A szőlőmagolaj varázslatos hatásai - salátára is teheted, de a bőrödre is kenheted!

Getty Images/ Yevhenii Orlov
Janka

A hidegen sajtolt olajoknak millió előnyük van: ha olyat keresel, ami a bőrödet is gyönyörűvé varázsolja, és az emésztésednek is jót tesz, használj gyakrabban szőlőmagolajat!

A szőlőmagolaj a szőlő magjából készül, és többnyire a borkészítés során visszamaradt szőlőszemeket használják erre a célra. Bőségesen tartalmaz rostokat, fehérjét, olajokat, és antioxidánsokban is nagyon gazdag.

A szőlőmagolaj többszörösen telítetlen zsírsavakból áll, emellett bővelkedik E-vitaminban, de tartalmaz még A-, C-, F-vitamint és B-vitaminokat is.

Nem csak salátákra kiváló a szőlőmagolaj - sütni is lehet vele, mert magas a forráspontja, és kevésbé káros az egészségre, mint a többi sütéshez használt olaj!

forrás: Unsplash/ Thomas Verbruggen
Olvasd el ezt is!
5 illóolaj, ami harmonikussá teszi az otthonod

De miért is érdemes rendszeres használni?

Hozzájárul a szív egészségéhez

A szív egészsége érdekében a telített zsírokat a legjobb telítetlen zsírokkal helyettesíteni - és a szőlőmagolajban sok az úgynevezett PUFA (többszörösen telítetlen zsírsav). A magas telített zsírtartalmú opciókhoz, mint a vajhoz viszonyítva a szőlőmagolaj messze jobb opció a szív- és érrendszer számára.

Sima és hidratált lesz tőle a bőrt

Egyes kutatások szerint a szőlőmagolaj zsírsavai növelhetik a bőr hidratáltságát, és csökkenthetik az érdességet és a pikkelyesedést.

Elősegítheti a sebgyógyulást

Az omega-6 zsírsavak, például a szőlőmagolajban lévő linolsav remek sebgyógyító hatásúak, egy 2018-as kutatás szerint a linolsav fogyasztása segíthet a szövetek helyreállításában.

Olvasd el ezt is!
Olajok, amik csodát tesznek a bőröddel - ezért építsd be te is a szépségápolási rutinodba őket

Hasznos a kórokozók ellen

Ugyan további vizsgálatokra van szükség a szőlőmagolaj antimikrobiális hatásainak kimutatásához, de az eddigi kutatások szerint a szőlőmagolaj hatékony a kórokozók ellen. Ez valószínűleg az olaj fenolos vegyületeivel, például a rezervatrollal függ össze, amelyek gátolhatják a baktériumok szaporodását.

Speciális étrendet követők is fogyaszthatják

A szőlőmagolaj egyetlen összetevőjű, nem allergén ételként számos speciális étrendben megállja a helyét: simán belefér a gluténmentes, tejmentes, alacsony szénhidrát tartalmú és vegán étkezési módokba is.

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
5 diy hidratáló arcpakolás, amitől már ma ragyogóbb lehet a bőröd