Ne maradj le! Nézd meg elsőként a WatchMe vadi új klipjét!

Izabella

A Veszprémi Utcazene Fesztivál győztes WatchMe előrukkolt ötödik klipjével, amelyet első magyar nyelvű dalához forgatott a csapat.

A VONALKÓD a WatchMe első magyar száma, ám a korábbi nótákhoz hasonlóan, most is törekedtek arra, hogy a szöveg egyszerű, mégis izgalmas, különleges legyen. A zenei alap a már megszokott feszes rock-os hangzást kapta, amelyhez ezúttal a szolid énekdallamon túl ütemes rap szövegek is társultak.

Nagy segítségünkre volt a DSP és Busa P ennél a számnál, hiszen inspirálták a dalszövegírást, valamint maga a dal létrehozását. A szöveg ennél a szerzeménynél sokkal inkább Szelina érdeme én csak keretnek tettem bele a motívumokat, amiket ő szöveggé formált úgy, hogy hozzásimuljon a zenei alaphoz. Bom az egyik legjobb barátom és lassan minden második dalban részt vesz. A DIPA szintén nagyon jó barátom, szóval ez a közös munka elég kézenfekvőnek tűnt. Hála istennek egy formációban működnek, ezért rövidebb lehet a dal címe. Busa Pista pedig az egyik legpozitívabb, leghitelesebb figura a magyar zenei palettán, aki véleményünk szerint egy zseni is. Nagyon megtisztelő, hogy közösen írhattunk dalt vele. Az egész ember muzsika. Busa Pista valójában az egyik nemzeti kincsünk, a legfrappánsabb magyar nyelvész

- árulta el a WatchMe szaxofonsa, Baracskay Rita

A dal mondanivalója elsősorban a konformitástól, uniformizálástól ócKODó embereket foghatja meg. Azokat, akik keresik helyüket a nagy szürke masszában, ami bár össze-vissza csillog-villog, valójában mégis egy nagy szürkeség marad.

Néha teljes káosz van az emberek fejében, hogy milyen módon simuljanak és mégis mihez, és egy kicsit meg akartuk piszkálni, provokálni akartuk a népeket azzal a gondolattal, hogy simán jó vagy úgy, ahogy vagy. Az alapján működj, ami szerinted helyes és ne a társadalom szabályai és elvárásai szerint, mert azok egyre betegebbek. Szerintem az ma már teljesen elfogadott, ha valaki kényelmetlenül érzi magát a mai húspiacon. A Vonalkód, mint metafora alapvetően tőlem indult, de valószínűleg már sokan használták szimbólumként. Sok mindent kifejezhet, a fogyasztói társadalmat, a több kell és mindig új kell, miközben elhagyjuk a régi hozzáállást

- mondták.

Íme, a videó!