Életmód
"A történetnek a nők a mozgatórugói" - Interjú a Sárkányok háza szereplőivel, Eve Besttel és Steve Toussainttal

Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!


Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
Lehet, hogy te is magasan funkcionáló szorongó vagy? Így ismerd fel és küzdj meg vele!
Bár kívülről úgy tűnhet, hogy minden a legnagyobb rendben, hiszen mindig segítesz másokon és minden határidőt betartasz, belül azonban folyamatos harcokat vívsz. Ha magadra ismertél, ideje tisztázni, min mész keresztül és hogyan küzdheted le.
10 könyv, ami ijesztőbb, mint bármelyik horrorfilm
Ezek a horrorisztikus könyvek nem olcsó ijesztgetéssel, hanem lassan rád telepedő feszültséggel, nyomasztó hangulattal és olyan történetekkel borzongatnak, amelyek még jóval az utolsó oldal után is veled maradnak.
Múlt héten megérkezett a Trónok harca spin-offja, a Sárkányok háza, ami egyszerre repít minket vissza a jól megismert világba, miközben teljesen új karakterekkel és cselekménnyel szegez minket a képernyő elé. Mától pedig már a második rész is elérhető az HBO Max kínálatában, mi pedig a premier kapcsán egy kerekasztalbeszélgetésen virtuálisan találkozhattunk a sorozat készítőivel és néhány főszereplővel.
Eve Best és Steve Toussaint, akik Rhaenyst és Corlyst keltik életre a képernyőn, meséltek nekünk az előkészületekről, együtt bepillantottunk egy kicsit a színfalak mögé, és néhány izgalmas részletet is megosztottak a sorozat cselekményét illetően!

