Életmód
Működhet a szünet a kapcsolatban? 7 ember elmondta tapasztalatát

Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!


Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
10 sztár, aki életveszélyes betegséget kapott el: sokan máig küzdenek vele
A hírességek életét gyakran csillogás, vörös szőnyeges események és tökéletesnek tűnő közösségi médiás pillanatok övezik.
Lehet, hogy te is magasan funkcionáló szorongó vagy? Így ismerd fel és küzdj meg vele!
Bár kívülről úgy tűnhet, hogy minden a legnagyobb rendben, hiszen mindig segítesz másokon és minden határidőt betartasz, belül azonban folyamatos harcokat vívsz. Ha magadra ismertél, ideje tisztázni, min mész keresztül és hogyan küzdheted le.
Nagyon sokan megtapasztalják azt, hogy bizony a legerősebb párkapcsolatok is a hullámvölgy mélyére zuhanhatnak. Ilyenkor pedig sokan döntenek úgy, hogy a legjobb az lenne, ha egy kis időt külön töltenének egymástól. Ez mindenkinek mást jelent: vannak, akik szünetet tartanak, és ez idő alatt nem ismerkednek másokkal, míg akadnak olyanok is, akik konkrétan szakítanak, és ez ébreszti rá őket arra, hogy egymásnak lettek teremtve.
Most meg is kérdeztünk néhány nőt és férfit arról, hogy a külön töltött idő jót tett-e a kapcsolatuknak, vagy épp ellenkezőleg, és ez okozta azt, hogy végérvényesen szakítottak.
1. Barbi és a pasija szakítottak, és fél évvel később békültek ki egymással. Szerinte ennek előnye és hátránya is volt a kapcsolatukra nézve.
A vőlegényemmel 6 hónapot töltöttünk külön. Sok tekintetben segített ez, sokban pedig nem. A végén mindketten hiányoztunk egymásnak, és úgy döntöttünk, hogy kibékülünk. Néha úgy érzem, jobb lett volna, ha sosem tartunk szünetet... Mindketten csináltunk ugyanis olyat, ami konfliktusokat okozott (például ismerkedtünk másokkal, ő le is feküdt valakivel), ezt nehéz volt elfogadni. De ugyanakkor ha nem szakítunk, talán sosem jövünk rá arra, hogy mit veszíthetünk, és az már visszafordíthatatlan lett volna.
2. Flóra és a volt pasija sokat vitatkoztak, míg végül a szünet mellett döntöttek.
Szinte nem telt el úgy nap, hogy ne veszekedtünk volna, egy durvább vita után pedig úgy döntöttünk, egy időre külön költözünk. Az első hét után jöttem rá, hogy egyszerűen nem vagyok boldog a pasim mellett, de féltem egyedül lenni. Miután viszont rájöttem, hogy az egyedüllét is jobb, mint az állandó viták, megmondtam neki, hogy szakítsunk. Ma már valaki mással vagyok együtt, és hálás vagyok azért, hogy akkor szünetet tartottunk.
3. Máté szerint a szünet csak kifogás arra, hogy az emberek másokkal is ismerkedjenek.
A barátnőmmel egy ideje már megromlott a kapcsolatunk, alig beszélgettünk, szexuális életünk se volt már, ezért megegyeztünk, hogy szünetet tartunk. De bevallom, részben azért is akartam annyira külön válni egy időre, mert közben megismertem valakit, akihez nagyon vonzódtam. Ezek után már nem is békültünk ki, de nem bánom, mert ma már biztos vagyok abban, hogy nem illettünk igazán össze.

4. Helga a szakítás után úgy döntött, nem ad még egy esélyt, de később mégis meggondolta magát. Ma már örül neki.
Hosszútávon jót tett, de akkoriban nagyon szenvedtem miatta. A pasim ugyanis kitalálta, hogy nem áll készen egy igazán komoly kapcsolatra, mert még nem élte ki magát, és ismerkedni akar. Szakítottunk, ő pedig randizgatni kezdett, majd egy hónappal később már ismét az ajtóm előtt állt, mert rájött, hogy engem szeret. Persze nem hittem neki. Azonban hetekig kitartóan ostromolt, én pedig adtam neki egy új esélyt. Ma már házasok vagyunk!
5. Peti és a barátnője évekkel később jutott el a béküléshez, de pont ez kellett ahhoz, hogy mindketten sokat fejlődjenek.
A barátnőmmel másfél év után szakítottunk, mert teljesen más dolgokat akartunk az élettől. Ezek után évek teltek el, mire újra összefutottunk egy buliban, akkor viszont nagyon egymásra hangolódtunk. Az évek során mindketten változtunk, és ez segített abban, hogy újra összejöjjünk. Nem bánom, hogy egy időre külön váltunk egymástól!
6. Viktória szerint kár szünettel húzni az időt, ha valami nem működik, azt el kell engedni.
A második évfordulónk előtt szünetet tartottunk a barátommal, mert azt mondta, már nem szerelmes, és gondolkodni akar. Pár héttel később szinte könyörgött, hogy adjak még egy esélyt, én megtettem. Egy hónap múlva megint szakított, úgyhogy részemről a szünet csak egy felesleges időhúzás volt.
7. Robi sokszor kibékült barátnőjével, de a végén belátta, hogy felesleges újra próbálkozni.
Annyit tudok mondani, hogy lehet valakinek újra bejön a "töltött káposzta" felmelegítése, lehet sokaknak sikerül, de nekünk többszöri próbálkozás után sem. A régi sebek, sérelmek mindig felszínre törnek, vagy előjönnek olyan tulajdonságok, szokások, amiből egy idő után elege van az embernek. Én nem vagyok az a 'másikat-igyekszem-megváltoztatni' típus, majd valaki olyannak szereti, amilyen.

És hogy pontosan mit jelent a szünet egy párkapcsolatban? Magyar pasik megválaszolták a kérdést!
Hogy tetszett a cikk?

Életmód
Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók
Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók
Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Meglepő: ezekben a munkakörökben dolgozik a legtöbb manipulatív ember
Vannak szakmák, amelyek különösen vonzóak lehetnek a hidegvérű, rámenős és manipulatívabb személyiségek számára — mutatjuk, melyek ezek és miért.
Ezekre a dologra tanítottak meg a GEN Z kolléganőim
Sokáig azt hittem, hogy én vagyok az, aki majd tanácsokat ad a nálam fiatalabb kollégáknak.
A nyár legkényelmesebb cipőtrendjei, amikben garantáltan kibírsz egy fárasztó és hosszú napot is
A nyári cipőtrendek szerencsére idén kifejezetten kedveznek azoknak, akik nem szeretnének a kényelemről lemondani.
Az új ételpiramis a feje tetejére állt és van, ami helyet sem kapott benne - ezt gondolja róla a szakértő
Ez a szemléltető eszköz a kiegyensúlyozott táplálkozás alapelveit hivatott bemutatni, és 2026 januárjában teljesen megváltozott. De vajon mit gondol róla a táplálkozási szakértő?
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!







