Galéria

7 lakberendezési trend, ami feldobja az otthonodat!

Forrás:

Élénk, zöld színek, növényzetet idéző anyagok és minták, organikus formavilág ragadják meg a természet bujaságát. A biophilia stílusirányzat annyit jelent, hogy az ember természethez való viszonya kerül fókuszba: a naturális anyag- és színhasználat mellett a flóra és fauna motívumai teremtik meg az élővilág harmonikus egyensúlyát az enteriőrben. Milyen jó lehet egy átdolgozott nap után ide hazatérni! 


Forrás:

A korábbi hideg tónusok helyett melegebb, teltebb színek keverednek, egy meghatározó színpalettához illeszkedve. A hagyományos skandináv design elemek és formavilág vegyül a modern tárgyakkal és megoldásokkal. Harmóniára törekvő, sallangmentes és természetközeli stílus, melyben kényelem és a letisztult funkcionalitás egyaránt fontosak. A dekorációhoz használj száraz növényeket, pasztell színeket, de mindent kizárólag az egyszerűség jegyében. 

 


Forrás:

A nőiesség klasszikus definícióján túlmutató komplexebb értelmezést képezi le ez az irányzat. A kifinomultság mellett teret kap a bátorság és a kalandvágy; a modern nőre jellemző kreativitás és merész önkifejezés. A lekerekített formák, a puhaság, a finomság, a lágyság karakteres vonásokkal és modern formavilággal egészülnek ki. A virágos, természeti minták és a csillogás mellett, a púderes színek és női karakterjegyek tárgyi, művészeti, dekorációs leképezése is megjelennek. 


Forrás:

A sötét tónusok, nemes fémfelületek és reflektív borítások hamisítatlan luxust árasztanak. Kortárs és modern elemek keverednek a stílusban, amik a karakteres anyagokkal – például bársonnyal, márvánnyal – együtt maszkulin összhatást eredményeznek. A tükröződő részletek fémes csillogással töltik meg a teret.


Forrás:

Azoknak, akik nem riadnak vissza az élénk színek és geometrikus minták halmozásától, akik felszabadultan érzik magukat formabontó bútorok és karakteres anyagok között, szívből ajánlott ezt a vibrálóan merész irányzat. A memphis stílus a 80-as évek posztmodern esztétikáját kelti életre az otthonokban. A művészeti elemek és különböző stílusok (például pop art, art deco) szokatlan egyvelege meghökkentő összképet eredményez, mely játékosan stimulálja az érzékeket. Mintha egy művészeti galériában élnél, megunhatatlan!


Forrás:

Az indusztriális stílusú loft lakásokra jellemző ipari megoldások és anyagok csiszolatlan, mégis folyamatosan változó, élő hatást kölcsönöznek a térnek. A kezeletlen felületek különleges mélységgel rendelkeznek, az idő előrehaladtával pedig szüntelen változáson mennek keresztül, így tükrözve vissza a minket körülvevő történeteket. A természetes anyagok – például fa, bőr – mellett a tégla, beton, durva textilek, oxidálódott vagy rozsdás fémfelületek uralják a bútorok és a kiegészítők összetétele mellett a színvilágot is.


Forrás:

A Föld káprázatos helyszínei egyetlen enteriőrbe sűrítve? Bármilyen hajmeresztően is hangzik, a végeredmény káprázatos lehet: a különböző kultúrák jellegzetes motívumai játékos, elvarázsolt elemekkel keveredve inspiráló, ugyanakkor stílusos tereket tudnak alkotni. A globetrotter, vagyis világutazó enteriőr stílus lényege éppen az egyéniség szabad fantáziáinak kibontakozása. Az álomszerű, eklektikus terekben vibráló színek, állatfigurák, dekorációként elhelyezett játékok, geometrikus minták és szokatlan formák invitálnak misztikus kalandozásra a mindennapokban. Ha igazi felfedező vagy, neked találták ki ezt a stílust!