Kell-e aggódni a koronavírus és az influenza ötvözetétől? Itt van minden, amit a fluronáról tudni lehet
Forrás: Getty Images/PixelsEffect

Izrealben fedezték fel a betegségegyüttest 2021 végén, amit fluronának (máshol fluoronának) neveztek el, ugyanis azt az állapotot jelöli, amikor valaki influenzával és koronavírussal egyszerre fertőződik meg. Az Independent szerint egy fiatal terhes nőnél fedezték fel a kettős betegséget, ám a kutatók szerint valószínűleg többen is küzdenek az állapottal.
A hír bejelentése óta Magyarországon is megjelent a flurona, azt RTL Híradónak nyilatkozó Nyíri Miklós, a Neumann Labs vezetője elmondta, hogy itthon eddig két ilyen esetet fedeztek fel, két budapesti fiatal kapta el egyszerre az influenzát és az omikron variánst is. Közben Amerikában több esetet is regisztráltak már, félmillió koronavírusos beteg 3 százalékánál jelent meg az influenzavírus is - írja a Portfolio az M1 műsorában elhangzottakra hivatkozva.
Szakértők hangsúlyozzák, hogy nem egy hibrid betegségről van szó, tehát a két vírus nem állt össze eggyé, csupán egyszerre vannak jelen a szervezetben és egymástól függetlenül fertőznek.
Mik a tünetek?
Az eddig ismert influenza- és koronavírus tünetek is jelentkezhetnek az egyénnél, aki mindkettővel megfertőződött. Általában véve a tünetek közé sorolható a láz, köhögés, fáradtság, orrfolyás, torokfájás, hasmenés, izom- és ízületi fájdalom. Pontosat csak a tesztek tudnak mondani azzal kapcsolatban, hogy valaki fertőzött-e, így még mindig nagyon fontos a tesztelés, ha az egyén tüneteket tapasztal magán.
Mit okoz a flurona?
Az, hogy mennyire okoz súlyos megbetegedést, egyénfüggő. Függhet az életkortól, alapbetegségek meglététől és attól, hogy valaki rendelkezik-e influenza- illetve koronavírus elleni védőoltással. Az USA Today szakértői szerint jócskán megnövekedhet a fluronával fertőzöttek száma, ugyanis nemcsak az influenza kapott újult erőre 2021 végén, de az omikron variáns is fertőzőbb a korábbi koronavírus-változatokhoz képest. Kutatások szerint viszont biztató, hogy az új variáns a felső légutakat támadja nagyobb arányban, nem pedig a tüdő sejtjeit, mint a COVID-19 korábbi mutációi.
„Ez bármelyikünket utolérheti, és ezért is mondjuk, hogy tessék oltatni magunkat a koronavírus ellen, míg főleg a rizikócsoportba tartozó emberek, az idősek, az immunhiányosak, a kismamák lehetőleg mind a két vírus ellen oltassák magukat, hiszen ők fokozottan kitettek mind ezek kártételének”
– figyelmeztet Rusvai Miklós virológus az Inforádió adásában a flurona kapcsán.
Erről nem árt tudnod:
Egyéb forrás: Syracuse
Hogy tetszett a cikk?
Mit veszítettél, Piqué? A bizonyíték, hogy Shakira évről évre egyre csak jobb nő lett - forró fotók
Shakira 46. születésnapja kapcsán egy szuperszexi válogatással készültünk!
A 85 éves Jane Fondát nem akármelyik szingli férfi oldalán csípték el a fotósok
Jane Fonda újfent tündökölt!
A legijesztőbb dolog, amit a születésed ideje elárul rólad
Mindannyiunknak vannak furcsaságai... és soha nem állítanánk, hogy minden furcsaságért a szüleink a felelősek, de abban viszont valószínűleg mind egyetértünk, hogy a neveltetésünk befolyásolja azt, kivé válunk - beleértve a furcsa tulajdonságainkat is.
A húgom esküvői ruhát akart viselni az eljegyzési bulimon: elárulom, hogyan álltam rajta bosszút
Nem semmi sztori következik!
A net segítségével próbálják leleplezni Leonardo DiCaprio új barátnőjét
A Titanic és A Wall Street farkasa filmek sztárját egy rejtélyes nő társaságában szúrták ki a lesifotósok február elején, a média pedig arra biztat mindenkit, ha tudják ki ő, jelentkezzenek!