Hamarosan csak az állatkertben találkozhatsz a világ egyik legcukibb állatával

Instagram
Kálmán Zsófi

"Funkcionálisan kihalt" - ez áll a világ egyik legaranyosabb állatának neve mellett. De mi történik pontosan a koalákkal?

Újabb pont került az emberiség bűntetteinek már amúgy is hosszú listájára, ugyanis, ha így megy tovább, a koalák is eltűnhetnek a föld színéről. Legalábbis természetes közegükben biztosan.

Tény, hogy az egyre fogyatkozó állatfajok kihalása ritkán kap sajtóhírt - noha az ENSZ szerint közel 1 millió fajt fenyeget kihalás -, az ember csak akkor kapja fel a fejét, ha például olyan közkedvelt és tündéri állatról van szó, mint a koala. És a koalák most nagy bajban vannak.

Az ausztrál Koala Alapítvány hivatalosan is „funkcionálisan kihaltnak” minősítette őket, ami azt jelenti, hogy bár még mindig körülbelül 80 000 koala él a földön, egyre valószínűtlenebb, hogy újabb egészséges generációk születésének legyünk szemtanúi, az alacsony populációval megjelennek a beltenyészeti problémák, valamint mára sajnos a koalák ezzel a létszámmal nem játszhatnak jelentős szerepet ökoszisztémában. Ausztrália ikonikus állata hihetetlen tempójú kipusztuláson megy keresztül az erdőirtás, a betegségek, az éghajlatváltozás által okozott aszály, valamint a 19. és 20. századi szőrmebiznisz következményei miatt.

A koalák őshonos fajnak számítanak Ausztráliában, legalább 30 millió éve élnek a bolygón, szégyen lenne, ha ezt is keresztbe húzná az emberiség.

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
A legaranyosabb koalás gifek