Eláruljuk, miért ne dőlj be mindennek, amit látsz

pexels
Gőbel-Szabó Szandra

Az elmúlt időszakban a Covid, az ukrán-orosz háború vagy akár a választások bebizonyították azt, hogy mennyiféle valóság tud egymás mellett létezni. Mennyi hiedelemnek, nézetnek és elméletnek tudunk hinni, pusztán félelemből, a megfelelő információk hiányából adódóan. Vérremenő családi viták, a racionalitás teljes elvesztése. Ijesztő és olykor teljesen nevetséges összeesküvésekre lehet találni az interneten, de az esetek legnagyobb százalékában le lehet leplezni a false-news oldalakat. Az Évamagazin.hu cikke.

Olvasd el ezt is!
„Az összesküvés-elméleteket a hatalom terjeszti, ami példátlan"

A minap az egyik facebook csoportban elkezdett keringeni egy videó, amiben az amerikai elnök esetleges dublőrhasználatát próbálták leleplezni azzal, hogy különböző képeket mutogattak, amin más-más fülcimpákkal látható. Drámai zene, feltűnő piros bekarikázás egy-egy fülcimpa körül. Tényleg más az alakja, tényleg meglepő jelenség. Mint minden embert, engem is érdekel az igazság, de a puszta érzelmi alapú továbbosztás előtt gondoltam, utánajárok ennek a fülcimpakérdésnek, mert bevallom, saját miniszterelnökünk fülalakjával se vagyok tisztában, nemhogy az amerikai elnökével.

Olvasd el ezt is!
Hazudós szülő gyerekéből hazudós felnőtt lesz - és csak hiszed, hogy te sosem hazudsz!

A folytatásért kattints ide!

Azonban nem kell messzire menni egy kis manipulációért, Instagramon is számos megheckelt tartalmat láthattok. Összegyűjtöttük a leggyakoribbakat:

Nézd meg a galériánkat - 23 kép
23 tipikus Instagram hazugság, de mutatjuk a valóságot is