Csak menhelyes állatot árulhatnak a kaliforniai kisállat kereskedők

B. Krisztina

Egyedülálló szabályozás lép életbe Kalifornia államban 2019-től. A kisállat kereskedők csak menhelyekről és non-profit szervezetektől származó kutyákat árulhatnak.

Aki megszegi a 2019. januárban életbe lépő rendeletet 500 dollár büntetést kell fizetnie. Ezzel a rendelettel szeretnének végre érzékelhető csapást mérni a "kutyagyárakra" és a menhelyek folyamatos túlzsúfoltságára.

A rendeletet Patrick O’Donnel nyújtotta be és tette közzé Twitter oldalán, miután Jerry Brown, Kalifornia kormányzója is aláírta.

"A kaliforniai adófizetők évente 250 millió dollárt fizetnek, hogy valamelyik menhelyre leadják vagy elaltassák az állatukat. Hálás vagyok, hogy az állatbarátok ilyen erős támogatást biztosítottak.” – mondta O’Donnel.

A rendelet egyedülálló az USA-ban, Kalifornia lesz az első állam, ahol ilyen jellegű intézkedést vezetnek be. Nem mindenki örül azonban ennek, az állattenyésztők például kifejezetten aggályosnak találják: “Ez a rendelet megfosztja Kalifornia állatbarátait attól, hogy professzionális, megbízható és etikus tenyésztőtől vásároljanak, ez sem az állampolgároknak, sem az állatoknak nem lesz jó" – nyilatkozta Sheila Goffe, az egyik tenyésztőket képviselő hivatalos szervezet alelnöke a Los Angeles Times-nak.

Minden érintett kiváncsian várja, milyen hatással lesz ez a rendelet a menhelyekre és mennyivel csökkenti a gazdátlan állatok számát.