Napi Horoszkóp
Életmód
Divat
Szépség
Sztárok
Kult
Promóciók

Magyar nők őszintén kitálaltak: van értelme kibékülni az exszel?

Magyar nők őszintén kitálaltak: van értelme kibékülni az exszel?
A feliratkozásod hibába ütközött. Kérjük próbáld meg újra!
Köszönjük, sikeresen feliratkoztál!

Vár a JOY Beauty Club!

 Szeretnél mindenről elsők között értesülni? Iratkozz fel hírlevelünkre!

A nap cikke

Napi horoszkóp június 13.: az Ikrek végre bezsebelhetik az elismeréseket egy bizonyos projekt kapcsán, a Szüzeknek érdemes összeszedniük a gondolataikat

A hétvége első napja is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a szombati horoszkópot!

Életmód

Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók

Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók

14 év után visszatér Budapestre a Duran Duran - A Compact Disco lesz a világsztárok előzenekara

Életmód

7 trükk, amitől a te videód is felkapottá válik a social mediában

Promóciók

Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók

Bővít a MediaMarkt: új áruház nyílik az Allee-ban - A vállalat a digitális kényelem és a személyes szakértelem egyensúlyával célozza meg a budai vásárlókat

Olvasd el!

5 könyv, ami megváltoztatta az életem

Mindig irigyeltem azokat az embereket, akik egyetlen könyvet tudnak mondani arra a kérdésre, hogy melyik volt rájuk a legnagyobb hatással.

Olvasd el!

Pénteki olvasóklub: 6 regény, amit ne hagyj otthon, ha nyaralni indulsz

Már bookoltál magadnak (legalább) egy utat az év legforróbb hónapjaira? Akkor ideje beszerezned azokat a köteteket is, amiket a szabadságod alatt olvashatsz!

Olvasd el!

Vera Wang 76 évesen is fantasztikus formában van: merész ruhában mutatta meg az alakját

Konkrétan nem hiszünk a szemünknek!

Olvasd el!

Sosem hinnéd, de ez az 5 ital csodát tehet a bőröddel

A legtöbben a drága krémektől és szérumoktól várják a ragyogó bőrt, pedig a szépség sokszor belülről kezdődik.

Olvasd el!

Napi horoszkóp június 12.: a Kosokat fontos célkitűzés motiválja, Mérlegek szeretnének maradandót alkotni

Végre elérkezett a hét utolsó munkanapja, amikor átadhatod magad a pihenésnek, mielőtt azonban kiejtenéd a tollat a kezedből, előtte mindenképp érdemes néhány percet a horoszkópodra szánnod, hiszen a csillagok péntekre is izgalmakat ígérnek!

Facebook
Twitter
Pinterest
Magyar nők osztották meg velünk kendőzetlen véleményüket.

Ki ne hallotta volna már a mondást, miszerint "felmelegítve csak a töltött káposzta jó", és exszel békülni minden, csak nem jó ötlet. De azért a valóságban biztos, hogy te is rengeteg olyan ismerőst, barátot tudnál felsorolni, akik szakítás után mégis visszataláltak régi szerelmükhöz, hiába mondták korábban, hogy ők aztán még egy újabb esélyt biztos nem adnának az exnek.

Az érzelmek viharában nehéz józan ésszel döntést hozni, ez tény, de mi ennek az eredménye a gyakorlatban? Hollywoodban bőven akadnak sztárpárok, akik szakítottak, majd mégis kibékültek és egybekeltek, azóta pedig boldogan élnek, de azért olyanok is, akik pár hét után ismét szétmentek. Mi most erről beszélgettünk két olvasónkkal a JOY cikksorozatában.

Minden hétfőn elhozunk egy témát, amely elgondolkodtató, érdekes vagy szimplán csak olyan, hogy mindenkinek megvan róla a véleménye, és azt két ellentétes nézőpontból mutatjuk be. Ezúttal a klasszikus, ám soha meg nem unható kérdést tettük fel:

Érdemes kibékülni az exünkkel? Van jövője egy kapcsolatnak, ami már túlélt egy szakítást?

Ebben két olvasónk, Bogi (27) és Karola (33) osztotta meg véleményét a JOY-jal, és elmondták, náluk végül mi lett a vége ennek a felállásnak, és mit tanácsolnának annak, aki hasonló helyzetben van épp.

Bogi 5 éve él párkapcsolatban, amely nem volt zökkenőktől mentes. Az 5 évet "bruttónak" írja le, mert valójában ebben benne volt 3 hónap, amikor külön voltak, mert szakítottak egy időre vőlegényével, Áronnal.

