Így árt az egészségednek, ha hétvégén sokat eszel

Europress

Hizlal és megbetegít, ha ilyenkor mindent bekebelezel. Íme, a várható eredmények…

1. Haspuffadás

A túl nagy mennyiségű étel először is hasi diszkomfortérzetet okoz. Ez aligha lep meg, az már viszont igen, hogy ettől szó szerint nem kaphatsz elég levegőt, hiszen egyszerűen nem jut elég hely a teli tüdőnek.


2. Gyomorégés

A gyomorszájon lévő izomgyűrű képtelen rendesen bezárulni, ha a rengeteg kaja kifelé feszíti. Ilyenkor visszaáramlik a sav a nyelőcsőbe, ami akár a szájba is feltörhet – roncsolva a fogakat és kellemetlenné téve a leheletet.


3. Hormonális változások

Ha rendszeresen eljátszod, hogy viszonylag következetes táplálkozás mellett heti rendszerességgel mértéktelenül kirúgsz a hámból, nemcsak az éhségért felelős hormonok (tehát a ghrelin és a leptin) szintje változik meg a szervezetedben, hanem a kortizol nevű stresszhormoné, valamint a petefészekben termelődő ösztrogéné és progeszteroné is.


4. Hízás

Amennyiben a zabálás egészségtelen, hasznosíthatatlan kalóriákkal teli finomságokat jelent, sajnos borítékolható, hogy a hétköznapi diéta jótékony hatását akár egyetlen nap is lenullázza. Nem úszhatod meg büntetlenül, ha lecsúszik az a több ezer kalória…


5. Alultápláltság

Nemcsak mennyiségi, hanem minőségi alultápláltság is létezik. Utóbbi a nyugati társadalmakra jellemző, ahol bőséges kalóriabevitel mellett sem jut feltétlenül a szervezetnek elegendő fehérje, rost, vitamin és ásványi anyag.


6. Szorongás

Ha eszel, tedd úgy, hogy ne csak közben, hanem utána is jól érezd magad! A bűntudatot érdemes inkább megelőzni, mint kezelni, hiszen a kompenzációval ördögi körbe csúszhatsz.


Ugye, te hétvégén is odafigyelsz a táplálkozásodra?