Minden párkapcsolatod kudarcba fullad? Lehet, hogy neked is Pistanthrophobiád van, és ez áll a háttérben!

Getty Images
Kerekes Vivien

Csak azután tudsz javítani a helyzeten, hogy felismered a jeleket!

Ha már évek óta nem volt szerencséd a szerelemben, érthető, hogy kezd elmenni a kedved a randizástól, és már a házasság gondolatában sem hiszel igazán. Hiszen egyeseknek olyan könnyen megy, találkoznak valakivel, egymásba szeretnek, majd összeházasodnak; akkor nálad miért nem alakulnak ilyen egyszerűen a dolgok? A háttérben több tényező is állhat, de ha ezeket már kizártad, előfordulhat, hogy valójában neked is Pistanthrophobiád van, és ez tehet szingli státuszodról!

A Pistanthrophobia a nevéből sejthetően egy fóbia, ami annyit tesz: félelem attól, hogy megbízz másokban. Természetesen a fájdalmas tapasztalatok mindenkit elbizonytalanítanak egy kicsit, és emiatt talán sokan óvatosabban vetik bele magukat egy új kapcsolatba. De azokat, akik ebben a fóbiában szenvednek, szinte teljes egészében ezek a rossz emlékek irányítanak, hosszú hónapok után sem tudnak hinni a másiknak, folytonos visszaigazolásra vágynak, míg végül ez tönkreteszi minden kapcsolatukat.

Olvasd el ezt is!
Igaz történet: belementem egy barátság extrákkal kapcsolatba, elárulom, mi lett a vége

Az alábbi jelek pedig erősen arra utalnak, hogy te is ebben a fóbiában szenvedsz!

1. A korábbi kapcsolataidban szinte kivétel nélkül csalódtál, ezek a tapasztalatok pedig kiváltották belőled azt, hogy most már nem tudsz hinni egyetlen pasi szavának sem. Valahogy mindig az az érzésed, hogy a férfiak hűtlenek, és ha összejönnél valakivel, biztosan összetörné a szíved. A gond az, hogy a hozzáállásod miatt sokszor már a második randiig sem sikerül eljutnod senkivel, hiszen ezt a véleményed gyakran ki is fejted a találkozókon.

2. Ha viszont mégis adsz esélyt egy pasinak, aki többször is bizonyította, hogy oda van érted, te mégsem tudod ezt elhinni maximálisan. Noha a srác sosem adott okod a gyanakvásra, te mégis mindig azt hiszed, hogy valami rosszban sántikál: ha találkozik egy lány barátjával, attól félsz, hogy több is van közöttük, ha sokszor pittyeg a telefonja, azt gondolod, hogy másik nő van a dologban... Az (alaptalan) belső feszültség és a vádaskodások pedig fokozatosan tönkre is teszik azt, ami kettőtök között alakul ki.

forrás: pexels

3. Noha tudod, hogy a pasi élete nem foroghat mindig csak körülötted, mégis azt szeretnéd, hogy veled foglalkozzon egyfolytában. Ezért hajlamos vagy arra, hogy a legapróbb dolgok miatt féltékeny legyél. Például lemond egy közös programot, mert egy barátja a városba látogat, erre pedig évente párszor van példa. Bár tudod, hogy teljesen érthető a dolog, attól még féltékeny leszel, és nem érted meg, miért fontosabb ez nálad. Sőt, már az nagyon rosszul tud esni, ha egy híres színésznőre mondja azt neked a pasi, hogy jól néz ki – noha tudod, hogy sosem fognak találkozni egymással.

4. A korábbi kapcsolataid olyannyira önbizalomhiányossá tettek, hogy folytonos visszaigazolásra van szükséged. Minden nap hallanod kell, hogy szeret téged, hogy szépnek lát, hogy boldog veled, és így tovább, emiatt pedig sokszor túlságosan ragaszkodó is vagy vele szemben. Ha ezt nem kapod meg, szinte biztos vagy benne, hogy részéről elmúltak az érzések...

5. Ahogy a virágok sem egyik napról a másikra nyílnak ki, úgy a kapcsolatoknak is időre van szükségük ahhoz, hogy megerősödjenek. Te viszont rögtön az elején mindent akarsz: hogy legyetek hivatalosan egy pár, és töltsetek együtt minél több időt. Annyira vágysz már egy boldog kapcsolatra, hogy amikor kis esélyt is látsz rá, nem akarsz várakozni, ezért viselkedsz ennyire ragaszkodóan. Azonban sajnos a pasit pont ezzel ijeszted el, és csak utólag jössz rá erre.

Olvasd el ezt is!
Mit veszel észre először a képen? A válasz elárulja, mitől félsz leginkább a szerelemben

Sok esetben ez önbizalomhiányból fakad, így első körben ezt kell ismét felépítened magadban!

Nézd meg a galériánkat - 12 kép
12 megerősítés, amitől egy pillanat alatt helyére kerül az önbizalmad