5 tévhit az Y generációról: ilyenek valójában az ezredfordulósok

Gossip Girl
JOY

Az Y generáció egyáltalán nem hasonlít elődeire, ezért rengeteg a félreértés körülöttük.

Y generációnak szokás együttesen azokat nevezni világszerte, akik a nyolcvanas évek közepe és a kilencvenes évek közepe, vagyis 1985 és 1995 között születtek. Az ő szüleik többnyire a baby boomer generáció tagjai, illetve azok az X generációsok, akik korán váltak szülővé. Az Y generáció alapvetően különbözik a megelőző generációktól, így a „milleniálok” nagyon kevés megértést kapnak az idősebbektől, éppen ezért sok-sok tévhit van jelen a fejekben róluk. Nézzünk is meg egy párat!

Nem szeretik a házasságot

Mondjuk ki: az Y generáció szülötteinek sokkal több a lehetősége fiatalon, mint elődeinek, különösen igaz ez a nőkre. Ennek fényében érthető, miért tűnik úgy, mintha ezek az emberek utálnák a házasságot. Ma már az önmegvalósítás, a karrier is fontos szempont, sokan szeretnék megtapasztalni a teljes szabadságot, mielőtt lehorgonyoznak valaki mellett. Az azonban nem igaz, hogy nem akarnak elköteleződni, a többség azt lőtte be, 35-40 éves kora körül hatalmas esküvőt csap.

Randi appokon ismerkednek

Az idősebb generációk nagyon szeretik azzal ugratni a milleniálokat, hogy azért használják a randi appokat, mert nem mernek személyesen ismerkedni. Ebben nincs igazság, egyszerűen arról van szó, hogy megváltozott a világ és ma már nincs annyi lehetőség munka mellett a személyes ismerkedésre.

Saját lakás, kössz nem!

A milleniálok egy olyan időszakban fiatal felnőttek, amikor az eddigieknél sokkal nehezebb például egy saját otthont venni, a többség albérletben, lakótársakkal lakik. Éppen emiatt már nem is olyan nagy cél a saját lakás, szívesebben költenek élményalapú dolgokra, ezek fontosabbak a számukra.

Nehéz velük dolgozni?

Az idősebbek körében elterjed nézet, hogy az Y-okkal nehéz együtt dolgozni. Ez azonban butaság, nagyszerűen együtt lehet velük dolgozni, azt viszont nem engedik, hogy kizsákmányolják őket és rabszolgát csináljanak belőlük. Ezt élik meg az idős, „klasszikus” munkáltatók afféle rossz magaviseletként, lázadásként. Az Y generáció azonban tudja, mennyit ér a munkája és a szakértelme, éppen ezért megköveteli az árát.

Telófüggők

A baby boomer szülők teljesen ki vannak akadva azon, hogy gyerekeik kezében állandóan ott van az okostelefon. Imádják azt szajkózni, hogy az ő idejükben még egymásra figyeltek, nem a képernyőre. Ez azonban csak részben igaz, okostelefon ugyan nem volt, de hatalmas napilapok, amik mögé szívesen bújtak el az emberek a buszon, metrón, villamoson vagy otthon a fotelben, igen.

Olvasd el ezt is!
A Z generáció szerint kisebb bűn, ha valaki az alábbi emojikat használja

Ezt se hagyd ki!

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
8 népszerűtlen vélemény a 2000-es évek elejéről, amivel minden Y-generációs egyetért