Rendelj bort úgy, mint a profik

Kata

Bajban vagy az étteremben, ha borokra kerül a sor? Van pár tippünk, amit érdemes megfogadni!

Szereted a jó borokat, mégis útvesztőben érzed magad, amikor az étteremben rendelésre kerül a sor? Pedig nem kell igazi borszakértőnek lenni ahhoz, hogy ügyesen és könnyedén kérd ki a megfelelő mennyiséget és évjáratot. Olyan tippeket gyűjtöttem össze, melyek betartásával nehéz hibázni, ha borokról van szó.

1. Döntsd el az elején, hogy egyféle borral játszol, vagy több fajtát is kipróbálsz. Ha az előbbi történik, és az asztalnál legalább 3 pohár elfogy majd, jobban megéri üveggel kérni belőle.

2. Gondold át, milyen ételt kérsz majd, és csak utána kérd ki a bort. Főleg, ha olyan fogásban gondolkozol, aminek karakteres íze minden bor aromáját tönkrevághatja. Nem szégyen a legolcsóbb bort választani, ha az a szimpatikus. Ráadásul az ár nem feltétlen egyenesen arányos az éttermekben a minőséggel, hiszen az árrés különböző lehet egy-egy tételnél. Sose hajtson az rendelésnél, hogy ’minél drágábbat kérek, annál menőbb vagyok’, nyugodtan szabj magadnak egy határt árban, amivel jól érzed magad.

forrás: Europress

3. Ha biztosra akarsz menni, maradj az ismert pincészeteknél, de érdemes kipróbálni olyan fajtákat, melyekről még soha nem hallottál. Az igazi különlegességekből nem véletlen tartanak a helyek!

4. Óvakodj a ház borától! Ez a tétel mindig nagyon kedvező áron fut, de általában nem is túl jó a minősége. Kivételt képez persze, ha tisztában vagy a termelőjével, vagy olyan helyen jársz a világban, ahol nem lehet hibázni a ház borával sem (pl.: ismert borvidékek).

5. Nyugodtan kérd a sommelier vagy a pincér segítségét úgy, hogy pontosan megmondod neki, mit szeretnél: vöröset vagy fehéret, testesebbet vagy könnyedebbet, édeset vagy szárazat, áruld el, mely borvidékre vagy kíváncsi és azt is, ha vannak kedvenceid, vagy olyan ízek, amiket nagyon nem szeretsz.

Kóstolj és élvezd a bort!