Ezért hülyeség „az ellentétek vonzzák egymást” elmélet

Disney
Kitti

Gyakran használjuk ezt a kifejezést, pedig valójában sem a tudomány, se a való élet nem bizonyítja.

Nem egy szerelmi történet szól arról, hogy a visszafogott lány beleszeret a rossz fiúba, vagy sznob srác egy laza, szegényebb lányba. Azonban a való világban, a szerelem egyáltalán nem így működik.

  • Ahhoz, hogy egy párkapcsolat hosszútávon tudjon működni, hasonló értékrendre, világképre van szükség. Olyan emberrel tudsz jól működni, aki úgy gondolkodik és viszonyul a világhoz nagy vonalakban, mint te. Több kutatás is készült már a témában, melyek egytől-egyig azt bizonyították be, hogy rövidtávon talán vonzó lehet olyasvalaki, aki teljesen más, mint te, viszont tartós párkapcsolatban biztosa nem. Viszont rövidtávon, első látásra is nagyobb eséllyel tetszik meg mindenkinek magához hasonló ember.

  • Egy felmérésben főiskolai hallgatókat kértek meg arra, hogy írják le a számukra tökéletes párt, és ebből egyértelműen kiderült, hogy a hasonló hasonlót vonz el százszorta jobban működik, mint az ellentétek vonzzák egymást. A diákok többsége ugyanis olyan partnert írt le (legyen az férfi vagy nő), aki hozzájuk hasonló személyiséggel, érdeklődési körökkel, politikai nézettel, vallással, iskolai végzettséggel és egzisztenciával rendelkezik. És ez egy csak egy kutatás a sok közül.

  • De akkor miért is mondogatjuk, hogy az ellentétek vonzzák egymást? Szakértők szerint, amikor egy páros összejön, és hiába hasonlóak, mindig valamelyikőjük lesz „a sportosabb”, „a humorosabb” és ezáltal a másik abban egy kicsit háttérbe szorul vagy vonul, ami miatt úgy tűnhet, hogy ő teljesen más. Valójában, a romantikus történetek írói hitették el velünk ezt, és nincs alapja.
Olvasd el ezt is!
Megkérdeztem 3 korábbi randipartneremet, miért szívódtak fel ismerkedés közben: íme a válaszok
Nézd meg a galériánkat - 5 kép
5 próbatétel, amit minden párkapcsolatban be kéne vetni