Életmód
Nem mindig van happy end: "26 éves vagyok és elvált"

Napi horoszkóp június 9.: a Kosoknak kényes kérdésben kell állást foglalniuk, az Oroszlánoknak megvilágosodnak
A mai nap is számos izgalmat tartogat az egyes csillagjegyek számára, azt azonban, hogy neked mit üzennek a csillagok, csakis akkor tudhatod meg, ha elolvasod a keddi horoszkópot!


Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.
10 sztár, aki életveszélyes betegséget kapott el: sokan máig küzdenek vele
A hírességek életét gyakran csillogás, vörös szőnyeges események és tökéletesnek tűnő közösségi médiás pillanatok övezik.
Lehet, hogy te is magasan funkcionáló szorongó vagy? Így ismerd fel és küzdj meg vele!
Bár kívülről úgy tűnhet, hogy minden a legnagyobb rendben, hiszen mindig segítesz másokon és minden határidőt betartasz, belül azonban folyamatos harcokat vívsz. Ha magadra ismertél, ideje tisztázni, min mész keresztül és hogyan küzdheted le.
A 26 éves Andi történetében nincsenek óriási fordulatok, botrány, megcsalás vagy hasonlók: ő egyszerűen csak későn jött rá arra, hogy mit akar, mi fontos neki és hogy, mitől is lehetne igazán boldog.
"Az egyetem első évében találkoztam Kristóffal, aki szinte azonnal levett a lábamról. Akkor szakítottam a gimis szerelmemmel, és már nagyon vágytam egy új, izgalmas kapcsolatra. Tőle ezt az elején meg is kaptam: sok új dolgot fedeztünk fel együtt, segítettük egymást a vizsgák során is, szóval ideálisan indult az egész. 3 év együttjárás után már szerettem volna, ha eljegyez, ezért el is kezdtem noszogatni. Hozzáteszem: ekkor én azt az időszakomat éltem, hogy nem voltam elégedett semmivel az életemben: a külsőmmel, a munkámmal, nem voltak céljaim, és visszatekintve szinte MINDENT ettől a házasságtól reméltem. Majd az megoldja az életem. Biztos eltűnnek a bizonytalanságaim, a kételyeim és boldogabb lesz az életem. Ezt hittem akkor...

