Lehet, hogy eddig helytelenül etted kedvenc ételeidet

Unsplash/Chantal Garnier
Izabella

Van még mit tanulni kaják terén.

Állítólag van összefüggés aközött, hogy milyen színű egy zöldség, és milyen jótékony hatása van. A piros zöldségek és gyümölcsök tele vannak antioxidánsokkal, a zöldek a szemnek tesznek jót a sárgák pedig jó proteinforrásként ismertek. Számos cikket olvashatsz ezekről a finomságokról, de valószínűleg azt még nem hallottad, hogy nem feltétlenül jó ötlet halmozva enni őket. Sőt, egyáltalán nem mindegy, hogy minek melyik részét fogyasztod el!

Banán - héjdarabokkal vagy anélkül?

A finom gyümölcs egy igazi nagyágyú, ha tápanyagokról van szó, hiszen magnéziumból, C- és B-vitaminból rengeteg van benne, de azt tudod róla, hogy csak akkor, ha azokat a kis szálakat, amik a héja belsejében vannak, megeszed? Azok a kis keserűbb ízű, de mégis édes szálak juttatják be a gyümölcsbe a vízből a tápanyagokat, épp ezért neked is fontos megenned, hogy a sok rostot és vitamint begyűjtsd belőle.

Paradicsom - főve vagy nyersen?

A paradicsom ugyan nyersen is csodás, sőt, sokan inkább úgy fogyasztják, de ahhoz, hogy az antioxidáns anyagokból minél több jusson a szervezetedbe, főzd meg! A likopin nevű antioxidáns sokkal nagyobb mennyiségben kerül a szervezetedbe, ha hagyod hő hatására kioldódni.

Cékla - szárát vagy gyökerét?

Igazad van, ha elsőként a cékla és a zeller gyökeret eszed meg, de ne feledkezz ám meg a száráról sem. Számos olyan anyag található a szárban, mint például a glutamin vagy a C-vitamin, nem mellesleg olajon megpirítva nagyon finom is.

Tojás - keményen vagy puhán?

A tojás minden formában nagyon közkedvelt, mivel finom, könnyen elkészíthető, jól laktat és sok benne a fehérje. Na, de hogyan fordíthatod legjobban az előnyödre a tojás evést? Bár alaposan megfőzve, keményen sokkal emészthetőbb, de hő hatására kifő belőle sok értékes tápanyag, és a koleszterin is jobban oxidálódik, ezért több koleszterint eszel általa. Ha inkább puhára főzöd, vagy buggyantod, nem veszítesz a fontos anyagokból, és a diétádba is jobban beilleszthető lesz.

Fokhagyma - egészben vagy darabokban?

Egészben szoktad belefőzni a hagymát vagy fokhagymát a levesbe, vagy nagy darabokban kerül az ételekbe? Nem teszed jól. Fontos, hogy mindig alaposan felaprítsd a hagymát és a fokhagymát is, hogy felszabadulhasson belőle az allicin nevű anyag, ami remek baktériumölő.

Olvasd el ezt is!
10 étel, amiket bátran ehetsz, ha ketózol

Melyik ételeket érdemes alvás előtt inkább tiltólistára tenni? Mutatjuk!

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Ezeket az ételeket, italokat kerüld lefekvés előtt