Mitől csillog a karosszéria?

unsplash
JOY

Lakk, viasz, polír… Az autófényezés ma már annyira összetett, hogy szinte tudomány számba megy. Nem eshetünk viszont minden hétvégén finom csiszolóval a lakkrétegnek. Lássuk hát, mitől marad az autó csillogó két waxolás között!

Autómosás: csak finoman!

A festék és lakkréteg karbantartása sajnos csak a jéghegy súlya. Az autó csillogása nem csak a felvitt fényező anyagok mennyiségétől függ. Egy egészen banális dolog, a kosz is befolyásolja, hogy mennyire ragyogó éppen a gépjárművünk. A helyes autóápolás ezért alapos mosással kezdődik. Ehhez az alábbiakra érdemes figyelni:

  • Ha tehetjük, válasszunk kézi mosót! Gépi mosáskor nehezebb ellenőrizni az eszközöket és a nyomást. Az automata autómosók használatakor könnyen mosási karcok keletkeznek.
  • Figyeljünk arra, hogy milyen eszközökkel dolgozunk! Használjunk speciális autóápoló textileket! A géprongyok, régi ruhák, mosogatóeszközök szintén sérülést okozhatnak a kocsin.
  • Dolgozzunk az adott célra és felületre alkalmas vegyszerekkel. Az autó külső ápolási szerek kínálatában szinte minden helyzetre van megoldás! Egy bogároldó vagy olaj eltávolító szer sokkal kíméletesebb, mintha mondjuk mosogatószerrel próbálkoznánk.

Jót, s jól…

A vizes, autósamponos tisztítás arra alkalmas, hogy a portól, nagyobb foltoktól megszabadítsa a karosszériát. De az igazi munka csak ez után következik! A letakarított autót ugyanis még tovább kell tisztítani.

A repülőrozsda-eltávolítót érdemes minden mosás után használni - ezzel a lakkréteg épségét is óvhatjuk. Ha igazán elszántak vagyunk, érdemes a tisztító gyurmát is bevetni. Az autófényezéssel és polírozással foglalkozó POLIRTECH.HU oldalán megtalálhatók a legfontosabb felülettisztítók, gumimosók és oldószerek - ráadásul könnyen kezelhető, otthon is használható kiszerelésben.

“Simogatás” és védelem

Az alapos autómosást tulajdonképpen úgy képzelhetjük el, mint a polírozást kicsiben. A lépések hasonlóak, csak a módszerek gyengédebbek és gyorsabbak. Éppen ezért a záró lépés is hasonló. A munka ilyenkor is a védelemmel és a fényesítéssel fejeződik be.

A végső szakaszban vigyük fel az autóra a különböző bevonatokat. Ezek közül az egyik legfontosabb a páralecsapódás gátló, de a fényszóró búrát is érdemes külön kezelni.

A fényesítést kézzel, de akár speciális polírozó gépre való fejekkel is végezhetjük. A Rupes termékcsalád tagjai például kiválóan alkalmasak erre a célra. Egy puha szivacs, mikroszálas előtét gyorsan ragyogóvá teszi a munkánk eredményét.

Az autómosás a kellő gyakorlat megszerzése után tulajdonképpen egészen szórakoztató elfoglaltság. A megfelelő termékek kiválasztásával az autóápolást könnyedén hobbivá fejleszthetjük.