Hasznosítsd újra a koronavírus alatt összegyűlt hulladékot lebomló csíráztatóként

unsplash.com
Bellák Dóra

Mutatunk 7 lebomló csíráztatót, amit otthon is elkészíthetsz magadnak környezetbarát és pénztárcakímélő módon.

Ha valamikor, akkor most még inkább a tudatosság útjára kell lépnünk. A napjainkban tomboló koronavírus-járvány mindenre és mindenkire hatással van, ha te is betartva a kormány és az egészségügy kérését a lakásban töltöd a mindennapjaidat, akkor jól jöhetnek a hasznos, környezettudatos DIY-tippek. Ezúttal az otthoni csíráztatást vettük górcső alá, megmutatjuk, hogyan készítheted el újrahasznosítással a saját verziódat!

Olvasd el ezt is!
Ezek a szobanövények mindent kibírnak

1. Újságpapír

Egy minimális kézügyesség kell a cserépforma elkészítéséhez. De ha nem megy, ne keseredj el, vegyél elő egy kisebb poharat vagy konzervdobozt és arra hajtogatva könnyebb lesz a feladat.

2. Papírpép tartó

Otthoni kartondobozokat vagy nem festett és nem színes papírhulladékot felhasználva, egyszerűen elkészítheted magocskáid új otthonát. Vízből és az apróra tépkedett papírokból készíts pépet, majd adj hozzá lisztet! Ezzel a masszával kibélelhetsz kb. bármit, amilyen formára vágysz, de jó segítség lehet egy muffinsütő forma például. Hagyd benne megszáradni és kész is vagy.

3. WC-papír guriga

Az alábbi kép segítségedre lehet hogyan is kell elképzelni a tartót belőle. Semmi másra nincs szükséged, csak egy ollóra, amivel bevagdosod a végét és mint egy dobozt összehajtogatod, hogy megkaphasd a várt alakját.

4. Tojástartó

Használhatod egyben, de szétvagdosni is érdemes, hiszen sok kis ültetőpoharat kaphatsz belőle. Az elve ugyanaz, mint a többi papír alapú csíráztatónak a felsoroltak közül, úgyhogy akár ezzel együtt is átültetheted a későbbiekben.

Olvasd el ezt is!
Lebomló virágcserepekkel csökkenti műanyagfelhasználását a SPAR

5. Citrushéjak

Citromfacsarás után ne dobd el a félbe vágott héjakat! Kapard ki maradék gyümölcshúst és szúrd ki az alját, hogy szellőzni tudjon, illetve vizet leadni. Ezután mehetnek is bele a magok, igazán strapabíró tartó lesz belőle.

6. Papírpohár

A használt poharakat tökéletesen újrahasznosíthatod erre a célra. Csak fúrj lyukakat az aljába és úgy töltsd fel földdel, ahová a magokat dugod majd.

7. Tojáshéj

Ha sütésnél főzésnél tudatosan fogod használni a tojásokat, mert tudod már milyen célra fognak menni, hogy ne a szemétben végezze, akkor mindenképp ügyelj a feltörésüknél, hogy viszonylag épek maradjanak. Ezután már csak egy apró lyukat kell fúrnod az aljára, hogy itt távozhasson a felesleges víz.

Hogy igazán állat-, és környezetbarát lehessen a kerted, ezeket a tippeket érdemes betartanod!

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
Legyél te is antikertész: varázsolj a kertedből egyedi, buja vadont nyolc lépésben