Életmód
Magyar nők őszintén kitálaltak: van értelme kibékülni az exszel?

Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!


Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
10 sztár, aki életveszélyes betegséget kapott el: sokan máig küzdenek vele
A hírességek életét gyakran csillogás, vörös szőnyeges események és tökéletesnek tűnő közösségi médiás pillanatok övezik.
Lehet, hogy te is magasan funkcionáló szorongó vagy? Így ismerd fel és küzdj meg vele!
Bár kívülről úgy tűnhet, hogy minden a legnagyobb rendben, hiszen mindig segítesz másokon és minden határidőt betartasz, belül azonban folyamatos harcokat vívsz. Ha magadra ismertél, ideje tisztázni, min mész keresztül és hogyan küzdheted le.
Ki ne hallotta volna már a mondást, miszerint "felmelegítve csak a töltött káposzta jó", és exszel békülni minden, csak nem jó ötlet. De azért a valóságban biztos, hogy te is rengeteg olyan ismerőst, barátot tudnál felsorolni, akik szakítás után mégis visszataláltak régi szerelmükhöz, hiába mondták korábban, hogy ők aztán még egy újabb esélyt biztos nem adnának az exnek.
Az érzelmek viharában nehéz józan ésszel döntést hozni, ez tény, de mi ennek az eredménye a gyakorlatban? Hollywoodban bőven akadnak sztárpárok, akik szakítottak, majd mégis kibékültek és egybekeltek, azóta pedig boldogan élnek, de azért olyanok is, akik pár hét után ismét szétmentek. Mi most erről beszélgettünk két olvasónkkal a JOY cikksorozatában.
Minden hétfőn elhozunk egy témát, amely elgondolkodtató, érdekes vagy szimplán csak olyan, hogy mindenkinek megvan róla a véleménye, és azt két ellentétes nézőpontból mutatjuk be. Ezúttal a klasszikus, ám soha meg nem unható kérdést tettük fel:
Érdemes kibékülni az exünkkel? Van jövője egy kapcsolatnak, ami már túlélt egy szakítást?
Ebben két olvasónk, Bogi (27) és Karola (33) osztotta meg véleményét a JOY-jal, és elmondták, náluk végül mi lett a vége ennek a felállásnak, és mit tanácsolnának annak, aki hasonló helyzetben van épp.
Bogi 5 éve él párkapcsolatban, amely nem volt zökkenőktől mentes. Az 5 évet "bruttónak" írja le, mert valójában ebben benne volt 3 hónap, amikor külön voltak, mert szakítottak egy időre vőlegényével, Áronnal.
"Alapból én is azt mondom, hogy szakítás után nem érdemes az exnél kopogtatni, mert okkal ért véget a kapcsolat. Ha addig nem tudtátok megoldani, akkor a különválás után sem fogjátok tudni. De aztán 3 éve mi is belekerültünk ebbe a helyzetbe, amikor Áronnal szakítottunk. Tudni kell, hogy előtte hónapokon át csak veszekedtünk, teljesen más életszakaszban jártunk, ő magába zuhant, miután leépítés miatt elvesztette munkahelyét, nem tudta, mihez akar kezdeni, és frusztrációja a kapcsolatunkra is kihatással volt. Én már családra vágytam, házasságra, ő pedig azt sem tudta, mi lesz holnap. Rengeteget veszekedtünk, apróságokon is, így aztán úgy döntöttünk, szakítani fogunk, mert ennek semmi értelme. 3 hónapot voltunk külön, ez idő alatt viszont folyamatosan beszélgettünk, nem tudtuk elengedni egymást. Időközben voltunk pár randin, én is, ő is, de mind csalódás volt. Rájöttünk, hogy mi összetartozunk. Kibékültünk, és ennek már lassan 3 éve, azóta eljegyzett, és az esküvőnket tartjuk idén nyáron. Szerintem van, hogy megéri adni egy esélyt az exnek, de ez attól függ, MIÉRT szakítottatok. Ha megcsalt, ha hazudozik, ha teljesen mást akar, mint te, és ez valamelyikőtök részéről önfeláldozással jár, ha nem passzoltok össze, stb, akkor szerintem sem kell esélyt adni. Ha olyan okból szakítottatok, ami viszont megoldható, akkor miért ne?"

Karola véleménye egészen más, pedig ő korábban azt vallotta, hogy szakítás után simán lehet jövője egy kapcsolatnak, ha van még szerelem a felek között. Aztán a való élet átírta a véleményét.
"Persze nincs két ugyanolyan sztori, de nekem több olyan exem is volt, akivel kibékültünk szakítás után. Mindig ugyanaz volt a menetrend: szakítottunk, aztán egy ideig nem beszéltünk, majd kábé 4 hét után rám írtak, találkoztunk, újra együtt voltunk, majd ugyanazok a problémák ütötték fel a fejüket, mint amik miatt szétmentünk. Ugyanazokat a köröket futottuk. Ugyanazon vitáztunk, ugyanúgy nem tudtunk szemet hunyni afelett, ami előtte is gondot okozott. Ezáltal csak elhúzódott maga a szakítás, és mire begyógyulhatott volna a seb, kezdődött elölről az egész. Úgy gondolom, ha van egy kapcsolatod, amiben akadnak problémák, azokat orvosolni kell, együtt, akár párterápiával. Ha nem sikerül, és oda juttok, hogy 'oké, legyen vége', akkor el kell engedni egymást. Ritka, hogy egy kapcsolat boldog legyen, miután már a második kört futjátok együtt, és szerintem jobb továbblépni. Egyszer bőven elég, ha fáj a szakítás, nem kell kétszer is átélni..."
Neked mi a véleményed? Megéri békülni az exszel?
Ezt olvastad már?
Hogy tetszett a cikk?

Életmód
Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók
Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók
Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Meglepő: ezekben a munkakörökben dolgozik a legtöbb manipulatív ember
Vannak szakmák, amelyek különösen vonzóak lehetnek a hidegvérű, rámenős és manipulatívabb személyiségek számára — mutatjuk, melyek ezek és miért.
Ezekre a dologra tanítottak meg a GEN Z kolléganőim
Sokáig azt hittem, hogy én vagyok az, aki majd tanácsokat ad a nálam fiatalabb kollégáknak.
A nyár legkényelmesebb cipőtrendjei, amikben garantáltan kibírsz egy fárasztó és hosszú napot is
A nyári cipőtrendek szerencsére idén kifejezetten kedveznek azoknak, akik nem szeretnének a kényelemről lemondani.
Az új ételpiramis a feje tetejére állt és van, ami helyet sem kapott benne - ezt gondolja róla a szakértő
Ez a szemléltető eszköz a kiegyensúlyozott táplálkozás alapelveit hivatott bemutatni, és 2026 januárjában teljesen megváltozott. De vajon mit gondol róla a táplálkozási szakértő?
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!







