Ez volt a királynő reakciója, amikor megtudta, hogy Diana halott - rejtélyes megjegyzést tett

Tim Graham Photo Library via Getty Images
Emma

Diana hercegnő 1997. augusztus 31-én autóbalesetben halt meg, és balesetének híre egyenesen Károly királyhoz és édesanyjához, a néhai királynőhöz érkezett, akik akkor éppen a Balmoralban tartózkodtak.

Diana hercegné mindössze 36 éves volt, amikor egy párizsi nyaralás során autóbalesetben életét vesztette.

Az Egyesült Királyság népe egy emberként gyászolt, de senkit sem érintett rosszabbul a hír, mint két fiatal fiát, Vilmos és Harry herceget. Több tízezren gyászolták a nép hercegnőjének nevezett Dianát, és helyeztek el virágokat a Buckingham-palota előtt.

Olvasd el ezt is!
Hatalmas titkokat őrizhet Dianáról egy angol cég: kiderült, hogyan verték át és használták ki a hercegnét

Károly király volt az első, akit 1997. augusztus 31-én értesítettek volt felesége haláláról

Károly éppen Balmoralban nyaralt édesanyjával, a királynővel és fiaival, amikor megkapta a telefonhívást. Megdöbbentette a hír, hogy az autó, amelyben Diana a barátjával, Dodi Fayeddel utazott, a francia főváros egyik alagútjában balesetet szenvedett. Dodi és a sofőr, Henri Paul azonnal életét vesztette, míg Dianát hajnali 4 órakor a kórházban nyilvánították halottnak.

A feldúlt Károly először édesanyjához rohant Diana halálhírével. A királynő első reakciója pedig egy rejtélyes megjegyzés volt. Amikor értesült egykori menye haláláról azt kérdezte, hogy vajon szándékos volt-e a dolog. Ingrid Seward királyi életrajzíró elmondta: "A királynő egy forró vizes palackot szorongatva jött ki a hálószobájából, és az első reakciója az volt, hogy valaki megrongálta-e a féket."
Tina Brown, a The Diana Chronicles című könyv szerzője azt állította, hogy Károly "teljesen összeomlott", amikor megtudta a hírt. Hozzátette: "Azonnal tudta, hogy őt fogják hibáztatni Diana haláláért". A királynő és Károly kétségbeesetten próbálták minél tovább távol tartani a két herceget a gyásztól, ezért úgy döntöttek, hogy reggelig nem mondják el nekik a szörnyű hírt.

A királynővel azonban állítólag összevesztek azon, hogy hogyan szállítsák vissza Diana testét Nagy-Britanniába. Károly a királyi repülővel akart Franciaországba utazni, hogy hazahozza volt felesége holttestét, de a királynő ezt kezdetben nem engedélyezte. Richard Kay újságíró és Diana barátja elmondta: "Ez egy meglepő és bátor lépés volt Károlytól. Ő egy volt férj volt, nem volt joga ott lenni, csak mint a fiai apja. Károly mégis el akart menni a királyi járattal Párizsba, de a királynő nem engedte. Károly ekkor keményebben harcolt Dianáért, mint amennyit életében valaha is harcolt érte."

Károly nem volt hajlandó meghátrálni, és végül a királynő beleegyezett, hogy a királyi repülőgépen repülhessen, hogy visszahozza volt felesége holttestét Nagy-Britanniába. Amikor megérkezett a kórházba, Jacques Chirac elnök fogadta. Diana hercegné egykori komornyikja, Paul Burrell már a kórházban volt a hercegné más közeli munkatársaival együtt.

Azt mondta: "Le volt sújtva. Egy olyan nő volt, akit nagyon szeretett a maga módján". Károly később élete egyik legrosszabb élményének nevezte a kórházba érkezést. A herceg beleegyezett, hogy Diana koporsóját a királyi család zászlójával terítsék le, amikor elszállítják a kórházból.
Ez megható tisztelgés volt felesége előtt, akit válása után megfosztottak királyi címeitől. Alig 16 órával a halála után a Diana hercegné holttestét szállító repülőgép leszállt a norfolki Northolt RAF-nál, így Diana hazatérhetett. A tragédia után a nép hercegnőjének nevezett Diana halála hatalmas nemzeti gyászt eredményezett. A Buckingham-palota előtt virágtenger állt, a Westminster apátságban tartott temetését pedig világszerte 2,5 milliárd ember követte figyelemmel.

Diana hercegné nem titkolta, hogyan érez a királyi család tagjai iránt:

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Diana hercegné őszinte véleménye a királyi család tagjairól

Diana hercegné sosem tudta megunni
ezeket a táskákat:

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
6 táska, amit Diana hercegné sosem tudott megunni