Meghan Markle nem hallgat többé, ezt gondolja George Floyd haláláról

GettyImages
Kálmán Zsófi

Meghan Markle szívszorító nyilatkozatot tett.

Sokan várták már, hogy Meghan Markle megszólaljon az Amerikában jelenleg kialakult tüntetésekkel kapcsolatban. A királyi család tagjaként Meghan a világ egyik, ha nem a legismertebb nője jelenleg, Harry herceg kedvesétől pedig köztudottan nem áll távol a véleménynyilvánítás, főleg, ha fontos társadalmi kérdésekről van szó.

Meghan Markle korábban már többször is felszólalt a rasszizmus ellen, illetve beszélt arról, hogy fiatalon neki is több atrocitást kellett átélnie, illetve gyerekkorából pontosan emlékszik azokra az 1992-es zavargásokra, amik akkor szintén egy rendőri túlkapás miatt robbantak ki Los Angelesben. Most mégis sokat várt ezzel a videóval, ugyanis elmondása szerint nagyon félt attól, hogy bármit mond, azt szétszedi a sajtó. Ám végül rájött:

Az egyetlen rossz dolog, amit mondhatunk, ha nem mondunk semmit.

-
Olvasd el ezt is!
Videóra vette a filmcsillag, ahogy gumibottal verik! Híres emberek, akik részt vesznek az amerikai zavargásokban

Meghan egyébként korábbi iskolájának végzős tanulóinak üzent a videóval, a gyűlölködés helyett pedig egyértelműen a békés megoldásra és a részvétre helyezte a hangsúlyt:

George Floyd élete számított. És Breonna Taylor élete számított, és Philando Castile élete számított, és Tamir Rice életet számított, és számított még sok ember élete, akár ismerjük a nevüket, akár nem. Stephon Clark. Az élete számított.

-

Sorolta Meghan azoknak az áldozatoknak a neveit, akik az elmúlt években rendőri erőszak miatt vesztették életüket. Meghan mesélt is az 1992-es zavargásokkal kapcsolatos emlékeiről, melyek olyan éles égtek belé, hogy tudja, sosem tűnnek el, majd búcsúként ennyit mondott:

Amint mondani szeretnék nektek, az az, hogy sajnálom. Annyira sajnálom, hogy olyan világban kell felnőnötök, ahol a rasszizmus még mindig létezik.

-

A teljes videót itt nézheted meg:

ÉS EZT LÁTTAD MÁR?

Nézd meg a galériánkat - 14 kép
Időkapszula: rasszista feliratok a dél-afrikai apartheid időszakból