Jamie Lee Curtis ebből a magyar városból származik és a családjáról még kávézót is elneveztek hazánkban

Rodin Eckenroth/Getty Images
Léna

Az Oscar-díjas színésznő nagyon büszke a családi örökségére, már el is látogatott nagyszülei egykori lakóhelyére és a Tony Curtis Kávézó és Emlékszoba megnyitóján is részt vett.

Miután Jamie Lee Curtis átvette a legjobb női mellékszereplőnek járó Oscar-díjat a Minden, mindenhol, mindenkor című filmben nyújtott alakításáért, a sajtónak adott interjújában elkezdte énekelni a „Katica, katica, felmászott egy fára, leesett…” kezdetű mondókát és kijelentette, mennyire büszke a gyökereire – melyek bizony számos más hollywoodi sztárhoz (például a Columbo színészéhez, Peter Falkhoz hasonlóan) Magyarországra vezethetőek vissza.

A színésznő édesapja, a Golden Globe-díjas Tony Curtis (születési nevén: Bernard Schwartz) ugyanis hazánkból származik: szülei, Emanuel Schwartz és Klein Ilona a 20. század elején érkeztek meg New Yorkba, így gyermekként még Tony is magyarul beszélt. Ezt az örökségét láthatóan továbbadta lányának, Jamie Lee Curtisnek is, aki a Borderlands című sci-fi akcióvígjáték forgatása közben ellátogatott apai nagyszüleinek egykori lakhelyére, Mátészalkára.

De részt vett a világhírű színész családi hagyatékait, relikviáit kiállító Tony Curtis Kávézó és Emlékszoba megnyitóján is, amire „büszke pillanatként” hivatkozott a közösségi oldalain. „Tony Magyarország gyermeke volt” – írta akkor Jamie Lee Curtis. Sőt, felkereste azt az 1857-ben épült zsinagógát is, amelyet nagyszülei látogattak, és akkor ígéretet tett arra is, hogy segít megújítani és „az ünnepek, a művészet és a zene központjává alakítani” az épületet, ami szó szerint őrzi Tony Curtis látogatásának nyomát: a homlokzatán egy hollywoodi csillagot helyeztek el a nevével, belül pedig a „Keresem Apám lábnyomait Mátészalka utcáin” feliratú emléktáblát.

Mutatjuk, kik származnak még Magyarországról!

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Híres emberek, akikről nem is gondolnánk, hogy magyar gyökereik vannak