Nem tudod melyik kapcsolattípusba tartozol? Akkor most garantáltan fény derül az igazságra!

gettyimages
Bíró Eszter

Sokan vagyunk sokféle kapcsolatban, ugyanakkor nem mindegy, hogy felismerjük-e, ha az a bizonyos kapcsolat rossz hatással van-e ránk és az életünkre. A több éve tartó párkapcsolatoknál elkerülhetetlenek a hullámvölgyek és persze az is, hogy feltegyük magunknak azokat a bizonyos kérdéseket...

Vajon jó együtt? Ez róla vagy rólam szól? Van olyan, hogy MI? Uralkodni akar felettem vagy csak segíteni szeretne? Összegyűjtöttük nektek az 5 leggyakoribb kapcsolattípust, amelyek között garantáltan megtalálhatjátok magatokat.

A folyton versenyzők

Valljuk be: nyerni mindig jó. Akár egy versenyen, a munkánkban, fogadásban vagy éppen a párkapcsolatunkban. A hatalom mindig központi kérdés két ember között. Sőt, ki lehet jelenteni, hogy a legtöbb esetben mindig van egy alá és egy fölérendelt a kapcsolatban. Ugyanakkor, ha két erős személyiség kerül össze, ott bizony rengeteg feszültség, veszekedés és harc alakulhat ki. Főleg, ha a végsőkig képesek elmenni csak azért, hogy az övék legyen az utolsó szó. Ezek a párok sokszor feladják, ugyanis több energiát vesz el, mint amit ad számukra a kapcsolat.

A megmentő és az áldozat

Talán ez a legmérgezőbb kapcsolattípus, hiszen ebben az esetben az egyik fél jóval több időt és energiát fektet a kapcsolat fenntartásába. Ő az, aki mindig segíti a másikat, aki azon van, hogy a párja jól és biztonságban érezze magét. Főleg az elején. De ezzel óriási károkat tud okozni magának és a kapcsolatnak is. Veszekedni nem is szoktak, mert az irányítónak néha már arra sem marad ereje. Ez vezethet a kapcsolat kiégéséhez és ahhoz is, hogy végül a megmentő szerepben lévő fél elhagyja a másik.

forrás: gettyimages

A csapatjátékosok

Ők azok, akik tisztában vannak azzal, hogy mit lehet és mit nem. Együtt dolgoznak, mindent megbeszélnek és arra is képesek, hogy a problémákat ne a szőnyeg alá söpörjék, hanem közös erővel megoldják. Természetesen az ő esetükben is kialakulhatnak hullámvölgyek, mélypontok, de az esetek többségében mérlegelnek és rájönnek, hogy megéri küzdeni és újra egyensúlyba hozni a kapcsolatot. Az ilyen kapcsolattípusban élők tudatosan figyelnek arra, hogy egyikük se uralja le a másikat és egyenrangú felek legyenek.

Akik csak úgy vannak

Ha sokáig nem figyel egymásra két ember, vagy egyszerűen csak elkényelmesednek, láthatatlanul is, de olyan kapcsolat tud kialakulni két ember között, ahol a megszokáson és a biztonságérzeten kívül semmi sem köti őket össze. Ők azok, akik képesek úgy végig csinálni egy hetet, hogy egymáshoz sem szólnak. Számukra kielégítő, ha egymás szobatársai lehetnek. Holott egy kapcsolat fontos része az intimitás, a közös programok, a beszélgetések. Ebben a kapcsolattípusban a veszekedések nagyon ritkák, hiszen mindketten élik a maguk életét, csak a másik kizárásával. Gyakran képesek így együtt maradni emberek, még akkor is, ha semmi kötődés nincs már köztük.

forrás: gettyimages

Agresszív-alkalmazkodó

Az egyik fél mindig jóval erősebb, mint a másik. Ez pedig óriási feszültségben tudja tartani az alárendelt személyt, ami idővel az önbecsülésére és a lelkiállapotára is kihat. Ezzel szemben az agresszív fél ebből nyeri az erejét és folyamatosan azon van, hogy verbálisan és fizikailag is érvényesítse az akaratát a másik felett. Ez a kapcsolattípus elég sokáig ki szokott tartani. Legalábbis addig, amíg az elnyomott fél erőt nem gyűjt a továbblépéshez.

Ha nem tudod, hogyan küzd le a legveszélyesebb próbatételeit egy kapcsolatnak, akkor adunk néhány tippet!

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
A párkapcsolatok legveszélyesebb próbatételei: így küzdd le a gondokat