Brad Pitt ezúttal a világűrt hódította meg: az Ad Astra már az első perctől őrülten izgalmas

Ad Astra/Fórum Hungary
Kerekes Vivien

Spoilerek nélkül elmondjuk, milyen lett Brad Pitt űrutazós akciódrámája, az Ad Astra!

Azoknak, akik szeretik az űrutazásról szóló filmeket, és imádták a Gravitációt, a Csillagok közöttet vagy Az első embert, megérkezett a következő űrfilm. A sztori szerint valamikor a közeli jövőben járunk, amikor a technológia nagyot ugrott, Olaszország helyett a Holdra is kiugorhatunk nyaralni, és már a világűrben is zajlanak bűntények. Roy űrhajósként dolgozik, akárcsak apja, a neves asztronauta, aki évtizedekkel ezelőtt, legutolsó missziója során tűnt el. Bár utoljára gyerekként látta őt, Roy teljes életét meghatározta a férfi, és valószínűleg ez tehet arról, hogy felnőttként minden érzését elnyomja magában. Aztán minden megváltozik, amikor kiderül, hogy apja valószínűleg életben van, és köze lehet azokhoz a feszültséghullámokhoz, amelyek több tízezer emberéletet követeltek pár hét alatt.

forrás: Ad Astra/Fórum Hungary

A film egyik nagy erőssége, hogy rendkívül látványos. Akár az űrállomáson járunk, akár a Marson landolunk, a környezet meseszép, és legszívesebben oda is szólnánk Brad Pittnek, hogy álljon már meg egy kicsit néha, hogy alaposabban körbenézhessünk. Ő viszont nem igazán ül meg egy helyben, hiszen a történet elég pörgős, tele van akciódús jelenetekkel (már az első perc is!), és szinte negyed óránként izgulhatunk a főszereplőnk életéért. Maga a film több, mint 2 óra hosszú, de ezeknek az eseménydús jeleneteknek köszönhetően szinte elillan a 129 perc. Ami ebben a nagy pörgésben kicsit zavaró, hogy amikor a karaktereink több hetes utazásra indulnak, a képernyőn ez maximum 1 percnek érződik, így nehéz átérezni azt, hogy hónapokon át vagyunk Brad Pittel az űrben.

forrás: Ad Astra/Fórum Hungary

Ami már kevésbé pozitív a filmmel kapcsolatban, maga a tény, hogy a főszereplővel kicsit nehéz azonosulni. Roy McBride-ot leginkább Brad Pitt narrációjából ismerhetjük meg, és hamar kiderül, hogy egy nagyon hűvös, távolságtartó karakterről van szó, akinek még zuhanás közben sem megy 80 fölé a pulzusa. Csak egyetlen dolog számít neki: hogy tárgyilagosan végigcsinálja a küldetéseit. A drámai konfliktust édesapjával való viszonya adja, még úgy is, hogy évtizedek óta nem találkoztak. Látjuk, hogy a főszereplő lelkileg milyen vívódáson megy keresztül, és maga sem tudja eldönteni, akarja-e, hogy apja még éljen, vagy inkább nem. Abba most nem megyünk bele, hogy végül mi lett ennek a szálnak a befejezése, de annyit elmondunk, hogy a katarzis sajnos elmarad.

forrás: Ad Astra/Fórum Hungary

Az Ad Astrát egyedül Brad Pitt és a látványvilág viszi el a hátán, hiszen bár olyan nagy neveket szerződtetek le a filmhez, mint Liv Tyler, Tommy Lee Jones és Donald Sutherland, az összes mellékszereplő felszínes és felejthető. Senkit sem ismerünk meg alaposabban, mindegyikük kábé 5 perc szerepet kap a filmben, így érthető, ha a nézőt nem különösebben érdekli a szerelmi történet, vagy az, hogy ki éli túl a különböző missziókat.

forrás: Ad Astra/Fórum Hungary

Összességében érdemes megnézned a filmet, ha szereted az űrutazásról szóló, akciódús történeteket, és a lenyűgöző látványvilágot, ami egyszerre tölt el ámulattal és félelemmel. Azonban jó ha tudod, hogy nagy fordulatokra és megható szerelmi történetre ezúttal nem kell készülni.

Olvasd el ezt is!
8 izgalmas film, ami hatalmas fordulattal ér véget

Ősszel az alábbi izgalmas filmeket is megnézhetjük a mozikban!

Nézd meg a galériánkat - 7 kép
Legjobb filmek 2019 őszén