Karácsonyi logisztika: szenteste a pasiddal vagy nélküle? Szerkesztőségünk tagjai elárulták, mi vált be náluk!

Birta Brigi

Melyik módszer tuti annyira, hogy hagyománnyá is váljon?

Olvasd el ezt is!
A karácsonyfát már nem divat a padlóra állítani? Itt a legújabb ünnepi őrület!

Én pár éve januárban ismertem meg a páromat, és amikor eljött az első közös karácsony ideje, egyértelmű volt, hogy a szentestét is együtt töltjük (természetesen az én szüleimnél). Aztán amikor ezt a szilveszteri buliban meséltük, több pár is meglepődött, merthogy ők már évek óta együtt vannak, a szentestét mégis mindenki külön, a saját családjával tölti.

Furcsa volt, mert nálunk teljesen magától értetődően alakult úgy, ahogy, de a döbbent tekinteteket látva nem ez az átlagos. A karácsony sokaknál egy nagy lótifuti a rokonság között, és úgy érzem, szinte lehetetlen igazán élvezhetően és problémamentesen megoldani ezt a „kinél ünnepeljünk?” kérdést. Így megkérdeztem kiadónk online szerkesztőségének munkatársait, hogy árulják el, náluk mi a szokás, talán ezzel segítve neked is, ha éppen a logisztikán töröd a fejed:

„Mi épp karácsony és szilveszter között ismerkedünk meg a férjemmel, így az az év kimaradt, a következő évben pedig már jegyesek voltunk, így nem volt kérdés, együtt megyünk mindenhova. Tudom, hogy mindenhol más a szokás, nekem több barátnőm is külön karácsonyozik a párjától vagy a vőlegényétől, mert a családjukkal akarnak lenni, de bevallom, nekem ez furcsa. Soha eszembe nem jutott külön lenni a kedvesemtől, pedig az ő családja sem Budapesten van, de inkább vállaltuk, hogy a szenteste ingázással teljen, mintsem külön legyünk. Nélküle nem lett volna ünnep az ünnep – és szerencsére mindketten így éreztük.”

- Barbi, JOY online szerkesztő

„Mi lassan három éve együtt vagyunk a barátnőmmel, de mindig külön karácsonyozunk. Ő jászberényi, én meg solymári, úgyhogy általában otthon vagyunk 24-25-26-án, aztán a két ünnep között ajándékozunk csak.” – Géza, Playboy online szerkesztő

„Ahol sok testvér van, és szerencsére sok nagyszülő, sőt dédi, ott ezt nagyon nehéz megoldani, hát még ha elvált szülők is vannak. Mi a kapcsolatunk első évében egyszerűen leléptünk külföldre, így nem sértettünk meg senkit, hogy a másik anyóshoz megyünk szenteste. Jó megoldásnak tűnt, de az összes megsértődött… Azóta mint a karaván, megyünk egyik szülőtől a másikig, senkit sem hagyhatunk ki. Mindenhol remek a hangulat, mégis hullák vagyunk a végére. Minden évben elhatározzuk, hogy idén újra lelépünk, de persze gyávák vagyunk megtenni.”

- Virág, sales content szerkesztő

„Nekünk ez lesz az első házas karácsonyunk, és mostantól úgy lesz a szokás, hogy a két család együtt karácsonyozik az egyik házban nagymamástul, mindenkistül, aztán éjszakára meg hazamegyünk hozzánk, ahol ketten (plusz kutya) leszünk. 25-26-án meg járjuk a többi rokonságot együtt. Tavaly még csak úgy csináltuk, hogy délelőtt egyik család, délután másik család, úgyhogy ez most nekünk nagyon izgi lesz, hogy összeeresztünk mindenkit.” – Fruzsi, JOY online szerkesztő

„Nálunk a menetrend ugyanaz már 8 éve, amióta együtt vagyunk. 24-én reggel hazamegyek és a vőlegényem is a saját családjával van, este viszont lejön hozzánk és a tesóm barátja is átjön. 25-én megyünk az egyik mamámhoz, 26-án pedig a másikhoz, aztán Norbi mamájához Szegedre. Általában ezeken a helyeken összegyűlik a család egy-egy része, így mindenkivel találkozunk. Aztán a fennmaradó napokon kipihenjük a sok utazás fáradalmait.”

