Nem túlzás azt állítani, hogy csodaszer: Rákattantam a melatoninra, elmondom, miért
Forrás: Unsplash/Halacious

Mikor elkaptam a Covidot, akkor ajánlották, hogy szedjek melatonint, ugyanis gyorsan rendbeszedi a bioritmust, és jobban illetve mélyebben tud tőle aludni az ember. A jobb alvástól pedig gyorsabb a felépülés, így aztán úgy toltam a javasolt időszakban minden este a tablettákat, mintha kötelező lenne. Onnantól számítva egészen gyorsan sikerült is rendbejönni.
A rémes betegség után szedtem még egy darabig, szüneteket tartva, háziorvossal egyeztetve, mert utánanéztem, hogy mire is jó pontosan, és mivel elég rosszul alszom, gondoltam, a hétköznapokban is rám fér az pihenést segítő cucc. A melatonin egyébként természetesen termelődik a szervezetben, és elengedhetetlen, hogy elég legyen belőle a szervezetünkben, de a rendszertelen életmód, az étkezés, a fény, a monitorok, és technikailag minden, ami körbevesz minket a 21. században, befolyásolják a termelődését.
Amellett, hogy az alvása jobb lesz tőle mindenkinek, és fittebben kel, jobban bírja a stresszt, illetve kiegyensúlyozottabb lesz a napja, még a szépségre is jó hatással van. Mivel sejt szinten fejti ki a hatását, antioxidánsként beépül a bőrbe, és csökkenti az öregedés jeleit. Gyulladáscsökkentő hatása is van, és mióta szedem, láthatóan kevésbé karikás a szemem, nem annyira puffadt a szem alatti terület az arcomon, sőt, a ráncok sem mutatkoznak olyan látványosan rajtam.
És mi az, ami miatt még receptre írnám mindenkinek (bár egyébként recept nélkül kapható)? A bizonyított vírusellenes hatása és a feledékenységre gyakorolt működése miatt. A Covid óta, és a néha stresszes életmódom miatt időnként totál feledékeny vagyok, de mivel a melatonin az agyban egy olyan membránt véd, ami a feledékenységgel kapcsolatban áll, érezhetően tisztábban gondolkozom a szedése óta.
Érdemes kipróbálni, mert tényleg rendesen helyrehozza a napjaidat akkor is, ha a stressz kerget az őrületbe!
Fontos viszont kiemelni, hogy a melatonint elsősorban rövidebb időszakokra javasolják a szakértők, és bizonyos időközönként szünetet kell tartani - elvégre mégiscsak egy hormonról beszélünk. Mindemellett szedése előtt érdemes beszélned a házi orvosoddal, hiszen bizonyos betegségek mellett nem javasolják.
Nézd meg a galériát is!
Hogy tetszett a cikk?
Napi horoszkóp február 1.: az Oroszlánok diplomáciát gyakorolnak, a Nyilasok a szokásosnál nehezebb feladattal küzdenek
A hónap első napjára is üzentek a csillagok, mindenképp érdemes tehát elolvasnod a horoszkópodat!
A top 10 legabszurdabb szexjelenet a Fehér Lótusz 2. évadából, amit csak nagyon nehezen tudunk feldolgozni
Nem is tudjuk, hogy hol kezdjük...
Ez lenne a legbizarrabb cipőtrend? A híres nők máris imádják és megvan rá az okuk
Újra egy megosztó darab került a figyelem középpontjába.
7 törölt filmjelenet, ami nemcsak a történetet, de a főszereplőről kialakult képet is megváltoztatta volna
A filmtörténelem legnépszerűbb alkotásainak, klasszikusainak szinte kívülről fújjuk bizonyos jeleneteit, amelyek meghatározóak lettek a karakterről kialakult képünk és más dolgok szempontjából is.
5 dolog, amit sose mondj az egyedülálló barátaidnak
Ahogyan Beyoncé is mondaná (azaz énekelné), „szingli, csajok, fel a kezekkel”, ha titeket is a most következő megjegyzések valamelyikével próbáltak megvigasztalni szakítás után!
ByeAlex nagy lépésre szánta el magát: 8 év után ismét könyvet ír
Ezúttal nem egy új zenéről vagy klipről posztolt, hanem arról, hogy valami egészen más dologgal is készül.