Minden, amit a hajhosszabbításról tudnod kell, mielőtt belevágnál!

IMDb/Tangled
Joy.hu

A hajhosszabbítás a leggyorsabb megoldás, ha meg akarjuk változtatni a külsőnket. Sok híresség, köztük Paris Hilton, JLo, Eva Longoria és Jennifer Aniston is többször él ezzel a lehetőséggel, ha a vörös szőnyegen vagy a színpadon van megjelenésük.

A jó frizura már félsiker, azonban nem mindenkinek nő a haja, mint a kender és a dús sörény sem adatott meg sokaknak. Szerencsére azonban már nem kell aggódni, ha rövid és kevés a hajunk, hiszen ez már a XXI. század és elmondhatjuk, szinte mindenre van megoldás. Itt van például a hajhosszabbítás, ami mostanság egy teljesen népszerű dolog. Sok híresség él ezzel a lehetőséggel, hiszen pillanatok alatt megváltoztatja a külsőt és álmaink frizurája is elérhető vele. Előtte azonban nem árt tájékozódni arról, hol, kivel csináltassuk, hogyan kell ápolni és károsítja-e a hajat.

Sokféle hajhosszabbítás létezik

Többféle módszer is létezik, melyekkel elérhetjük a vágyott hajkoronát. Van amelyik jobb és van, amelyik kevésbé, illetve sajnos vannak olyanok is, melyek károsítják a hajat. A végeredmény pedig nagyban függ a póthaj minőségétől: minél jobb a haj minősége, annál természetesebb a hatás. Összeszedtük a hajhosszabbítás fő fajtáit:

1. Csatos póthaj

Ebben az esetben a póthajat apró csatokkal pattintják az eredeti hajhoz. Ez megfizethető, gyors megoldás, és ideális azoknak, akik egy esküvőre, netán partira szeretnék megváltoztatni a külsejüket. Viszonylag kíméletes módszer, esetleg a csatok törhetik meg kissé a hajat.

forrás: GettyImages
Vanessa Hudgens is gyakran kap póttincseket.

2. Ragasztószalagos

A ragasztószalagos póttincsek általában könnyűek, laposak és jól illeszkednek a fejformához, vagyis zökkenőmentesen beépíthetőek. Általában 4-10 hétig stabilan tapadnak a hajba, ezáltal ez inkább azoknak ajánlott, akik nem csak egyszeri alkalommal akarják viselni.

3. Mikrogyűrűs hosszabbítás

Itt a vékony tincseket egy aprócska gyűrűbe foglalják, melyen átbújtatnak egy eredeti hajtincset is, majd a gyűrűt rápattintják. Hátránya, hogy megtörheti a hajat, ráadásul a gyűrűk kilátszódhatnak és kényelmetlen is lehet. Nem mellesleg fésülni és szárítani is nehéz ebben az esetben.

forrás: GettyImages

4. Mikrotechnikás csomózás

Ennél a technikánál a saját és a póthajat nem gyűrűk, hanem pamut alapú cérna segítségével illesztik egymáshoz. A mikroméretű csomók segítségével ezzel lehet elérni a legtermészetesebb hatást.

5. Varrás

A varrás az egyik legrégebbi és legnépszerűbb technika. Ez nem véletlen, hiszen kíméletes és nem szükséges hozzá semmilyen ragasztóanyag. A lényege, hogy a saját hajból apró fonatokat készítve az előre felfűzött hajat speciális tűvel és cérnával soronként felerősítik.

Ha rászántad magad a hajhosszabbításra, fontold meg ezeket a tanácsokat:

1. Döntsd el, mi a célod és melyik hajhosszabbítási módszert szeretnéd.

2. Alaposan nézz körül a szalonok között. Ha van olyan ismerősöd, akinek bevált helye van, válaszd azt, hiszen onnan már van referenciád.

3. Érdeklődj előre az árakról, lényeges eltérések lehetnek a szalonok között.

4. Ha kiválasztottad a helyet, menj el egy előzetes konzultációra, ahol elmondhatod a kívánságodat, megnézheted, milyen színű, minőségű póthajakkal és milyen módszerekkel dolgoznak.

És rögvest azt is megmutatjuk, hogy ősszel milyen különleges ápolásra van szüksége a hajadnak!

Nézd meg a galériánkat - 7 kép
Őszi hajápolás: minden, amire szüksége van a hajadnak