Milyen bőrtónushoz milyen hajszín passzol?

Andreas Kuehn/ Getty Images
Móni
A cikk támogatója a Garnier

Megelégelted a hajszíned, ezért elhatároztad, hogy váltasz? A színt már nagyjából kiválasztottad, de nem tudod eldönteni melyik árnyalat lenne a legelőnyösebb számodra? Segítünk dönteni!

Persze fontos, hogy milyen hajszínek tetszenek, ez mégsem elegendő ahhoz, hogy rohanj a fodrászhoz vagy a drogériába. A bőröd tónusa ugyanis nagyban meghatározza, hogy milyen árnyalatok passzolnak hozzád, tulajdonképp ezen múlik, hogy ne csupán jó, hanem tökéletes legyen a hajszíned.

Azt bizonyára te is tudod, hogy világos, közepes, vagy sötét bőrtónushoz tartozol inkább, az, hogy hideg, meleg, vagy semleges az altónusod azonban sokszor nehezebben meghatározható. Pedig ez a tökéletes alapozó választásától kezdve a legelőnyösebb ruha- vagy hajszínig, sokmindent meghatároz. A hideg altónust általában pinkes vagy kékes árnyalatú arcszín jellemzi, amiről a kékes-lilás vénák is árulkodnak, míg a meleg altónushoz jellemzően sárgás vagy aranyas árnyalatok és zöldes vénák párosulnak.

Olvasd el ezt is!
Kaia Gerber végzett a visszafogott stílussal - Merész dolgot művelt magával

Hogy még biztosabb lehess abban, hogy melyik típusba tartozol, a szemedet is érdemes megfigyelned. Az arany foltok a meleg, míg a kék vagy zöld árnyalatok a hideg bőrtónusra jellemzőek.

Sokat segíthet a megfelelő hajszínhez vezető kutatásban, ha keresel a hírességek között olyan példákat, akikkel megegyeznek a jellemző színeid. Mivel az ő hajukat profi fodrászok tartják karban, biztos lehetsz benne, hogy alapos munkával keresték meg a számukra legtökéletesebb árnyalatot.

Meleg altónus - inkább a sötét színek, mély árnyalatok passzolnak hozzád, mint a csokoládé barna, burgundi vörös. A nagyon hideg árnyalatok túl mesterkéltnek fognak hatni, így ha szőkítenél is, inkább az arany irányába menj, semmint a platina felé.

Semleges altónus - ha nem tartozol a sötét, sem pedig a világos kategóriába, nyert ügyed van, ugyanis szinten minden hajszín közül megtalálod a hozzád passzoló árnyalatot!

Hideg altónus - félő, hogy a sötét színek sápasztanának, így inkább a világos árnyalatok között érdemes szemezgetned. Ha nem szeretnél leragadni a szőkénél, nyugodtan kísérletezz a világosbarna vagy az szőkésvörös változataival.

Ha megvan a tökéletes inspiráció, nem kell neked is drága szalonba menned az új hajszínért, ma már számtalan olyan otthoni hajfestéket találsz a piacon, aminek könnyű és biztonságos a használata.

Olvasd el ezt is!
Katalin hercegné a nyár egyik legmenőbb árnyalatára festette haját

A Garnier Olia tartós krémhajfestékek nem tartalmaznak ammóniát, kíméletesek a hajjal és a fejbőrrel, és intenzív színeredmény érünk el velük. Különleges, 60% virágolaj tartalmának köszönhetően táplálják az igénybevett tincseket és ragyogóvá teszik a hajszínt. A jól bevált formula ráadásul most kisebb, környezettudatosabb csomagolásban kapható!

Egy kis extra segítség

Talán már észrevetted, hogy a hajfestékek dobozán nem csak az árnyalatok fantázia neveit találod meg, hanem számokat is. De vajon azt is tudod mit jelentenek ezek? Az úgynevezett technikai számok első számjegye a hajfestékkel elérhető színmélységet jelölik (1-fekete, 2 nagyon sötét barna, 3-sötét barna, 4- barna, 5-világosabb barna, 6- sötétszőke, 7-szőke, 8-világosabb szőke, 9- világos szőke, 10-nagyon világos szőke), az ezt követő számjegyek pedig az árnyalatot adják meg (0-természetes, 1-hamvas, 2-opálos, 3- arany, 4-réz, 5-mahagóni és 6-vörös).

A festékek elnevezése többnyire csak „lefordítja” a számokat, de ha tisztában vagy azzal, hogy melyik szám milyen kombinációt takar, még felkészültebben választhatod ki a számodra tökéletes színt, például: 8.1 – világos hamvasszőke, 5.43 . aranyos réz árnyalatú világosbarna.