"Alapból én is azt mondom, hogy szakítás után nem érdemes az exnél kopogtatni, mert okkal ért véget a kapcsolat. Ha addig nem tudtátok megoldani, akkor a különválás után sem fogjátok tudni. De aztán 3 éve mi is belekerültünk ebbe a helyzetbe, amikor Áronnal szakítottunk. Tudni kell, hogy előtte hónapokon át csak veszekedtünk, teljesen más életszakaszban jártunk, ő magába zuhant, miután leépítés miatt elvesztette munkahelyét, nem tudta, mihez akar kezdeni, és frusztrációja a kapcsolatunkra is kihatással volt. Én már családra vágytam, házasságra, ő pedig azt sem tudta, mi lesz holnap. Rengeteget veszekedtünk, apróságokon is, így aztán úgy döntöttünk, szakítani fogunk, mert ennek semmi értelme. 3 hónapot voltunk külön, ez idő alatt viszont folyamatosan beszélgettünk, nem tudtuk elengedni egymást. Időközben voltunk pár randin, én is, ő is, de mind csalódás volt. Rájöttünk, hogy mi összetartozunk. Kibékültünk, és ennek már lassan 3 éve, azóta eljegyzett, és az esküvőnket tartjuk idén nyáron. Szerintem van, hogy megéri adni egy esélyt az exnek, de ez attól függ, MIÉRT szakítottatok. Ha megcsalt, ha hazudozik, ha teljesen mást akar, mint te, és ez valamelyikőtök részéről önfeláldozással jár, ha nem passzoltok össze, stb, akkor szerintem sem kell esélyt adni. Ha olyan okból szakítottatok, ami viszont megoldható, akkor miért ne?"

Kép
forrás: Disney+/Tell Me Lies

Karola véleménye egészen más, pedig ő korábban azt vallotta, hogy szakítás után simán lehet jövője egy kapcsolatnak, ha van még szerelem a felek között. Aztán a való élet átírta a véleményét.

"Persze nincs két ugyanolyan sztori, de nekem több olyan exem is volt, akivel kibékültünk szakítás után. Mindig ugyanaz volt a menetrend: szakítottunk, aztán egy ideig nem beszéltünk, majd kábé 4 hét után rám írtak, találkoztunk, újra együtt voltunk, majd ugyanazok a problémák ütötték fel a fejüket, mint amik miatt szétmentünk. Ugyanazokat a köröket futottuk. Ugyanazon vitáztunk, ugyanúgy nem tudtunk szemet hunyni afelett, ami előtte is gondot okozott. Ezáltal csak elhúzódott maga a szakítás, és mire begyógyulhatott volna a seb, kezdődött elölről az egész. Úgy gondolom, ha van egy kapcsolatod, amiben akadnak problémák, azokat orvosolni kell, együtt, akár párterápiával. Ha nem sikerül, és oda juttok, hogy 'oké, legyen vége', akkor el kell engedni egymást. Ritka, hogy egy kapcsolat boldog legyen, miután már a második kört futjátok együtt, és szerintem jobb továbblépni. Egyszer bőven elég, ha fáj a szakítás, nem kell kétszer is átélni..."

Neked mi a véleményed? Megéri békülni az exszel?

Persze, ha olyan okból szakítottatok, ami megoldható, érdemes adni egy új esélyt.
Nem, okkal az exed, jobb, ha inkább továbbléptek.

Ezt olvastad már?

Galéria / 6 kép

Magyar lányok első randis sztorijai, amelyek felérnek egy valóságos horrorfilmmel

Megnézem a galériát

Hogy tetszett a cikk?

Egynek jó.
Nice job!
Imádom!

Videók

Életmód

Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók

Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók

14 év után visszatér Budapestre a Duran Duran - A Compact Disco lesz a világsztárok előzenekara

Életmód

7 trükk, amitől a te videód is felkapottá válik a social mediában

Promóciók

Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók

Bővít a MediaMarkt: új áruház nyílik az Allee-ban - A vállalat a digitális kényelem és a személyes szakértelem egyensúlyával célozza meg a budai vásárlókat

Kép

Régen láttuk őket: fotókon, milyen nagyok már Katalin és Vilmos gyerekei

Ráadásul a képek szerint a walesi hercegné is egyre jobban van, mióta legyőzte a rákot.

Kép

Napi horoszkóp június 13.: az Ikrek végre bezsebelhetik az elismeréseket egy bizonyos projekt kapcsán, a Szüzeknek érdemes összeszedniük a gondolataikat

A hétvége első napja is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a szombati horoszkópot!

Kép

5 könyv, ami megváltoztatta az életem

Mindig irigyeltem azokat az embereket, akik egyetlen könyvet tudnak mondani arra a kérdésre, hogy melyik volt rájuk a legnagyobb hatással.

Kép

Pénteki olvasóklub: 6 regény, amit ne hagyj otthon, ha nyaralni indulsz

Már bookoltál magadnak (legalább) egy utat az év legforróbb hónapjaira? Akkor ideje beszerezned azokat a köteteket is, amiket a szabadságod alatt olvashatsz!

Kép

Sosem hinnéd, de ez az 5 ital csodát tehet a bőröddel

A legtöbben a drága krémektől és szérumoktól várják a ragyogó bőrt, pedig a szépség sokszor belülről kezdődik.