Ezért ne higgy a híreknek: 8 vírusvideóról derült ki, hogy hoax

Tóth Csilla Rebeka / Éva magazin

Kiderült, hogy 8 „hitelesnek látszó” vírusvideó mögött ugyanaz a társaság áll. Mindegyiket az ujjukból szopták és milliós nézettséget kaszáltak velük.

Emlékeztek a snowboardos lányra, akit üldözőbe vett egy medve? Nos, a videó valójában kacsa. Készítője egy ausztrál videóprodukciós cég, amelynek ezzel együtt nyolc különböző videója söpört végig az interneten és a tévés hírműsorokon. A Woolshed júliusban felvállalta, hogy ezek a videók az ő képzeletük szüleményei: sem a cápatámadás, sem a tornádós szelfi, sem pedig a fiatal lányba csapó villám nem történt meg a valóságban.

A Woolshed kétéves kísérlet keretében próbálta ki, hogy egy jól megkonstruált hoax bekerül-e a hírekbe és az eredmény lehengerlőbb volt, mint amire valaha számítottak. Ebben a videóban foglalják össze, milyen hatást váltott ki a nézőkből a kísérlet: bő másfél millió lájk, félmillió komment volt az eredmény és a videók alapján készült tévéműsor-bejátszásokat összesen 205 millióan nézték meg világszerte.

Az összefoglaló videóból kiderül, hogyan vágták be az oroszlánról szóló stockvideót és hány matracra esett rá a rohamosztagos – érdemes megnézni! :) (IDE KATTINTVA NÉZHETED MEG.)

Emlékeztetőül itt vannak a szóban forgó vírusvideók külön-külön. Nyugalom, ez csak film! :)

1. Cápatámadás a Sydney-öbölben


2. Szelfikísérlet a tornádóban


Még több vírusvideó, amiről kiderült, hogy hoax... klikk ide! Kattintás után azt is megnézheted, milyen trükkökkel készültek ezek a videók.