Tanulj okostelefonul - Mini okostelefon szótár

Joy.hu

Ha tudod, hogyan kell beszélned a mobiloddal, sokkal több lehetőség nyílik meg előtted.

Figyelem, gyerekek, nyelvtanóra következik! Elemezzük a következő „magyar” szöveget: A WLAN-on keresztül applikációkat tölthetsz le, csak kattints a „free download” gombra. Barátnőd smartphonejával Bluetooth-on át is összekapcsolódhatsz. A készülék USB porttal nem rendelkezik. Mit állítunk? Hogy hány éves a kapitány. A technika fejlődését ékes anyanyelvünk képtelen követni, az új kor hajnalához nekünk kell alkalmazkodni. 13 alapvető fogalommagyarázatunkkal segítünk kiigazodni a telefonod desktopján, hogy mindig tökéletes multi-touch élményben legyen részed.

1. OKOSTELEFON – Számítógépszerű mobil
Az asztali gépekhez hasonló operációs rendszer van a telefonon: net, zene, fotók, videók, játékok kezelése. A legtöbb számítógép-programot használhatod egyszerűbb változatban.

2. DROID – Androidos telefon
A hat nagy operációs rendszer egyike fut rajta. Sok játékot is letölthetsz hozzá.

3. API – applikáció, alkalmazás
Az angolok után szabadon a készülékeden futó programokat appoknak vagy apiknak hívjuk a facebookos, ruhatervezős alkalmazásodtól kezdve a vírusirtódig.

4. SZIFAN – iPhone-rajongó
Az iPhone elnevezése: ájfón-ifon-szifon, és az angol rajongó: fan szavakból származik: szifan

5. BLUETOOTH – adatcsere egészen kis távolságban
Leegyszerűsítve: két bluetoothszal rendelkező mobil egymás mellé lerakva eléri egymást. Lehet másolni anélkül, hogy vezetékkel össze kéne dugni őket.

6. COL, HÜVELYK – hosszmértékegység
A mobilok kijelzőjének méretét colban adják meg. 1 col = 2,54 cm

7. DESKTOP – asztal
Az a munkafelület, melyet bekapcsolás után látsz a képernyőn. Megjeleníti a programok ikonjait, órát, dátumot, a háttérképet és bármit, amit beállítasz.

8. MULTI-TOUCH – érintőképernyő
Olyan kijelző, melyet akár egyszerre három ujjal is irányíthatsz, nem csak eggyel, pl. képek nagyításakor vagy játékok kezelése közben.

9. MEMÓRIAKÁRTYA – a telefonod hátizsákja
Ebben tárolod a programokat, videókat, fotókat, zenéket. Minél nagyobb, annál több fér bele.

10. OPERÁCIÓS RENDSZER – a telefonod lelke
Ennek segítségével kezeled a készüléked és a programjaid. Egy bizonyos operációs rendszerhez csak a hozzá tartozó programokat tudod használni (iPhone OS, Android, Windows, Symbian, Bada – mind különálló rendszer).

11. QWERTY BILLENTYŰZET – a számítógép klaviatúrájához hasonlít
Ha ránézel a magyar billentyűzetre, akkor a bal felső sarokban az első hat betű: QWERTZ, az angolon az utolsó Y. Innen ered az elnevezés.

12. WIFI, WLAN – vezeték nélküli internet-kapcsolat
A levegőben terjedő netes hozzáférés fajtái. Ha a készüléked képes ezekre, akkor akár még előfizetés nélkül is csatlakozhatsz a internetre, pl. egy olyan kávézóban, ahol van WIFI.

13. USB PORT – vezetékes adatcsere
Egy madzag segítségével összekötheted a telefonod a számítógépeddel, mely felismeri a mobilod, és úgy kezeli, mintha a géped része lenne. Másolhatsz rá, letölthetsz róla.

Te már letöltötted az ingyenes JOY alkalmazást a mobilodra?Ha nem, akkor íme a QR kódunk az androidos telefonokhoz:

Akinek pedig iPhone-ja van, az kattintson IDE!