Tudtad? A rémálmoknak pozitív hatása is van, mégpedig emiatt

Getty Images/Axel Bueckert / EyeEm
Bíborka

Nem kellemes érzés, de fontos a mentális egészség szempontjából.

A legtöbb ember megtapasztalja, milyen az, amikor rémálmok gyötrik és totál leizzadva felriad az éjszaka közepén, miután a lidércek jól megkergették. Az viszont teljesen egyéni, hogy ki milyen gyakorisággal álmodik rosszat. Amerikai kutatók szerint például az is befolyásolja az álmainkat, hogy milyen pózban hajtjuk álomra a fejünket. Vizsgálataik szerint a legtöbb rémálom akkor jelentkezik, amikor a bal oldaladon vagy a hátadon fekszel.

Olvasd el ezt is!
Egy kutatás kimutatta, melyek a leggyakoribb rémálmok
forrás: Pexels/Andrea Piacquadio

Azt már tudjuk, hogy kifejezetten kellemetlen álmokról van szó, amik az alvás REM szakaszában törnek rá az emberre, de gondoltad volna, hogy ennek nemcsak negatív, hanem pozitív hatása is lehet? A kutatók egyetértenek abban, hogy ezek az álmok a hangulatszabályozási folyamatok eredményeként alakulnak ki, bár előfordul, hogy a láz, bizonyos gyógyszerek vagy épp az alkoholmegvonás is előidézheti. Jesse Lyon, okleveles traumaorientált szaktanácsadó szerint a rémálom az ébrenlétből származó trauma és stressz miatt alakul ki, amit az agynak nem volt lehetősége feldolgozni, így ilyen módon teszi azt meg.

„Bármilyen típusú álmokról van szó, azok csak képek az elmében, az, ahogy az ember interakcióba lép ezekkel a képekkel – azaz félni kezd, vagy izgatott lesz – jelzi, hogyan dolgozza fel az élet eseményeit”

- mesélte a szakértő a PureWow magazinnak.

Lyon azt is hozzáteszi, hogy ezek az álmok nagyon sok mindenről árulkodnak, épp ezért a terápiás folyamatok fontos részei lehetnek, amik segítenek a mentális gyógyulásban.

„Ha megtanuljuk, hogy ne féljünk az elménktől, a gyógyulás már nincs messze”

- fogalmaz a szakember. 

És ezt olvastad már?

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Gyakran vannak rémálmaid? Ezek állhatnak a háttérben!

Forrás: PureWow