Az erkély téliesítésének 5 módja

Getty
Nagy Viki
A cikk támogatója az Otthonok&Megoldások

Lakásodban az egyik kedvenc pontod az erkély, és pont emiatt nem is szereted a hideg, téli hónapokat, mert ilyenkor nem tudsz kiülni? Dehogynem! Téliesítsd erkélyedet, hogy ilyenkor is annyiszor ülhess ki, amennyiszer és amikor csak szeretnél.

Beépítés

Ha nyitott erkélyed van, és nem szeretnéd, hogy beessen a hó és/vagy az eső, és télen is szeretnél néha kiülni, akkor mindenképp érdemes beépíteni az erkélyt. Így ugyanúgy élvezheted az erkély előnyeit, nyáron pedig simán kinyitod az ablakot és ugyanúgy beáramlik a levegő és a fény is.

Ponyva

Egyszerűbb és olcsóbb megoldás a ponyvasátor vagy a teraszponyva felszerelése. Igaz, ez nem szigetel olyan jól, mintha beépítenéd a teraszt, így készülj fel, hogy meleg nem lesz. Ráadásul ha csak teraszponyvát teszel fel, akkor oldalról még be tud fújni a hó, amit aztán takaríthatsz. Viszont tavasszal könnyebben le tudod venni, és élvezheted újra a friss levegőt és a napsugarakat.

Világítás

Mivel télen többet van sötét, kevesebbet süt a nap, érdemes gondoskodni hangulatvilágításról. Lámpások, égősorok, esetleg egy-két gyertya is nagyon jól tud mutatni. Utóbbival viszont nagyon vigyázz, mert nagyon tűzveszélyes, pláne, ha ponyvasátor van és fúj a szél.

Pszt! 3 lakberendezési tipp, amit a lakberendezők eltitkolnak előlünk

Melegítés

Hogy kellemes legyen a hőmérséklet, érdemes beszerezni egy hősugárzót, villanyradiátort, vagy bármilyen hordozható fűtőtestet. Melegben mégis komfortosabban érzed magad. De készülj fel, hogy ez a villanyszámládon is meg fog látszódni.

Plédek, szőrmék

Ha viszont csak időnként, kis időre szeretnél kiülni, akkor a legpraktikusabb néhány jó vastag pléd beszerzése, amivel letakarhatod az ülőalkalmatosságokat, és magadat is.

5 költséghatékony tipp a tökéletes folyosóért