A koronavírus negatív hatása a kutyákra - a home office, házi karantén az ő életüket is felforgatja

imdb
Miklósi Bernadett

Gondoltad volna, hogy a kutyád számára komoly veszélyt jelenthet az, hogy állandóan otthon vagy vele? Szakértőnk, a Best Dog Kutyaközpont alapítója, Miklósi Bernadett tippjei segítenek, hogy elkerüld a bajt!

Persze azt gondolhatnánk, hogy az egyébként hosszú órákra, teljes munkanapokra egyedül hagyott négylábú kedvenceink felhőtlenül boldogok, hogy most 0-24 velünk tölthetik az időt. Ami bizonyos mértékben biztosan így is van, ám a szakértő fontosnak tartja, hogy a negatívumokra is fel legyen hívva a gazdik figyelmet:

A rendeletek függvényében nemcsak a mi életünk fordult fel fenekestül, hanem négylábú társainké is. Kutyáink többsége megszokta, hogy a nap java részében otthon van egyedül, és a saját gondolatain kívül nem igazán kell foglalkoznia semmivel. A jelenlegi körülmények miatt azonban sokunk otthonról dolgozik, egész nap tesz-vesz a lakásban, és ezzel teljesen felborítja házi kedvence eddigi háborítatlan életét.

A kutyák kedvelik az állandóságot, szeretik, ha tudják mire számíthatnak. A napi ritmus megváltozását egyes egyedek komoly stresszként élhetik meg, így igyekezzünk minél gyorsabban egy mindenki számára optimális új rendszert felállítani.

- magyarázza Miklósi Bernadett kutyakiképző, biológus.

A kutyát involváló események (a kutya sétáltatása, etetése stb.) a nap meghatározott idejében történjenek, és kellő időt szánjunk a minőségi együttlétre is.

Egy jól nevelt kutya a gazda távollétében alszik, vagy egy általa preferált helyen pihen a lakásban. Állandó otthonlétünk következtében biztosak lehetünk abban, hogy kutyáink nem tudnak kellő mennyiségű időt pihenéssel tölteni. Humán kutatásokból tudjuk, hogy a hosszú távú kialvatlanság bizonyítottan gyengíti az immunrendszert, hangulatingadozást eredményez, illetve különböző memóriaproblémák, és koncentrációs zavarok is felléphetnek. Biztosak lehetünk abban, hogy a kevés minőségi alvás a kutyáinkra sincsen jó hatással, így fontos, hogy biztosítsunk számára olyan helyet a lakásban (állítsunk fel neki egy szobakennelt, vagy kerítsünk egy kisebb helyet stb.), ahol kedvére pihenhet. Tegyük meg ezt az intézkedést minél előbb, hogy elkerülhessük a különböző viselkedési problémák kialakulását.

Ha szeretnél segítséget kérni a szobakennel tréninggel kapcsolatban, akkor keresd fel a Best Dog Kutyaközpontot bizalommal, segítünk.

A szeparációs stressz (értsd: szorongás a szociális csoport tagjaitól való elszakadás miatt) kialakulásának forrásai lehetnek a megváltozott napi/heti ritmus, a gazda állandó otthon tartózkodása. A gazdának fontos feladata annak biztosítása, hogy még ezekben az időkben se legyen folyamatos közelségben a kutyájával. A napi ritmusba iktassuk be, hogy pár órára egyedül hagyjuk a kutyát a lakásban, vagy ha erre nincs lehetőség, akkor zárjuk el egy másik szobába, vagy engedjük ki a teraszra.


Ha úgy érzed, hogy már késő, kutyád láthatóan már most nehezebben viseli az egyedüllétet, akkor fordulj érdemes felkeresni egy szakértőt, aki segít még idejében elcsípni a problémát.

Igyekezzünk a kutyánkra most is kellő mennyiségű időt fordítani. Fontos azonban, hogy a közös idő eltöltése előtt végezzünk önvizsgálatot, és mérlegeljük saját belső állapotunkat.

Vegyünk egy mély levegőt, és bizonyosodjunk meg róla, hogy a körülményekhez képest nyugodtak vagyunk, és kellő türelemmel tudunk nyúlni a kutyánkhoz. Emellett legyünk tudatosak abban is, hogy a munkahelyi stressznek találjunk egy megfelelő kivezetési formát, és így nem a közelünkben fekvő kutya fog nyugtalankodni a feszült gazdi miatt.

-

Ha a fent említett tanácsokat megfogadjátok, akkor vélhetőleg egy kiegyensúlyozott viselkedésű kutyát fogtok magára hagyni, ha visszaáll a koronavírus járvány előtti állapot!

Nézd meg a galériánkat - 14 kép
14 dolog, amit a kutyád szeretne, ha tudnál róla