Még csak az első részt láthattuk, így nem sokat tudunk arról, hogyan viszonyultok a többi karakterhez. Tudtok egy kicsit többet mondani magatokról spoilerek nélkül?
Eve: Nincs hivatalos feladata a karakteremnek, ez az egyik frusztráló dolog, mert ő maga 'a királynő, aki sosem volt'. Benne vagyunk ebben a szigorú patriarchátusban, olyan ez, mint Hillary Clinton, aki a legjobb lett volna a feladatra. De sajnálatos módon felülkerekedtek rajta, mert ő egy nő. Persze Vhyseris és Trump nem ugyanolyanok, de ő [a karakterem] eléggé olyan, mint Hillary Clinton, furcsa helyzetben van, politikailag rengeteg tapasztalata van, nagyon intelligens, rendkívül képzett, de nincs szerepe, semmi, amit csinálhatna. A férje a tanács tagja, döntéseket hoz, tagja annak a csoportnak, akik kizárólag férfiakból tevődnek össze. És Rhaenys, akárcsak a többi nő a tanácsnál, kénytelen bort tölteni a férfiaknak és nevelni a gyerekeket. Ami, tudjátok, elég ismerős történet, sokszor hallunk ilyet. Szóval úgy gondolom, frusztráló neki ez az egész. Mondhatni bonyolult kapcsolata van Rhaenyrával, mert sok tekintetben magát látja benne, fiatalabb korából. Fiatal, okos lány, eszes, óvatos, kissé lázadó, és van köztük egy kicsit mentori kapcsolat is, de közben van ennek egy sötétebb oldala, mert nehéz számára nézni, ahogy Rhaenyrából trónörököst csinálnak, ez nem tud nem fájni. Szóval úgy vélem, hogy eléggé komplikált a kapcsolatuk mindent tekintetbe véve.
Steve: Corlys számára az első a családja és a birodalom. Hisz abban, hogy a király egy kedves férfi, de nem jó király. Amikor megismerjük őket, amikor elkezdődik a sorozat, épp úgy érzi, hogy a felesége, 'a királynő, aki sosem volt' lenne a legjobb a trónon. És azt gondolom, a motivációjának egy része az, hogy manőverezni próbálja a feleségét vagy a családját a trón felé. Azon gondolkodtam, hogy ez egy, nem feltétlenül modern, de modernista hozzáállás, hogy azt gondolja, 'nem, nem, a feleségemnek kéne uralkodnia!'
Mit éreztetek, amikor megtudtátok, hogy bekerültetek a Sárkányok házába?
Steve: Őszintén, az első gondolatom az volt, hogy hurrá, végre tudom fizetni a jelzálogot! (nevet)
Eve: Nekem is! (nevet)
Steve: Nem voltam tisztában a következményekkel. Nem igazán tudtuk, hogy milyen hatalmas is ez a sorozat. Elég furcsa dolog, szinte butaságnak hangzik, de színészként megcsinálod a munkát, és közben elfelejted, hogy az emberek ezt nézni fogják. Tudom, hogy különös, de arra figyelünk, hogy jó munkát végezzünk, jól mondjuk a szöveget, és közben más előadókkal dolgozunk, és minden egyéb már kívül esik ezen. De volt egy pont, amikor elmondtam a barátaimnak, hogy megkaptam a munkát, és bejelentették a sajtóban is, majd hirtelen azt tapasztalod: 'azta, ez nem egy másik meló, erre valójában rengeteg tekintet szegeződik.' Ez pedig egyszerre izgalmas és nagyon ijesztő.
Eve: Igen, egyetértek! Ugyanez, úgy értem, ez nem élőszereplős színház, nincs ott a közönség, így csak csinálod a munkát, és nyilván nagyon kellemes a csapat, és izgalmas, de nem igazán tudtuk, mi is az a Trónok harca, mert nem láttam a sorozatot, mielőtt megkaptam a munkát. Nincs TV-m már évek óta, szóval nem tudtam, hogy milyen óriási ez a világ, mondhatni szűz voltam még, Trónok harca-szűz. (nevet) És sokáig az voltam, mert amikor forgattunk, csak arra figyeltünk, hogy jól csináljuk, és nekem konkrétan most, amikor készítjük ezeket az interjúkat, beszélünk a sajtóval, ott vagyunk a Comic Conon, most esik le, hogy milyen hatalmas ez a dolog.
Most, hogy láttátok a Trónok harcát, az időeltolódástól és az eltérő szereplőgárdától eltekintve, szerintetek mi a különbség a két sorozat között?
Steve: Miközben fontos, hogy ez ugyanaz a világ, és fontos, hogy valaki, aki látta a Trónok harcát, felismerje ezt a közeget, közben a tét továbbra is nagy, és ez ebben az évadban egy kicsit intimebb formát ölt. Azt hiszem, hogy van egy nagyobb... Nagyobb? Nem is tudom, de egyértelműen jelentősebb hangsúly a személyek közötti kapcsolatokon, a dinamikán két karakter között. A sorozat még mindig óriási, de szíve is van... Ez egy emberi dráma lesz.
Eve: Igen, egy családi dráma, ami arra is fókuszál nagy részben, hogy lerombolják ezt a patriarchizmust, és megmutassák, hogy mi történik, ha egy nő kerül a hatalomra, egy királynő. Hogy ez mit jelent ebben az időszakban, amiben a Targaryenek élnek. Ami igazából mondhatni a hatalmuk csúcsa, mint a Római Birodalom, mielőtt összeomlott. [...] Ezek a nők felfedezik, hogyan irányíthatnak, hogyan működik mindez, és egyáltalán milyen ez az egész. És hát, még több Targaryen szerepel benne, több száz Targaryen...
Steve: ...és sárkány!
Eve: Rengeteg sárkány! Ők egy teljesen más karaktertípus.

