Napi Horoszkóp
Életmód
Divat
Szépség
Sztárok
Kult
Promóciók

Nyitott kapcsolat: megoldja a problémákat, vagy ez igazából csak egy 'legális' megcsalás?

Nyitott kapcsolat: megoldja a problémákat, vagy ez igazából csak egy 'legális' megcsalás?
A nap cikke

Napi horoszkóp június 10.: a Bikák minőségi időt tölthetnek a számukra fontos emberekkel, a Szüzek pozitív eredménnyel zárhatnak egy bizonyos folyamatot

A hét közepe is bővelkedik majd izgalmakban, azt azonban, hogy pontosan mit tartogatnak számodra a csillagok, csak akkor tudhatod meg, ha néhány percet szánsz a szerdai horoszkópra!

Életmód

Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók

Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók

Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók

Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője

Promóciók

A Chery hivatalosan bejelentette: Robert Lewandowski lett a márka globális nagykövete

Életmód

7 trükk, amitől a te videód is felkapottá válik a social mediában

Olvasd el!

Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon

Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.

Olvasd el!

Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak

A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!

Olvasd el!

10 sztár, aki életveszélyes betegséget kapott el: sokan máig küzdenek vele

A hírességek életét gyakran csillogás, vörös szőnyeges események és tökéletesnek tűnő közösségi médiás pillanatok övezik.

Olvasd el!

Az új ételpiramis a feje tetejére állt és van, ami helyet sem kapott benne - ezt gondolja róla a szakértő

Ez a szemléltető eszköz a kiegyensúlyozott táplálkozás alapelveit hivatott bemutatni, és 2026 januárjában teljesen megváltozott. De vajon mit gondol róla a táplálkozási szakértő?

Olvasd el!

Meglepő: ezekben a munkakörökben dolgozik a legtöbb manipulatív ember

Vannak szakmák, amelyek különösen vonzóak lehetnek a hidegvérű, rámenős és manipulatívabb személyiségek számára — mutatjuk, melyek ezek és miért.

Facebook
Twitter
Pinterest
Bármennyire is ritka felállásnak tűnik ez, a statisztikák szerint egyre többen nyitják meg kapcsolatukat harmadik, negyedik vagy akár több fél előtt is.

A nyitott kapcsolatokról egykor csak a filmekben és sorozatokban hallottunk, ám 2025-re meglepően sok pár dönt úgy, hogy szakítás/válás helyett megnyitják kapcsolatukat más felek előtt is. Ez azt jelenti, hogy ők továbbra is egy párt alkotnak, esetleg férjként és feleségként élnek tovább, de közben másokkal is ismerkedhetnek.

Sokan amiatt döntenek így, mert bár szeretik egymást, a szerelem már elmúlt és vágynak az érzésre, esetleg nem tudják megadni egymásnak azt, amire a másik vágyik (akár az ágyban), vagy ezzel akarják elkerülni a titkos affért, megcsalást. Egyesek úgy vélik, ez mentette meg a házasságukat, és nagyon boldogok így együtt, míg mások szerint ez afféle legális megcsalás, és kár kapcsolatnak nevezni.

De miképp vélekedik ebben a témában két olyan nő, aki már próbálta a nyitott kapcsolatot? A JOY cikksorozatában minden héten olyan témát járunk körbe, melyek ellentétes nézőpontból mutatnak be érdekes, elgondolkodtató vagy megosztó témákat. Most a nyitott kapcsolatokról beszélgettünk két olvasónkkal, Klárával és Henriettel. Nevüket a téma érzékenysége miatt, kérésükre megváltoztattuk.

Klára 44 éves, elvált, exférjével a 20-as éveik kezdetén ismerkedtek meg, hamar összeházasodtak, gyermekük sosem született.

"Fiatalok voltunk még, amikor találkoztunk, és úgy éreztük, mi biztosan együtt akarjuk leélni az életünket. Egy darabig én úgy gondoltam, persze, majd lesznek gyerekeink, de ahogy teltek az évek, nem igazán vágytunk rá. Tökéletesen elégedettek voltunk azzal, ha a sógornőm kislányai nálunk töltötték a hétvégéket, és utána tudtunk pihenni, a munkánkkal, hobbijainkkal foglalkozni. Valahol a 30-as éveink közepén érkezett el az a pont, hogy a házasságunk nem igazán klappolt. Nem vitáztunk, igazából nem voltak nagy nézeteltéréseink, ajtócsapkodás sem, egyszerűen csak minden olyan... megszokott, rutinos lett. Nem akartunk elválni, de éreztük, hogy ez így nem működik már. Aztán egyszer felvetette [a volt férjem - a szerk.], hogy sokat hallott egy kollégájától a nyitott házasságról, és hogy a szabályok betartása mellett (amiket mi állítanánk fel), mennyire jót tesz ez mindkét félnek. Hetekig hallani sem akartam róla, de aztán ahogy telt az idő, többször eljátszottam a gondolattal én is. Végül olvasgatni kezdtünk róla. Megbeszéltük, hogy nekünk mi fér bele. Megegyeztünk, hogy mindig, mindent elmondunk a másiknak arról, hogy mi történt egy randin, a szexet pedig előtte átbeszéljük, mert nemi betegségeket egyikünk sem akart. És azt is lefektettük a kezdetekkor, hogy nem lehetünk szerelmesek valaki másba. Gondolom már sejted is, mi történt... Bő fél év után ismert meg egy másik nőt, akivel egymásba szerettek, és 3 hónap múlva már különköltözött tőlem. Elváltunk. Ők azóta is együtt vannak, NEM nyitott kapcsolatban. Szóval igazából nálunk (inkább nála) a nyitott kapcsolat annyit jelentett, hogy 'így nem vagyok egyedül, ha meg találok jobbat, akkor lépek.' El tudom képzelni, hogy van, akinél működik ez a szitu, de nálunk nem, és soha többet nem is mennék bele."

