Híres festmények, amelyeknek a szereplői inkább otthon maradtak

José Manuel Ballester
Hámori Zsófia

José Manuel Ballester képmanipulációi nagyot mentek az interneten pár évvel ezelőtt, és képei most aktuálisabbak, mint valaha.

Ballester "Rejtett terek" c. sorozatában a spanyol művész klasszikus festményekről tüntette el az embereket digitálisan. Ballester ezzel új nézőpontot adott a képeknek, amelyeken az ember és környezetének kapcsolata helyett így a környezet került a fókuszba. A sokak által ismert festmények elnéptelenedése érdekesen rímel napjaink elhagyatott városaira.

Olvasd el ezt is!
A Kockás képregény már 1982-ben megjósolta a koronavírust

José Manuel Ballester spanyol művész meglehetősen költői feltárást készített az emberek szerepéről a klasszikus festményekben – egyszerűen eltávolította őket. Az egyedülálló „Rejtett terek” („Espacios occultos”) sorozat képei nagyon nyugtalanítónak tűnnek így elnéptelenedve, viszont mélységet kapnak azoktól a terektől, amiket korábban nem láthattunk a rajtuk szereplő emberek miatt.

Ballester figyelemre méltó munkát végzett a klasszikus festmények digitális megváltoztatásával: behatóbban vizsgálta ezeket a híres műalkotásokat, mint valaha bárki. Azzal, hogy a karakterek eltűntek az ismerős festményekről, jobban megértjük az emberek és a környezetük közötti kapcsolatot.

Nézd meg a galériában a szereplők nélküli festményeket!

Nézd meg a galériánkat - 11 kép
Híres festmények, amelyeknek a szereplői inkább otthon maradtak
Olvasd el ezt is!
Koronavírusos mémek – mert a humor oldja a feszültséget

via demilked.com