Eve, mi az, amit legjobban kedvelsz a karakteredben?
Eve: Imádom, hogy ő egy sárkánylovas. Megvan ez a fantasztikus kisugárzása. Remek politikus, nyugodt természet, képes játszani a politikai játszmákat profi módra, és közben mégis egy vagány sárkánylovas, ami megmutatja, hogy van egy vadabb oldala is, amit nagyon szeretek benne.
A Trónok harcában a nőket sok erőszak érte, és a sorozat sem volt elég diverz karakterek szempontjából. Ez miként lesz másképp a Sárkányok házában?
Eve: Szerintem helyrebillenti a mérleget. Ryan és Miguel, a sorozat készítői nagyon-nagyon figyeltek erre. Az egyik céljuk, szerintem legalábbis, erről ugyan nem beszéltünk, de a cél, hogy mindkét területet érintsük a sorozatban. Egyensúlyt teremtsünk. És úgy érzem, a világ sokat nőtt azóta, hogy elkészült a Trónok harca első évada, sok változásra került sor, rengeteg dolog történt körülöttünk, és sok mindent nem tolerálunk már úgy, változunk, szerencsére. És ez erősen látszik a castingban és a történetben is. Amikor találkoztam Ryannel és Miguellel, nagyon berántott a cselekmény, azáltal, hogy mondták, a történet központi mozgatórugója egy mondat, ami az én karakteremtől származik Rhaenyra felé, ami úgy hangzik, hogy 'a férfiak inkább porig égetnék a birodalmat, mint hogy egy nőt lássanak a vastrónon.' És a felfedezés, hogy ez a mondat egyre kevésbé és kevésbé lesz igaz, ahogy halad az évad, vagy tudjátok, pont hogy minél igazabbá válik, ki tudja. De felfedezni, hogy ez az igazság létezett, és végignézni, ahogy szétesik, nagyon fontos dolog.
Steve: Szerintem minden jó dráma, ami a történelemben játszódik, remekül reflektál arra az időszakra, amiben készült. Szóval ez a dráma jó tükröt tart az elé a világ elé, amiben most élünk, még ha csak fantáziavilágról is beszélünk. És most egy olyan világban élünk, amiben több diverz hangot hallunk, és ahogy Eve mondta, ennek a történetnek a nők a mozgatórugói. Vannak női rendezőink, más nemzetiségű rendezőink, akik dolgoznak a sorozaton, és ez nagyon jó dolog, mert fontos őket képviselni. Szerintem amit most csinálunk, egy kis lépés efelé.
George R.R. Martin azt mondta, hogy "Nincs olyan karakter ebben a sorozatban, akit mindenki szeretni fog. Mindegyiküknek vannak hibái. Mindannyian emberek. Jó dolgokat csinálnak. És rossz dolgokat is. A hatalom iránti vágy, a féltékenység, a régi sérelmek vezérlik őket." A ti karaktereitek is tele vannak hibákkal?
Eve: Nagyon is! Természetesen! (Nevetnek)
Steve: Ezt akár kérdezhetnéd másoktól is, hogy az egyes karakterek szerint mi a másik hibája.
Eve: Mert tudod, mindenki hős az életében. És nincs olyan, hogy te vagy a gonosz a saját történetedben.
Steve: Például az én karakterem, az egyik dolog, amivel megvádolhatnák, az a nagy ambíció. Ő, másik oldalról viszont azt mondaná, hogy neeem, ő mindent azért csinál, hogy megóvja a családját és a hagyatékukat. De ha megkérdeznéd, mit gondolunk mások hibáiról... (nevet)
Eve: Könnyű lenne! (nevet) Imádom a forgatókönyvet, imádom az eredeti Trónok harcát, és emlékszem, hogy milyen klassz érzés volt, amikor tényleg forgattunk, de bejöttél minden egyes nap, és azt gondoltad magadban, 'nem tudom, hogy ma jó vagy rossz fiút alakítok.' Úgy tűnt, mintha részről részre változna. Vagy akár mondatról mondatra. Emlékszem, hogy volt egy jelenetem Rhaenyrával, és azt gondoltam, hogy milyen gonosz vagyok most, aztán meg hogy milyen rendes, biztos, hogy jól cselekszem, majd megint gonosz lettem és kegyetlen, állandóan változott. És azt hiszem, ez...
Steve: ...ez csodálatos!
Eve: Fantasztikus volt eljátszani őket, mert azt jelenti, hogy emberek vagyunk, és mindenkinek van fekete és fehér oldala.
Steve: Ez teszi a karaktereket meggyőzővé.

