10 tipp a gazdaságos esküvőszervezéshez

P.B.A.

A tökéletes esküvő mindenkinek mást jelent, mindenki másról álmodik, egy valami viszont közös: mindig küzdelmes, hogy minden a lehető legtökéletesebb legyen a nagy napon. Íme pár hasznos tipp, hogyan lehet megfizethető az álomesküvőd!

Az esküvő előtt

1. Tervezés időben vagy későn

Kezdjünk el időben tervezni, mert minél hamarabb foglalunk helyszínt, választjuk ki a menüt és a virágokat, annál jobban járunk. Sokat segít, ha legalább egy valamiben rugalmasak vagyunk, legyen az a dátum, a ruha vagy a helyszín, így ki tudjuk használni az egyedi kedvezményeket. Ha letisztult esküvőt szeretnénk, jobban járunk, ha később kezdünk neki a szervezésnek, így pusztán a szűkös időkeret miatt eleve nem lesz időnk „túlszervezni” a dolgokat és még véletlenül sem kerül hat jégszobor és tizenkét hófehér ló beszerzése a listánkra.

2. Helyszín mindenek felett

Az esküvőnket jórészt az fogja meghatározni, hogy milyen helyszínen tartjuk. Vannak éttermek, helyszínek, amelyek komplett esküvői csomagokat ajánlanak, ilyenkor nem kell törődni a dekorációval, nem kell bútorokat bérelni, ráadásul össze is hasonlíthatjuk az ajánlatokat.

3. Akik még szebbé teszik a nagy napot

A legnehezebb feladat a vendéglista összeállítása lesz. A pénztárcánk valószínűleg gátat fog szabni a hetedhét országra szóló lakodalomnak, így manapság sokan felbontják részekre az esküvőt. A ceremóniára mindenkit meghívnak, utána szűkebb családi körben elkezdik a lagzit, ekkor szolgálják fel a főbb ételeket is, később pedig csatlakoznak a barátok és az ismerősök a hajnalig tartó buliban.

4. Helyi és szezonális

Legyen szó ételről, virágról vagy dekorációról, jól járunk, ha a szezonális vagy a helyi kínálatból választunk. Ne hozassunk távoli országokból különleges virágokat, és ne kínáljuk decemberben vendégeinket eperrel. Frissebb, szebb és olcsóbb megoldás, ha kihasználjuk a szezon és a környezetünk lehetőségeit.

5. DIY minden mennyiségben

Ha van egy kis kézügyességünk, esetleg értünk a számítógépes tervezéshez, a meghívó, a menü, a dekoráció mind-mind készülhet saját kezűleg. Rengeteget spórolunk és sokkal egyedibb, személyesebb megoldás.

Az esküvő után

6. Dekoráció újrahasznosítva

Ha olyan dekorációt készítünk, vagy veszünk, amit később háztartásunkban is hasznosíthatunk, duplán jól járunk. A cserepes virágokat kiültethetjük a kertbe, vagy a lakást díszei lehetnek, a gyertyák, az üvegpoharak és a díszszalagok is újra használatba kerülhetnek.

7. Másnak is jó lehet

Vannak egyszeri esküvői kiadások, amit lehet, hogy másnak még jól jöhetnek. Nem muszáj évtizedekig őrizgetni az esküvő ruhát, fátylat, kifejezetten jó érzés, ha mondjuk egy jó barátnőnknek, kedves rokonunknak adjuk el és mindketten jól is járunk.

8. A menyasszonytánc hozama

Számoljuk meg és osszuk be gondosan a pénzt, amit az esküvőn kaptunk. Könnyen kifolyik a kezünk közül minden pénz, ha nem figyelünk oda.

9. Mézesnapok

Ha nincs rá túl nagy keret, akkor sem kell lemondanunk a nászútról. Ünnepeljük meg újdonsült házastársunkkal közös életünk kezdetét egy pár napos kiruccanással.

10. Nászút közeli helyeken

Nem attól lesz romantikus egy nászút, ha minél távolibb helyre utazunk. Írjunk listát azokról a helyekről, amelyek vonzóak hazánkban vagy a környező országokban. A lényeg, hogy kipihenjük az esküvő fáradalmait és felkészülhessünk a közös életre.

A CBS Reality az Esküvő előtt gazdagon vagy szegényen című új sorozatában a legszebb nap legproblémásabb oldalával foglalkozik: az anyagiakkal. Két menyasszony készülődését kísérhetjük nyomon: hogyan birkóznak meg ugyanazokkal a kihívásokkal sok és kevés pénzből. További hasznos spórolási tippekminden hétköznap 6:50-kor, 13:05-kor és 18:05-kor a CBS Reality műsorán.