Lehet, hogy a fésülési technikád miatt hullik a hajad

Unsplash/Element5 Digital
Izabella

Nem nehéz fésülködni - vagy mégis?

Előfordult, hogy találtál némi hajat a párnádon reggel, vagy épp a pulóvereiden vetted észre, hogy kihullott néhány szál, ami többnek tűnt, mint kellene? Lehetséges, hogy nincs más oka, csupán annyi, hogy helytelenül alkalmazod a fésűt, hajkefét, esetleg, hogy nem a megfelelő típust használod.

Tuti, hogy jó irányban fésülködsz?

Ha a tetejéről a végekig húzod a hajadon a kefét, akkor van egy tippünk: Ne így tedd. Ahhoz, hogy ne törd meg a hajszálakat, és ne kezdjen el kihullani a hajad nagy része, nagyjából a füled vonalából kezdd lefelé a fésülködést, majd utána irányuljon a felső szekcióra a figyelmed.

Ne csak a hajvégekre koncentrálj!

Igaz, hogy a végeknél kócosodik leginkább a séród, de fontos, hogy a töveket is naponta kétszer átfésüld, különben a fejbőrödön lévő olajok nem jutnak le a hajszálakhoz, hogy táplálják, ettől kiszáradhat a hajad, és a szárazságtól hullani kezdhet. Arról már nem is beszélve, hogy a fejbőr kefés masszázsa beindítja a vérkeringést.

Olvasd el ezt is!
Ha a 90-es évek végén voltál tini, ezt imádni fogod: 4 frizura, amin ma már csak röhögünk

Vajon a hajadnak megfelelő a keféd?

Ha egyenesek a hajszálaid, a legjobb, ha vaddisznó sörtés kefét használsz, ettől kap némi volument a frizurád, és kellően kicsomózza a szálakat, anélkül, hogy károsítaná. Ha hullámos tincsekkel rendelkezel, akkor legjobb, ha vastag, fa sörtés kefét használsz, ugyanis az kíméli leginkább a séródat.

De mégis egy nap hányszor?

Előfordulhat, hogy a hajvégek töredezésének az az oka, hogy nem hagyod pihenni a hajadat, és túl sokszor fésülködsz. Elég, ha reggel alaposan megfésülködsz, és este is egyszer kisimítod a kusza szálakat kefével. Ennél többször teljesen felesleges.

Nézd meg a galériát is!

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
8 tipp az egészséges hajért, Meghan Markle fordrásztól