- Runner's World online szerkesztő

„5 éve vagyunk együtt a férjemmel, idén már az új, közös otthonunkban nálunk karácsonyozik az egész család. Eddig azonban úgy zajlott a dolog, hogy az első két évben még külön-külön töltöttük a szentestét a saját családunknál, majd karácsony második, harmadik napján kezdtük meg a “vándorlást”. Mivel ezt elég bonyolult volt összehozni, ezért a harmadik évtől már együtt vagyunk szenteste, és elkezdtem vezetni egy füzetet arról, hogy azt melyik évben melyikünk családjánál töltjük, hogy ebből sose legyen probléma. A vándorlás azóta is megmaradt Budapest és Pécs között, de enélkül nem is tudnánk elképzelni az ünnepeket.” – Viki, Éva magazin online szerkesztő

„A legszívesebben arra a karácsonyra emlékszem vissza, amikor elkezdtem randizni a huszonéves szerelmemmel, és egyértelmű volt, hogy nem tudjuk együtt tölteni a karácsonyt, mert mindkettőnknek számtalan meghívásnak kellett eleget tennie. Ezért 24-én délelőtt találkoztunk, és kettesben megünnepeltük a karácsonyt gyertyagyújtással, meg mindennel. Sajnos vagy szerencsére, később sem sikerült változtatnunk a családi menetrenden, így ezt a hagyományt még jó néhány éven át megtartottuk.”

- Csilla Rebeka, Éva magazin online szerkesztő
Olvasd el ezt is!
Ez tényleg számít? Apró, mindennapi tippek, amelyek őrülten szorossá teszik a kapcsolatodat

„Mi a barátommal 9 hónapja vagyunk együtt, és bár már együtt lakunk, karácsonykor mégis mindketten hazamegyünk a saját családunkhoz. Nekem sok tesóm van, anyu pedig egyedül nevelt minket, így tudom, neki rengeteget jelent, hogy mindannyian ott vagyunk legalább ilyenkor. A barátom szülei pedig megőrülnek a gyerekeikért, minden hétvégén haza is mennek emiatt, így biztos, hogy ha pont karácsonykor kéne nélkülözniük őket, nagyon szomorúak lennének. Ezért is döntöttünk úgy, hogy mivel mi ketten még nem is vagyunk együtt egy éve, hazamegyünk a három karácsonyi napra a saját családunkhoz, és majd a két ünnep között hol itt, hol ott leszünk. Szerintem ez majd akkor fog változni, ha már régebb óta leszünk együtt, de hogy miként oldjuk meg a dolgot, azt még én sem tudom.” – Vivi, JOY online szerkesztő

"A szerelmem és én sajnos pont az ország két jó távoli pontjáról származunk, ő nagykanizsai, én pedig gyöngyösi, így az általunk csak "karácsonyi turné"-ként hívott két ünnep közötti időszak igazi logisztikai kihívás minden évben, mivel mindkét családot illik meglátogatni, szóval elosztjuk a rendelkezésre álló napokat igazságosan fele-fele arányban. Öt éve vagyunk együtt, és már jegyben is járunk, viszont még mindig az az alapvető felállás, hogy mindenki a saját családjával karácsonyozik szenteste, 25-én a saját rokonok körbelátogatása, majd 26-án jön hozzánk a vőlegényem, és ő is az egész családot körbejárja nálunk. Aztán két nap múlva felszedelőzködünk, és utazunk le Nagykanizsára az ő családját meglátogatni. Lassan férj és feleség leszünk, de furcsamód még mindig azt tartom a "normálisnak", hogy anyukámmal és a nővéremmel töltöm a szentestét hármasban - nálunk ez egy különösen meghitt és szertartásos ünneplés, amiről azt hiszem még sokáig nem tudnék és szeretnék lemondani, és arra sem vágyom, hogy ebbe a szerelmem bevonjam ebbe. Szerencsére ő sem vágyik még arra, hogy kettesben karácsonyozzunk vagy csatlakozzon az én családomhoz, aminek az ő szülei is borzasztóan örülnek. Talán akkor fog ez megváltozni, mikor majd gyerekünk lesz, de egyelőre még inkább én érzem magam gyereknek karácsony idején, akinek a családjával a helye - ha pedig már az új kis családommal fogok szentestézni, nagyon remélem, hogy ezt a mi gyöngyösi családi házunkban tehetjük majd meg, és az ő családja nem fog neheztelni ezért."

- Petra, digitális főszerkesztő

Ha neked van egy ennél is jobb sztorid, írd meg nekünk!

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
10 felejthetetlen idézet kedvenc karácsonyi filmjeinkből