Az első részt végignézve egy másik HBO sorozat jutott eszembe. Az Utódlás. Mi lehet az oka szerintetek annak, hogy ezek a sorozatok ennyire tetszenek az embereknek?
Eve: Valaki, akivel épp tegnap beszéltünk, azt mondta, hogy a cselekmény és a karakterek alapján ez az egész lényegében úgy hangzik, mint egy szilveszter, egy karácsony Olaszországban! [...] Ezek a történetek annyira magukkal ragadóak, mert nem számít, hogy királyokról vagy királynőkről vagy sárkányokról beszélünk, az alapok minden egyes embernél megegyeznek. Az érzelmek intenzívek!
Steve: Ez olyan, mint amit mondtál, az Utódlásnál is, hogy ők megpróbálták tönkretenni egymást anyagilag, mi szimplán csak levágtuk egymás fejét.
Eve: És megégettük egymást tűzzel! (nevet)
Steve: Sokat spóroltunk az ügyvédi számlán! (nevetnek)
Milyen érzés volt először látni egymást komplett jelmezben, sminkben?
Eve: Milyen kedves kérdés! Csodálatos volt! Mi voltunk az elsők...
Steve: Igen, a legelső jelenet, amit leforgattunk az egész sorozathoz, egy jelenet volt kettőnk között.
Eve: Rendkívül bonyolult volt, és nagyon érzelmes jelenet is.
Steve: Így van, igen. Az évad egyik későbbi feléből. Mivel ezt megelőzte néhány hét próba és beszélgetés, már láttuk egymást így [mutat magára hétköznapi öltözékben - a szerk.], kivéve, hogy akkor még volt szakállam, majd hirtelen megérkeztünk a helyszínre, és megláttuk egymást... Fantasztikus volt, rögtön kijött belőlem, hogy 'WOW, csodálatosan néz ki [Eve], nem igaz?'
Eve: És ő is nagyon-nagyon vagány volt a hajával!
Steve: Aztán eszünkbe jutott, hogy te jó ég, itt vagyunk, csináljuk. És ez volt az a szituáció, mert emlékszem, volt egy pillanat, amikor elkezdtünk találkozni egymással, közös jeleneteket forgattunk, és közben azt gondoltuk, hogy 'azta, azt figyeld!' Emlékszem, épp indultam a sminkbe, levették a parókámat, és Olivia ott ült egy székben, megfordult, és meglepődött, mert akkor látott így először. Nagyon jó volt.
Eve: És lenyűgöző, hogy a jelmezben az emberek hirtelen a karaktereikké változnak, olyan értelemben, hogy a ruha nélkül mindannyian lazák vagyunk, segítjük egymást, barátkozunk. De a jelmezben az emberek egy kicsit átalakulnak!

ÉS milyen érzés egy színésznek belépni egy ilyen forgatási helyszínre, egy ilyen nagy produkcióban, milyen volt ezt átélni?
Eve: Olyan volt, és bocsi, ha ez egy unalmas válasz, de olyan volt, mint bármilyen más munka. Csak magasabb a mérce, mint bármi, amivel eddig volt tapasztalatom, az emberek számát, a helyszíneket, a jelmezt, az előkészületeket és a nyomást tekintve. Aztán ott volt az időbeli feszültség, majd a COVID is mindezek tetejében. És a tény, hogy volt vagy három négy csapat, akik időre rohantak be, óriási mennyiségű mellékszereplő, és őrületes mennyiségű speciális effekt. Sosem csináltam még hasonlót. De ez is olyan, mint minden más munka, felkelsz kora reggel, megcsinálják a hajad, a sminked, hosszú az előkészület, majd kimész, és igyekszel a legjobb formádat hozni.
Steve: Eszembe jutott még egy dolog, mert amit csinálunk, annak nagy része a képzelőerőn alapszik. Elképzeled magad egy bizonyos környezetben, hogy milyen lesz majd, aztán megérkezel a helyszínre, minden olyan jól néz ki, minden részletes, ez rengeteg terhet levesz a válladról ezen a téren. Azt az időt, amit arra fordítottál, hogy elképzeled magad a jelenetben, ebben a világban, mert csak oda kell állni. Ezért szeretik a színészek annyira, ha helyszínen forgatnak. Díszletben, ahelyett, hogy zöld háttér előtt állsz, és egy tenisz labdához beszélsz, vagy mi van épp ott. Ez az egyike annak, amit nagyon szeretek a díszletben.
És ezt láttad már?
Hogy tetszett a cikk?

Életmód
Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók
Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók
Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Ezekre a dologra tanítottak meg a GEN Z kolléganőim
Sokáig azt hittem, hogy én vagyok az, aki majd tanácsokat ad a nálam fiatalabb kollégáknak.
A nyár legkényelmesebb cipőtrendjei, amikben garantáltan kibírsz egy fárasztó és hosszú napot is
A nyári cipőtrendek szerencsére idén kifejezetten kedveznek azoknak, akik nem szeretnének a kényelemről lemondani.
Az új ételpiramis a feje tetejére állt és van, ami helyet sem kapott benne - ezt gondolja róla a szakértő
Ez a szemléltető eszköz a kiegyensúlyozott táplálkozás alapelveit hivatott bemutatni, és 2026 januárjában teljesen megváltozott. De vajon mit gondol róla a táplálkozási szakértő?
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!
10 sztár, aki életveszélyes betegséget kapott el: sokan máig küzdenek vele
A hírességek életét gyakran csillogás, vörös szőnyeges események és tökéletesnek tűnő közösségi médiás pillanatok övezik.