Aztán Kristóf kisvártatva meg is tette a nagy lépést: abban a kávézóban, ahol az első randink volt, eljegyzett! Az esküvőt fél évre rá meg is tartottuk. Sosem felejtem el: amikor az oltárnál először meglátott, nem mondott semmit. Csak állt ott, szótlanul, amit ma már úgy értékelek: ez is egy jel volt arra nézve, hogy ez a házasság nem lesz hosszúéletű. A lagzi után mindketten egy-egy építészirodában helyezkedtünk el. Én változatlanul nem szerettem azt, amit csinálok, Kristóf pedig ezt nem vette észre. Ő jól megvolt a munkahelyén, de semmilyen nagyratörő terve nem volt: megelégedett azzal, hogy egy alkalmazott, aki nem akar továbblépni. Voltak panaszkodósabb napjai, de ennyi. (Visszanézve ez sem tetszett annyira benne...).
Ekkor már eltelt 2 év, és a napok ugyanúgy teltek: nem lettem boldogabb, napról napra fáradtabb voltam (nem tudtam mitől), semmihez sem volt kedvem. Kristóf odaadó volt és kedves, én viszont semmit nem éreztem. Akkor voltam jobban, amikor nem volt a közelemben. Aztán (önös érdekből persze) vettem neki szülinapjára egy repülőjegyet Amerikába, hogy meglátogathassa az ott élő bátyját. 2 hétre ment el, de ezalatt engem mintha kicseréltek volna! Buliztam, felszabadult voltam, végre kaptam levegőt! Ekkor jöttem rá (a barátaim segítségével), hogy nagy hiba volt a házasságom! Nem volt nagy szerelem, csak egy hirtelen döntés, amit a család, a társadalom elvárásainak való megfelelés hajtott. Nem csoda, hogy a gyerekvállalásra például gondolni sem tudtam a kapcsolatunk alatt... Másnap kiköltöztem a közös lakásból, egy levélben pedig leírtam Kristófnak mindent. Mielőtt hazajött, természetesen felhívtam, hogy ne érje meglepetésként a dolog. Persze így is sokkolta az egész...Nem értette, hiszen neki még hiányoztam is az utazása alatt! Sok átbeszélgetett óra kellett vele, mire el tudta fogadni a döntésem. A válás nem zajlott le túl gyorsan, a sok papírmunka megőrjített, de végül sikerült lezárni hivatalosan is ezt a kapcsolatot. Ezt a részét egyébként senkinek nem kívánom: a család folyamatos beleszólása, a bíróságra járkálás és persze az érzelmi stressz...Megviselt még úgy is, hogy én nem voltam szerelmes.
Sokan azt mondják, hogy a válás olyan, mint egy "kis halál". Én egyáltalán nem éreztem így. A házasságomban szinte végig boldogtalan voltam, így amikor vége lett, felszabadultam. Ezután sokáig nem akartam férfiakról hallani, ami nem is csoda: nem könnyű az első randin azzal kezdeni, hogy "26 éves vagyok és elváltam. 3 évig voltam házas, de nem jött össze." Furcsa is volt egy ideig, hogy ilyen fiatalon ezt elmondhatom magamról. Féltem, hogy ez alapján ítélnek majd meg a férfiak, akik ezután az utamba kerülnek. 1 évig voltam egyedül, ami jó kis tanulópénz volt a számomra: magamat is jobban megismertem, ezáltal arra is rájöttem, hogy mik a céljaim, mi tesz igazán boldoggá. Ezek fontos lépések voltak.
Aztán, ahogy az lenni szokott, jött valaki, aki teljesen megváltoztatta az életem! Dani laza volt, ambiciózus és kreatív: vele sokat nevettem, minden napunk egy csoda volt! Az ő hatására hagytam ott az állásom és nyitottam meg a saját kozmetikámat, amire ezer éve vágytam! Motivált, bízott bennem és olyan dolgokat kaptam tőle, amit előtte senkitől. Életemben először igazán szerelmes és boldog voltam. Ennek már 2 és fél éve, és most először mondom azt: LEHET, hogy újraházasodnék, ha úgy alakulna!
Neked is van egy inspiráló személyes történeted, amit szívesen megosztanál velünk! Írd meg nekünk, várjuk!
Hogy tetszett a cikk?

Életmód
Ilyen volt az 5. Rossmann Beauty Expo

Promóciók
Miért fizetnél többet? Ez a megfizethető pirosító egy az egyben olyan, mint egy luxuskedvenc

Promóciók
Nem csak az UV öregíti a bőröd: a városi fényvédelem új korszaka

Promóciók
Bruno lesz Jason Derulo budapesti koncertjének előfellépője
Magyar párok vallottak arról, hogy a krónikus bőrbetegség milyen hatással volt a kapcsolatukra
A közösségi médiában gyakran találkozhatunk olyan videókkal, amelyekben párok együtt végzik esti bőrápolási rutinjukat.
Meglepő: ezekben a munkakörökben dolgozik a legtöbb manipulatív ember
Vannak szakmák, amelyek különösen vonzóak lehetnek a hidegvérű, rámenős és manipulatívabb személyiségek számára — mutatjuk, melyek ezek és miért.
Ezekre a dologra tanítottak meg a GEN Z kolléganőim
Sokáig azt hittem, hogy én vagyok az, aki majd tanácsokat ad a nálam fiatalabb kollégáknak.
A nyár legkényelmesebb cipőtrendjei, amikben garantáltan kibírsz egy fárasztó és hosszú napot is
A nyári cipőtrendek szerencsére idén kifejezetten kedveznek azoknak, akik nem szeretnének a kényelemről lemondani.
Az új ételpiramis a feje tetejére állt és van, ami helyet sem kapott benne - ezt gondolja róla a szakértő
Ez a szemléltető eszköz a kiegyensúlyozott táplálkozás alapelveit hivatott bemutatni, és 2026 januárjában teljesen megváltozott. De vajon mit gondol róla a táplálkozási szakértő?
Mennyi pénzt illik adni most egy esküvőre? És még 4 ajándékötlet, ami túlmutat a szimpla borítékon
Mennyi az annyi? Mitől függ, hogy milyen összeget szokás a borítékba tenni? Egyáltalán mi változott 2026-ban az elmúlt évekhez képest? Íme minden, amit tudnod kell, ha esküvőre vagy hivatalos.