Kép
forrás: Netflix

Henriett (39) két éve él nyitott kapcsolatban, és szerinte tökéletesen működik ez a felállás - ha valaki nem monogám típus, és nem a romantikus filmes Nagy Ő-t keresi.

"A párommal öt éve vagyunk együtt, ebből szűk két éve már nyitott a kapcsolatunk. Sokan furcsának találják ezt, pláne a baráti körünkben, végül is értem, hogy miért, de nekünk ez tökéletes így. Sosem voltam az a típus, aki hisz a Nagy Ő-ben meg a házasságban, szerintem az ember nem feltétlenül monogám kapcsolatokra teremtetett. Hogy hogyan jutottunk el oda, hogy azt mondjuk, 'oké, legyen nyitott a kapcsolatunk?' Nekem már volt részem hasonlóban, és amikor éreztem, hogy kezd ellaposodni az életünk, illetve láttam, hogy amúgy flörtöl más lányokkal a bulikban, és én is szerettem ismerkedni, arra gondoltam, adhatnánk egy esélyt ennek. Ha nem akarunk szakítani, de nem is akarjuk egymást bezárva tartani, ez jó döntés lehet. Két éve vagyunk így együtt, szerintem nekünk nagyon jót tett, jobban élvezzük egymás társaságát. Van, hogy épp egyikünknek sincs másik fél a képben, van, hogy mindkettőnknek van. Most nincs. De tudom, hogy ez nem működik mindenkinek. Annyira személyiségfüggő ez a dolog; ha monogám típus vagy, ha féltékeny szoktál lenni, amikor a pasid más nőkkel flörtöl, ha hiszel a romantikus filmes szerelemben és ezt keresed... akkor nem neked való. Csalódni fogsz, mert azt fogod érezni, hogy téged épp megcsalnak. Ne menj bele, ha nem tudod elviselni a gondolatot, hogy a párod valaki mással van együtt. De ha nyitott vagy ilyen téren, ha például kipróbálnád hármasban valakivel vagy szimplán másokkal is együtt akarsz lenni, miközben nem akarsz szakítani, akkor ez működhet. Amennyiben a párod is rábólint. Nálunk is vannak szabályok, én például sosem találkozom a másik nővel, nekem az nem komfortos. Mindenki maga dönti el, mi fér bele, de szerintem a nyitott kapcsolat százszor jobb, mint azok a felállások, amikor valaki szeretőt tart vagy évtizedeket tölt el boldogtalan házasságban, elridegülve a másiktól. Csak a nyitott kapcsolatról kevesebbet hallani, ezért kevésbé elfogadott."

Egy tavalyi kutatás során egyébként kiderült, hogy a nyitott kapcsolatok egyre gyakoribbá válnak szerte a világon. Az USA-ban és Kanadában például minden ötödik felnőttnek volt már része ilyen felállásban, az Egyesült Királyságban pedig a heteroszexuális emberek harmada nyitott lenne arra, hogy megnyissa kapcsolatát mások előtt.

És te mit gondolsz? Szerinted működhet a nyitott kapcsolat, lehetnek így boldogok együtt az emberek?
Persze, miért ne? Ha betartják a szabályokat, simán működhet!
Talán. Biztos vannak olyanok, akik így boldogabbak, de szerintem sokan csak rosszabbul jönnek ki belőle.
Nem, kizártnak tartom, hogy ez működjön. Ez csak megcsalás, szebben megfogalmazva.
Megosztom az eredményt

Ha olvasnál még hasonló történeteket, íme:

Galéria / 6 kép

Nyíltan mesélték el poliamóriáról az eféle kapcsolatban élők

Megnézem a galériát

Forrás

Hogy tetszett a cikk?

Egynek jó.
Nice job!
Imádom!

Videók

Életmód

Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók

Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók

Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók

Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője

Promóciók

A Chery hivatalosan bejelentette: Robert Lewandowski lett a márka globális nagykövete

Életmód

7 trükk, amitől a te videód is felkapottá válik a social mediában

Kép

Elszalasztott szerelem és szerepek - 10 sztár elárulta, mit bánt meg legjobban eddig az életében

Mind hozunk olyan döntéseket, amelyeket később megbánunk - a világsztárok sem kivételek ezalól.

Kép

Napi horoszkóp június 10.: a Bikák minőségi időt tölthetnek a számukra fontos emberekkel, a Szüzek pozitív eredménnyel zárhatnak egy bizonyos folyamatot

A hét közepe is bővelkedik majd izgalmakban, azt azonban, hogy pontosan mit tartogatnak számodra a csillagok, csak akkor tudhatod meg, ha néhány percet szánsz a szerdai horoszkópra!

Kép

Magyar párok vallottak arról, hogy a krónikus bőrbetegség milyen hatással volt a kapcsolatukra

A közösségi médiában gyakran találkozhatunk olyan videókkal, amelyekben párok együtt végzik esti bőrápolási rutinjukat.

Kép

Meglepő: ezekben a munkakörökben dolgozik a legtöbb manipulatív ember

Vannak szakmák, amelyek különösen vonzóak lehetnek a hidegvérű, rámenős és manipulatívabb személyiségek számára — mutatjuk, melyek ezek és miért.

Kép

Ezekre a dologra tanítottak meg a GEN Z kolléganőim

Sokáig azt hittem, hogy én vagyok az, aki majd tanácsokat ad a nálam fiatalabb kollégáknak.