Puskás Peti, Dukai Regina a cyberbullying ellen #nemvagyegyedül

Eörsi Sarolta

Van köztük, aki beismeri, hogy gyerekként maga is bully volt. A UNICEF #nemvagyegyedül hashtaggel futó kampánya nem csak ismeretterjesztésre szolgál – az áldozatok tanácsot is kérhetnek a hírességektől egy erre a célra létrehozott oldalon.

Micsoda lófejed van, Dukai!

-

Hol vannak a foltjaid, zsiráf?

-

Ilyen kommenteket olvasnak fel magukról fehér felsőbe öltözött hírességek à la “Mean Tweets”, majd elmesélik, hogy melyiküket miért csúfoltak az iskolában. (Apropó, ti ismertek olyan embert, akit soha semmiért nem csúfoltak az iskolában?!) Mindez a UNICEF kampányvideójában látható, amely a cyberbullying ellen veszi fel a kesztyűt.

Nézd meg ezt is!
Tóth Gabi és Caramel is volt már bullying áldozata, és most együtt küzdenek, hogy a te gyereked ne legyen az

A kampány szereplői részben popsztárok közül kerültek ki, ilyen Dukai Regina, Puskás Peti és a nemrég Eurovíziót megjárt AWS tagjai is. De nagy részük blogger vagy vlogger, vagyis a Youtube-on tart fent népszerű videócsatornát. Ilyen például a “wheelchairguyFenyvesi Zoli vagy Lina és Panni, a két youtuber barátnő. A kampány ötletgazdája a Vígszínház fiatal színésze, Vecsei H. Miklós.

Én inkább mindig a bántalmazó részhez tartoztam, sajnos. A gyerekek, azok mindig nagyon gonoszak

-

ismeri be az AWS-es Siklósi Örs, ezzel pedig igen kevesen szembesítik magukat. Fenyvesi Zoli pedig azt állítja, hogy a névtelenül online keringő kritikákkal soha nem tudott mit kezdeni, ha valaki a szemébe mondja, akkor meg tudja állapítani, hogy van-e alapja, vagy nincs.

A kampány készítői nem elégednek meg egy videóval; létrehozták az unicef.hu/nemvagyegyedul aloldalt, ahol a bántalmazott gyerekek kampányban résztvevő arcoknak küldhetnek üzeneteket és kérhetnek tőlük tanácsot.

Nézd meg ezt a galériát is:

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
Csúfolták őket a furcsa hajuk miatt, most ők az egyik legfelkapottabb modellpáros