Arcjóga-kisokos: Hogy fiatalíthatod meg az arcbőrödet egyszerűen? Anfisa Bulgakova elárulja

Anfisa Bulgakova
Anfisa Bulgakova

A JOY Beauty Club legújabb szakértőjét, Anfisa Bulgakovát már biztosan ismered a tévéből, most viszont arcjóga oktatóként szeretnénk bemutatni neked. Ha szeretnél sokáig (ÖRÖKRE) fiatalos, feszes arcbőrt, akkor ezt a szuper és hasznos cikket muszáj elolvasnod!

Pontosan mi az az arcjóga, ha valaki még nem találkozott volna ezzel a fogalommal?

Az arcjóga gyakorlatok elsősorban az arcizmok erősítésére és az arcbőr feszesítésére szolgálnak. Ahogy az edzések során átmozgatjuk a testünk izmait, úgy az arc átmozgatásával is hasonló eredményt érünk el: a rugalmatlan izomzat új erőre kap, és egyre feszesebb, szebb lesz az arcunk. A módszer teljesen természetes, és azoknak ajánlott, akik töltőanyagok és orvos-esztétikai beavatkozások nélkül szeretnék megtartani a szépségüket. A rendszeresen végzett arcjóga segítségével bőr struktúrája teljesen megújul. Anti-aging hatásról is beszélhetünk, mivel a ráncok szemmel láthatóan halványodnak, a bőr felszíne pedig feszesebbé válik. A kézzel és a különböző masszázs eszközökkel végzett gyakorlatoknak méregtelenítő hatása is van, a vérkeringés és a nyirokrendszer is felélénkül, így eltűnik a puffadtság, a vizesedés is az arcról. Kiemelten fontos a módszernél az egyedi szépség megtartása: mindenkinek megvannak azok vonásai, melyek egyedivé teszik, ezek még nagyobb hangsúlyt kapnak – ellentétben a mesterséges beavatkozásokkal, melyek mindenkit hasonlóvá tesznek, és teljesen eltűntetik az egyediséget.

Olvasd el ezt is!
5 beautytermék, ami nem hiányozhat a nyári arcápolási rutinodból

Mikor kezdtél el foglalkozni az arcjógával, mi volt a motivációd?

Két éve ismerkedtem meg az arcjógával, a gyakorlatokat pedig azóta is rendszeresen végzem, már el sem tudom képzelni a napjaimat nélküle. Személyes indíttatásból kezdtem foglalkozni a témával, mivel az első ráncok előbukkanása után úgy éreztem, hogy a kezembe kell vennem az irányítást az idő múlása felett. Semmiképp nem akartam rögtön a botox vagy más, mesterséges megoldás mellett dönteni, ezért kezdtem el a természetes megoldásokkal ismerkedni. A sok gyakorlás után beiratkoztam egy orosz szépségakadémia képzésére, ahol profiktól tanulhattam. Biztos voltam abban, hogy ezt a tudást szeretném másoknak is átadni, így a barátok és a családtagok bevonása után továbbléptem, és már kurzus keretében oktatom az arcjógát az érdeklődőknek.

Milyen pozitív hatásai vannak a gyakorlatoknak?

A pozitív hatásokat nagyon hosszan lehetne sorolni, de a legfontosabb szempont az arc szépségének hosszú távú fenntartása, az öregedés jeleinek késleltetése a lehető legtermészetesebb módon. A ráncok szemmel láthatóan halványodnak a gyakorlatok hatására, és a bőr struktúrájára is megújul, felfrissül. A már fent említett pozitívumok mellett egészségjavító, energetizáló hatásról is beszélhetünk. Fontos hozzátenni, hogy a nyak és a hát izmainak erősítése is szerepet kap: ha nem jó a tartásunk, össze van préselődve a rekeszizom, akkor nem működik megfelelően a vérkeringés és tápanyagok szállítása, ami szintén meglátszódhat az arc állapotán.

Saját magadon milyen eredményeket tapasztaltál az arcmasszázsnak köszönhetően?

A felsoroltak közül minden egyes pozitív hatást tapasztalok, de a legnagyobb változást a bőröm feszességén értem el. Fantasztikus volt látni, hogy rövid időn belül teljesen megváltozott a bőröm struktúrája, az állaga, a minősége, színe; egyre szebb lett az arcom, eltűntek az apró szépséghibák és a szemöldökközti ráncom.

Milyen gyakran kell elvégezni a gyakorlatokat, és ezek egyenként mennyi időt vesznek igénybe?

Naponta legalább egyszer érdemes elvégezni a gyakorlatokat, és alkalmanként elég 10-15 percet rászánni. A hangsúly a rendszerességen van: próbáljuk meg az arcjógát a fogmosáshoz hasonlóan a napi rutin részévé tenni.

Mennyi idő után lesznek láthatóak az eredmények?

Nagyon sokat számít a bőr kiinduló állapota, típusa és minősége, az életkorunk és az életmódunk, de általánosságban elmondható, hogy 21 nap alatt nagyon látványossá válik a változás. Az online arcjóga kurzusom is 21 napos, mivel a tapasztalat szerint ennyi idő kell ahhoz, hogy az arc minden egyes területére megjegyezzünk mozdulatokat, és ezeket a napi rutin részeként rendszeresen elvégezzük.

Milyen korosztálynak ajánlanád az arcjógát és miért?

A gyakorlatokat és az arcjógához használható masszázseszközöket is bárki alkalmazhatja már húszéves kora körül, felső korhatár pedig nincsen. Azt javaslom, hogy minél előbb tanuljuk meg a módszert, mert tényleg élethosszig velünk tart, és nagy előny, ha már fiatalon a mindennapjaink részéve válik. A húszas és harmincas éveinkben tovább meg tudjuk őrizni a fiatalos vonásainkat, később pedig tökéletes segítségünk lesz az arcjóga abban, hogy mindig a legjobb formánkat hozzuk, és fiatalosabbnak, frissebbnek tűnjünk a korunknál.

Ha megismerkednél az arcjógával, ITT tudod megtenni!

Olvasnál még a témában?

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
Szérumok, amik csodát tesznek a bőröddel