Hogyan védekezz a hő ellen?

Fehér Tímea, gyakornok jelölt

10-ból 7 nő használ napi szinten hajszárítót, sokan hetente, de akár többször is hajvasalót, göndörítőt. Hiába a rohanás, néhányan nem adnunk megfelelő védelmet a hajuknak. Ezeket a tippeket soha ne felejtsd el és máris egészségesebb lesz a koronád.

Fehér Tímea ezt a cikket a JOY gyakronok program pályázati kiírásra küldte.


Itt olvashatjátok:

A legfontosabb szabály, ha rendszeresen használsz hőt a hajad száradása, vagy szépítése érdekében, a hővédő! Még hatásosabb, ha ilyesféle sampont szerzel be.

Valóban nem sokaknak van ideje arra, hogy a levegő szárítsa a hajukat, de ha megtehetjük, használjuk ezt a módszert.

A HAJ ÖLTÖZTET MINKET, MEGFELELŐ VÉDELMET KELL NYÚJTANI NEKI! EZEKET A LÉPÉSEKET SOHA NE HAGYD KI!

Ne sajnáljuk a pénzt egy jobb teljesítményű hajszárítóra, hiszen a hajhoz is kíméletesebbek. Rögtön, a zuhany alól kilépés után ne kezdjük el, várjunk egy kicsit, töröljük meg óvatosan pacsmagoló mozdulatokkal a fejbőrünket, hogy felitassuk a felesleges vizet, majd jöhet a szárítás.

Válasszuk több részre a hajat, ugyanis kisebb darabokat egyszerűbb szárítani és gyorsabb is. A végén remekül jön a hideglevegő használata, lehűtjük a szálakat, fejbőrt.

Vasakkal szemben mindig kerámialapos vagy jáde kristályost vásároljunk, ne feledjük, hogy a régi, fémből készült modellek könnyebben roncsolják a szálakat.
Csak a teljesen száraz hajat kezeljük hajvasalóval, kúpvassal vagy akár hajsütővassal. Nem érdemes rögtön a szárítás után neki látni, várjunk pár órát, így láthatóan tartósabb lesz az eredmény. A kezdet előtt érdemes itt is használni a hővédőnket, a védelem érdekében.

Te is többször szoktál átmenni egy-egy tincsen? Felejtsd el! Hajvasalónál egy fésüt húzz utána, így nem csak egyenesebb lesz, de a gubancokat is elkerülöd. Ne hagyd ki a fixáló hajhabot, hajlakkot a tartósság érdekében. Finish-ként nyugodtan használhatsz hajfény, hajvégápoló olajat, így szebb lesz az összkép.

Hogy tetszett?