Régi szokások, melyek ma már teljesen nevetségesnek hatnak
Forrás: Unsplash/Birmingham Museums

Ez is érdekelhet
Ő Vilmos herceg szeretője? Vad elmélet terjed a herceg hűtlenségéről
Harry herceg olyan lavinát indított el a szavaival, amire talán még ő maga sem számított.
A színész, aki a boldogságért cserébe képes volt feladni a hollywoodi csillogást! Avagy Josh Hartnett sikersztoriját az álomgyár sem írhatta volna szebben
Josh Hartnett amilyen nagy lendülettel és sikerrel övezve robbant be Hollywoodba, olyan szépen és halkan köszönt el egy időre a reflektorfénytől.
A XXI. századi ember szeme teljesen elkerekedik, amikor kiderül a számára, hogyan éltek az elődei több száz évvel ezelőtt. Olyan szokásokat gyűjtöttünk össze, amikről talán még sosem hallottál!
Az ókori görögöknél
Az ókori görögök úgy tartották, a minél nagyobb szakáll a férfiasság és a bölcsesség szimbóluma. A sima arcot teljes mértékben a nőiességgel azonosították, így egyetlen férfi sem borotválkozott soha életében. Ha ez nem lenne elég furcsa, az orvostudományban ismertek egy olyan kifejezést, hogy hippokratészi arc, ami a haldokló ember arckifejezését írta le. Amikor a doktor úgy vélte, ezt látja, már nem próbálkozott semmivel, hogy megmentse a beteget.
A középkorban
Bármilyen furcsa manapság azért szoktunk koccintani a poharakkal, ha iszunk, illetve azért takarjuk el a szánkat ásításkor, mert a középkori ember úgy hitte, így megakadályozható, hogy démonok költözzenek a testbe. A kalapemeléssel történő üdvözlés szintén ebből a korból jön, először a lovagok köszöntek így, hogy a sisakjuk levételével jelezzék, nem harcolni jöttek. Az evőeszközöket sem kedvelték, különösen a villát nem, úgy gondolták, az a Sátán műve, így csak a 12. század óta van használatban.
A középkori nemesek
Izabella kasztíliai királynő, aki a 15. században élt, elhitte orvosainak, hogy a fürdés nagyon sokat árt az egészségnek. Emiatt asztrológusokhoz fordult, mondják meg ők, mikor érdemes próbálkozni vele. Állítólag úgy halt meg, hogy életében mindössze kétszer fürdött meg.
VIII. Henrik király minden reggel megparancsolta a szolgálóinak, hogy csókolják meg a ruháit, annyira félt attól, hogy valaki méreggel borította be azokat.
Marie Antoinette büszke volt arra, hogy tetves. Jelenlétüket a szentség jelének tekintették, azt mondták, annál jelentkezik, akinek a lélek tisztasága jobban számít, mint a testé. A tetveket akkoriban „Isten gyöngyének” hívták.
A viktoriánus kor
A viktoriánus korban nagyon szigorúan vették, mennyi látszódhat ki az emberi testből, így a strandokon „fürdőkabinokat” létesítettek, ezekben lehetett átöltözni. A hajadon nők nem közlekedhettek egyedül az utcán, nem állhattak meg beszélgetni szembejövő ismerőseikkel. A férjezetlenek csak akkor beszélhettek férfiakkal, ha jelen volt legalább egy olyan nő, aki már házas volt.
A brit királyi család hagyományai sem mondahatók szokványosnak.
Katt a galériára!
Hogy tetszett a cikk?
Ezért tesz rosszat a bőrödnek, ha mindennap zuhanyzol
Mindennap zuhanyzol és szerinted ez teljesen rendben van, sőt, másoktól is elvárható? Van egy rossz hírünk!
Az ókori görög és római nők élete egyáltalán nem olyan volt, mint a filmekben
Talán mégsem volt olyan jó buli ókori görög vagy római nőnek lenni, nem?
A vasárnapi alvásnak fontosabb szerepe van, mint gondolnád
Szinte utálod a vasárnapot, annyira nyomaszt, hogy másnap már hétfő? Itt a megoldás!
Miért telik gyorsabban az idő, ahogy öregszünk? Tudományos válasz van rá!
Gyerekként olyan, mintha egy év egy évezred lenne, majd felnövünk és hirtelen elkezd rohanni az idő. Mi erre a tudományos magyarázat? Most megtudhatod!
Mutatjuk 2023 legmenőbb sportcipőit: nemcsak tornához, de a mindennapokra is tökéletesek
Mutatjuk, milyen színű sportcipők kerülnek idén előtérbe.