5 aranyszabály, amivel olyan hatékonyan tudsz pénzt megspórolni, mint még soha!

Pinterest
Kerekes Vivien

Jól jönne néhány tipp, amivel pénzt spórolhatnál, miközben mégis vásárolsz? Nem lehetetlen!

Nem kell ünnepi időszaknak lennie ahhoz, hogy találjunk indokot a vásárlásra! Ha jön a tavasz, még szép, hogy szükséged van egy kis gardróbfrissítésre, időnként veszel néhány kozmetikai terméket, és a szórakozásról sem szabad megfeledkezni. Mióta népszerűvé vált az internetes vásárlás, még egyszerűbb lett ezeket elintézni otthon a kanapédon ülve, anélkül, hogy kimozdulnál a lakásból. Ezért könnyű egy kicsit túlságosan is belemerülni a költekezésbe, és átlépni az eredetileg kitűzött keretet. De aggodalomra nincs okod, ugyanis néhány szuper tipp segítségével több pénzt megspórolhatsz vásárlás során, mint azt valaha is gondoltad volna!

Olvasd el ezt is!
6 hiba, amit szinte mindenki elkövet az utazásai során - pedig sok időt és pénzt spórolhatsz meg, ha odafigyelsz ezekre

1. Használd a kuponokat

Rengeteget spórolhatsz már szimplán azzal, hogy nyitott szemmel jársz vásárlás közben. Számtalan olyan ruhabolt van, ahol bizonyos időközönként 20 százalékos akciót hirdetnek meg, sőt, egyes plázákban kuponos napokat is tartanak, amikor szinte minden üzletükben akciósan vásárolhatsz. Arról nem is beszélve, hogy a neten is találsz olyan weboldalakat, ahol konkrét kuponokat vehetsz meg sokkal olcsóbban. A legjobb megoldás, ha a nagyobb költekezések előtt ellenőrzöd, nem lesz-e véletlenül leárazás hamarosan, és akkorra időzíted a vásárlást. Ne felejtsd, a JOY-Napok keretein belül május 10-13. között tudsz kedvezményesen beszerezni szinte mindent, amire szükséged lehet.

2. Egy hónapig csak szükségletekre költs

Ha gyakran vásárolsz hirtelen felindulásból például parfümöt vagy nadrágot, miközben igazából nincs rá annyira szükséged, érdemes bevetned ezt a trükköt. Tervezd be, hogy minden harmadik hónapban csak olyan holmikra költesz, amik elengedhetetlenek: például élelmiszerre, tisztálkodószerekre, számlákra, stb. Minden, ami ezeken felül esik, és ráér később is beszerezni, tedd félre gondolatban. Meglátod, ezzel az egy hónapnyi aktív spórolás rengeteg felesleges költekezéstől kíméled meg magad.

3. Számolj le a készpénzzel!

A készpénzes fizetésnek sok hátulütője van; nem túl higiénikus, és nehezen követhető, hogy pontosan mennyit és mire költöttél. Helyette jó megoldás lehet a hitelkártya, amellyel kényelmesebben és követhetőbben intézheted a napi vásárlásokat.. Az előbb említett előnyök mellett a hitelkártyával a vásárlás napjától a kiegyenlítés napjáig – bankonként jellemzően maximum 45 napon keresztül - kamatmentesen használhatod a bank pénzét, amennyiben a meghatározott időn belül visszafizeted a teljes tartozásodat, és kizárólag csak vásárlásra használtad a kártyát.
Ráadásul, ha OTP Bonus hitelkártyával* intézed a napi bevásárlásokat, akkor éves szinten legfeljebb 30 ezer forint visszatérítést is kaphatsz. Az a lényeg, hogy tudatosan használd a napi költések során, vagy a hirtelen felmerülő kisebb kiadásokra. Ne vegyél fel vele készpénzt, valamint ne költs annál többet, mint amennyit lehetőséged van visszafizetni a türelmi idő alatt, és a meghatározott időben fizesd vissza az adott havi teljes tartozásodat! Hogy az igénylés milyen feltételekhez kötött, és mi az, amikre ezeken felül oda kell figyelned, azt az alábbi linken részletesen elolvashatod, vagy tájékozódj egy OTP fiókban.

*THM mértéke: 38,2%
A tájékoztatás nem teljes körű, és nem minősül ajánlattételnek. A THM aktuális értékéről, valamint a szolgáltatással kapcsolatos részletes feltételekről kérjük, tájékozódjon az OTP Bank fiókjaiban, illetve a www.otpbank.hu oldalon közzétett vonatkozó Üzletszabályzatokból és a Hirdetményekből.

4. Tűzz ki egy célt

Nehéz úgy spórolni, hogy igazából nincs előtted egy konkrét cél, amire a későbbiekben költeni szeretnél. Persze valószínűleg akarsz majd saját kocsit vagy lakást, de ha ezek nagyon távoliak, nehéz rávenni magad a spórolásra, és hajlamosabb vagy hirtelen felindulásból elkölteni. Épp ezért tűzz ki magad elé egy olyan célt, amire nem 5 évet kell várnod. Például tervezzétek meg a barátnőiddel, hova utazzatok el nyaralni a nyáron, és erre tegyél félre mindig egy bizonyos összeget, hogy ne ott kelljen spórolnod.

5. Figyelj az időzítésre

Nagyon jó, ha szakítasz időt a szórakozásra, és az élményekre nem sajnálod a pénzt, de érdemes az időzítésre is odafigyelned. Ha például múzeumba tervezel menni, nézz utána a neten a részleteknek, ugyanis bizonyos helyszínek meghatározott időpontokban ingyenesen látogathatóak. Ha pedig egy bárba ülnél be a barátaiddal, ellenőrizzétek a boldog óra kedvezményt, ilyenkor ugyanis sokszor két ital egy áráért kapható. Ugyanez igaz az éttermekre is, hiszen sok helyen élnek a happy hour akcióval.

forrás: pexels

Ugye, hogy nem is hangzik olyan nehéznek? Ha a fent említett öt tippet megfogadod és betartod, és végére több pénz marad a zsebedben, mint azt egyébként hitted volna!