5 rossz szokás, ami árthat az egészségednek

JOY Magazin

Nem tudod, miért ilyen gyenge az immunrendszered? Gyakran vagy beteg? Sokszor észre sem vesszük, hogy mennyi olyan hétköznapi dolog van, ami károsan hat az egészségünkre. De ha oda figyelünk, akkor akár sokkal egészségesebbek is lehetünk egy kis odafigyeléssel!


Fotó:Europress

1. Hazugság

Számtalanszor kerülünk olyan helyzetbe, amikor apróbb kegyes hazugságokat kellett mondani, és emiatt kínos és egyben nagyon stresszes helyzetbe kerülünk. Károsan hatnak ránk ezek a helyzetek. Sőt, kutatók szerint, ha csökkentjük a hazugságainkat, akkor kevesebb az esély arra, hogy szorongjunk vagy torokfájásunk és fejfájásunk legyen.

2. Nincs időd normálisan étkezni

A mai rohanó világ legnagyobb ellensége az időhiány és az ebből adódó gyors és helytelen étkezés. Valamint, ha például a munkahelyeden nincs időd kimenni ebédelni, helyette az asztalodon eszel, akkor sokkal nagyobb az esélyed arra, hogy valamilyen baktériummal megfertőződj. Ugyanis, ha étterembe mész, akkor sokkal nagyobb az esély arra, hogy higiéniailag tiszta asztalhoz ülsz le, mintha ott étkeznél, ahol egésznap ülsz és a piszkos papírt és pénzt kezeled.

3. A házimunka

Közismert tény, hogy a takarítás csökkenti a stresszt. Azonban nem mindegy, hogyan végezzük a takarítást: egyedül vagy többen, illetve az sem mindegy, hogy mikor. Ez az egyszerű házimunka akár árthat is. A stressz úgy csökkenthető takarítással, ha abban segít nekünk valaki, illetve ha azt közvetlenül a munkából való hazajövet után tesszük, így sikerül feldolgozni a stressz okozta károsodásokat. Így a házimunka egyfajta terápiás jellegű dolog lesz, hiszen kimozogjuk magunkból a stresszt.

4. ATM használat

A pénz automaták sajnos legalább olyan koszosak, mint egy nyilvános WC, és sajnos általában elfeledkezünk a használatuk után kezet mosni. Ezért mindig legyen nálad egy kézfertőtlenítő gél, vagy kendő, hogy az automata vagy a tömegközlekedési eszközök használata után meg tudd tisztítani a kezed.

5. Törölni a programjaidat

Nehéz napon vagy túl és nincs kedved elmenni egy baráti vacsorára vagy születésnapra? Ismerős ez a legtöbbünk számára, viszont az már kevésbé, hogy ez mennyire ártalmas az egészségünkre. Pedig a rendszeres társasági élet kedvező hatással hat a mentális egészségünkre és kevésbé leszünk depressziósak és stresszesek.