Hogyan kerül három cuki róka egy fiatal szülésznő udvarába? Ismerd meg a MyFoxyFamilyt!

Hámori Zsófi
Gábor

A JOY Fur Free videósorozatának következő részében egy nagyon különleges helyre látogattunk el, hogy bemutassuk nektek Szigetvári Alexandrát, a MyFoxyFamily Instagram oldal megalkotóját. Ismerjétek meg az ő és kisrókái: Rusty, Luna és Kókusz történetét!

Mentett kölyökrókákon keresztül kerültem kapcsolatba az Állatmentő Sereggel. Hamar kiderült, hogy hasonló elveket vallunk. Mint egyedüli vegán állatvédelmi alapítvány, számomra az ő munkájuk pédaértékű, hiteles és kiemelkedő a magyar állatvédelemben. Bár én csak a rókamentésüket igyekszem segíteni, mégis számtalan kegyetlen és szívbemarkoló esettel szembesülök, a halálra fagyott, éheztetett, megnyúzott, félholtra vert, vagy felgyújtott állatokig, és nem utolsó sorban itt szeretném kiemelni a szaporítók kegyetlen tevékenysége elleni küzdelmüket is.

- Szigetvári Alexandra

Szandi civil foglalkozását tekitve szülésznő, sűrű és kiszámíthatatlan munkabeosztással, ezért hozzá már főleg a rehabilitálódni szánt rókák érkeznek. A legtöbb riasztást sérült, balesetes rókákról kapják. Gyakori a lakóterületre tévedt egyedek miatti bejelentés, főleg a hideg idő beköszöntével. Emellett minden tavasszal találkoznak önjelölt vadmentőkkel, akik hazacipelik a pár hetes, árva vagy leginkább árvának hitt kölyökrókákat, ezzel megpecsételve a sorsukat. A rókamentésben az alapítvánnyal az elsődleges céljuk, hogy az egészséges egyedeket, gyógyulásuk után szabadon tudják engedni.

Évente több mint 100 millió állat esik áldozatául egy olyan kegyetlen iparágnak, amit már csak az emberi egó táplál. Bár soha nem volt számára alternatíva a valódi szőrme, mindaddig, amíg nem lett rókás, ez neki is "csak egy szám volt". Körülbelül 5 éve, a rókái miatt kezdte magát jobban beleásni a témába, és felszólalni ellene. Nem titkolt célja, hogy az Instagram-oldalán, a MyFoxyFamilyn keresztül az emberek megszeressék a rókákat, így tudjanak később érzelmi párhuzamot vonni köztük és egy szőrméből készült termék között.

Olvasd el ezt is!
Kovács Patrícia: A szőrme nem menő, sőt, ciki…

Az Instagram nagyon jó platform erre, ezért próbálom edukációs célokra is hasznáni az oldalamat, ráébreszteni az embereket, hogy bár közvetlenül nem tapad vér a kezükhöz a bunda vásárlásával, de vitathatatlanul a legális állatkínzást támogatják.

- tette hozzá Szandi.

Soha nem értettem, hogy lehet ekkora “szakadék” nő és nő között. Számomra egy nőnek legyenek tiszta elvei, legyen szociálisan érzékeny, védje az ártatlanokat, álljon ki az igazság mellett, és legfőbbképpen: ne ártson! Főleg úgy, hogy létezik már a megszólalásig hasonlító alternatíva is a bundára. A szőrmeipar gyakran védekezik azzal, hogy ezek a műszőrmék mennyire ártalmasak a környezetre, arról viszont keveset esik szó, hogy milyen vegyi anyagok keletkeznek a szőrme kikészítése során, vagy a tartás során mennyi veszályes hulladék marad hátra.

- folytatta.

Úgy véli, az út, amin halad a divatipar, alapvetően jó, hisz egyre több márkának, médiafelületnek és országnak nyílik fel a szeme, és mond nemet a kegyetlenségre. Legutóbb Norvégia, Európa vezető szőrmenagyhatalma jelentette be, hogy 2025-ig leszámolnak országukban a szőrmeiparral. Szandi szerint ez egy történelmi lépés, több tízezer állat menekülhet meg így évente, és bízik benne, hogy döntésük követendő példa lesz más országok számára is.

Nézd meg a Szandival, három cuki rókájával és két kutyusával készült videót, amiből többek között az is kiderül, hogyan került Szandiékhoz Rusty, Luna és Kókusz!

A lelkes állatvédő azt is hozzátette, Európai országok közül nagyon pozitív példa több szomszédunk is, így Ausztria, Horvátország, Szerbia és Szlovénia is betiltotta már a szőrmefarmokat, kicsit távolabb tekintve pedig Csehország, Belgium, Luxemburg, Bosznia-Hercegovina, Csehország, Németország és Macedónia számolta fel a szőrmeiparát. Ezek után elszomorító, hogy Magyarország Európa 3. legnagyobb csincsillaszőr előállító országa.

Tudj meg mindent a JOY szőrmementes kampányáról, látogass el a hivatalos weboldalunkra, ahol minden fontos infót megtalálsz a mozgalommal kapcsolatban: joy.hu/furfree

És a kisrókákról készült cuki képeket láttad már?

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
A MyFoxyFamily is csatlakozott a JOY Fur Free kampányához