4 hiba, amit a géllakkos manikűröddel elkövethetsz

unsplash
Joy.hu

Sokan kedvelik a géllakkokat, hiszen elképesztően tartósak. A hagyományos lakkok általában jó esetben 5-7 napig bírják, a gél lakk viszont akár 2 hétnél is tovább a körmeiden marad.

Ha viszont szeretnéd, hogy minél tartósabb maradjon az eredmény, na és persze a körmeid egészségére is jobban szeretnél figyelni, érdemes betartanod a következő szabályokat:

Folyamatosan géllakkot készíttetsz

Mivel a lakk eltávolítása és felhelyezése megtépázza a körmeidet, érdemes egy kis szünetet tartanod bizonyos időközönként. Ha a manikűrösöd úgy látja, hogy a körmeid már nagyon leharcoltak, javasolni fogja, hogy néhány hétre álljatok le a gél lakozással.

Túlságosan sokáig hagyod fent a lakkot

Mivel hetekig is szuper állapotban maradhat, valószínűleg te is megpróbálood minél tovább kihúzni a következő időpontig. Azonban nem érdemes egy hónapot várnod, hiszen ellenkező esetben megsérülhet a körömágy és kutikula, meggyengülnek a körmeid, ráadásul a baktériumok is könnyebben elszaporodhatnak rajtuk.

Olvasd el ezt is!
Mi az igazság? Tényleg rákot okozhat, ha túl sokszor géllakkoztatsz?

Rosszul távolítod el a géllakkot

Ha otthon szeretnéd leszedni, akkor csak a legfelső, fényes réteget próbáld meg lereszelni, aztán acetonnal mosd le az alatta lévő színt. Végül kenj a körmödre ápoló olajat, hogy hidratáltabbá váljon.

Nem használsz ápoló olajat

A megfelelő hidratálás nemcsak a bőrödnek fontos, hanem a körmeidnek is. Az aceton például köztudottan kiszárítja a körmöt és a körülötte lévő bőrt, ezért a használata után mindenképp használj ápoló olajat a körmöd melletti területeken és a körmödön is. Ellenkező esetben könnyen berepedeznek és letörnek a körmeid, hiszen kevésbé lesznek rugalmasak. Ezeket a termékeket különösen télen és hűvösebb időben érdemes használni, amikor amúgy is könnyebben kiszárad a bőröd.


Ha húsvétra cuki körmöket szeretnél, mutatunk néhányat!

Nézd meg a galériánkat - 9 kép
Készülj a húsvétra: Mutatjuk a legnyulasabb manikűröket