A sminkelés első lépése, amit mostohán kezelsz

unsplash
Mojzes Nóra

Ha szép sminkekre vágysz, bőrhibákra azonban nem, érdemes heti rendszerességgel megtisztítanod a kozmetikai eszközeidet, amelyek otthonod legfertőzőbb tárgyai közé tartoznak.

A koszos ecseteken, amelyeket nem tisztítasz rendszeresen, hamar elszaporodnak a bacilusok, emellett jóval nehezebb makulátlan sminket készíteni velük.

Számtalan helyen szerezhetsz már be ecsettisztító folyadékokat, de ezek elég drágák és semmivel sem tudnak többet, mint néhány olcsóbb hétköznapi szer.

Hogyan érdemes tisztítani az ecseteket, hogy mindig higiénikusak legyenek?

A szakértők szerint a rendszeresen használt eszközöket érdemes akár heti két alkalommal permetezéssel fertőtleníteni és minimum havonta egyszer nagyon alaposan mélytisztítani őket. Az alapozó ecsetekre különös figyelmet kell fordítani, ugyanis jóval hamarabb piszkolódnak, mint azok, amelyekkel porállagú sminkeket viszel fel. Ugyanez igaz a természetes sörtéjű pamacsokra is, amelyek szintetikus társaikkal ellentétben jóval érzékenyebbek a baktériumokkal szemben.

forrás: pinterest
Ecsetszárítás
Olvasd el ezt is!
Smink nélkül azért nem olyan dögösek a sztárok sem

Sebbenzin vagy gyógyszertári alkohol


Mindkettővel remekül kifertőtlenítheted az ecseteket, ha átöntöd őket egy szórófejes palackba és rendszeresen lefújod vele az eszközök sörtéit. Sminkesek gyakran használják ezt a trükköt, tudniillik gyorsan elpárolog az ecsetről a benzin, így percek múlva már újra használni is lehet az eszközt.

Vannak, akik egy tálkába öntenek a benzinből vagy alkoholból és ebbe mártják az ecsetüket, majd körkörös mozdulatokkal gyengéden átmossák azokat. (Ennél a verziónál azonban érdemes arra ügyelni, hogy csak az pemzli szálai érjenek bele a folyadékba, ugyanis a benzin feloldhatja a szálakat rögzítő ragasztót.)

Minden ilyen jellegű tisztítás után érdemes a felesleges folyadékot leitatni az ecsetekről egy papírtörlő vagy puha rongy segítségével, majd megigazítani az ecset szálait és hagyni megszáradni.

Sampon és szappan

A sminkecseteket langyos folyóvízzel is megtisztíthatod: a sörtékkel lefelé tartsd az ecsetet a víz alá. Ezzel a smink egy része kimosódik az eszköz szálai közül. Ezután nyomj egy kevés sampont vagy antibakteriális szappant a tenyeredbe, majd körkörös mozdulatokkal tisztogasd az ecsetet és ezt addig ismételgesd, míg tiszta fehér nem lesz egy idő után a hab a tenyeredben. Öblítsd ki újra tiszta folyóvízzel a sörtéket, óvatosan törölgesd át egy papírtörlővel, igazítsd vissza a szálait, majd hagyd megszáradni a levegőn. Ezekkel a szerekkel nem csak tiszta, de puha is lesz az ecset.

Bármilyen folyadékkal is tisztítod meg az ecseteket, mindig fektetve szárítsd meg őket úgy, hogy lehetőség szerint az ecset sörtéi túlnyúljanak az asztal lapján, így nem fognak eldeformálódni és könnyebben is száradnak.


Lehet, hogy eddig eszedbe sem jutott, de sminklemosó krémet és sminklemosó kendőt te is készíthetsz magadnak, ami sok szempontból jobb megoldás lehet, mintha boltban vásárolnál. Most megmutatom, hogyan készíthetsz sminklemosó korongot, amire elég egy kis kókuszolajat tenned, és már moshatod is le az arcfestéked.

Nézd meg a galériánkat - 3 kép
Sminklemosó korong lépésről lépésre
Olvasd el ezt is!
18 fotó, amely megmutatja, mire képes a smink