Így hat a testetekre 10 évnyi telefonhasználat

Kerekes Vivien, Vous.hu

Amikor általános iskolába jártam, kaptam egy mobiltelefont, hogy a szüleim el tudjanak érni a nyári táborban. Akkor maximum a Snake-kel játszottam rajta, másra nem is használtam, leginkább azért, mert nem is tudott sokkal többet. Aztán lassan berobbantak a színes, fényképezős mobilok, majd rövidesen az okostelók, és ma már elképzelhetetlen nélkülük az életünk. De vajon közel 10 évnyi telefonhasználat hogyan hat ki a testünkre?

Fizikai hatások

1. Szemproblémák alakulnak ki...
Az első iPhone 2007-ben jelent meg, ma pedig már az emberek nagy részének van is okostelefonja. A Designtaxi felmérése szerint 52%-uk legalább óránként egyszer csekkolja a mobilját, így pedig nem csoda, hogy a szemünk ki van téve a megerőltetésnek. Gyakran megesik, hogy emiatt homályosan látunk, irritációt érzünk, és a szemkiszáradás sem ritka.

2. ...amit fejfájás követ

Amikor hosszú órákon át bámuljátok a telefonotok képernyőjét, rövidesen a homályos látás mellé egy másik kellemetlen érzés is társul. Ez pedig a fejfájás, ami akár migrénné is fokozódhat.

3. Más testrészek irritációja

Az állandó pötyögéstől könnyen megfájdulhatnak az ujjaitok és a csuklótok, míg a rossz testtartás miatt a hátatokban és a nyakatokban is érezhettek kellemetlen fájdalmat. Utóbbinak már neve is van, „text neck” szindróma, aminek lényege, hogy ha folyamatosan lefelé néztek, hatalmas nyomásnak teszitek ki a nyakatokat.

Ám ez még nem minden! A CIKK FOLYTATÁSÁÉRT KATTINTSATOK IDE!