A Mikulás igazából agglegény? – 5 meghökkentő tény a Télapóról, amit eddig senki nem tudott

Télapu című film
Vadász Emese

Ezek után lehet, hogy nem Harry Potter a kedvenc varázslónk...

Végre elérkezett az év legvarázslatosabb időszaka, amikor a csillogó fények, a forró csokoládé illata és a karácsonyi Michael Bublé-dalok a mindennapok részévé válnak. A szezon egyik legkedvesebb napja pedig kétségtelenül a mai, vagyis a Mikulás érkezése.

De vajon mindent tudsz a Télapóról? Garantálom, hogy néhány olyan meglepő tény, aminek az olvasása közben biztos, hogy felvonod majd a szemöldöködet. Na de kezdjünk is neki!

Az ő szánja valószínűleg a valaha készült leggyorsabb jármű

A Mikulás nem kap elég elismerést azért, amire egyetlen éjszaka alatt képes. Az egy dolog, hogy minden kisfiút és kislányt meglátogat, és ajándékot hagy nekik, de ha összeadjuk a számokat, rájövünk, hogy ez valójában milyen elképesztő munka. A világon nagyjából 2,1 milliárd gyermek él, és egy háztartásra átlagosan 2,5 gyermek jut. Ez azt jelenti, hogy 842 millió megállót kell megtennie december 6-án, és 31 órát kell rászánnia (az időzóna különbségeknek köszönhetően). A számítások szerint ahhoz, hogy minden házhoz eljusson ez idő alatt, a szánjának másodpercenként 2896 kilométeres sebességgel kell haladnia. Hasonlítsuk ezt össze a NASA Juno űrszondájával, amelyet gyakran a leggyorsabb ember alkotta tárgynak tartanak, és amely másodpercenként csupán 64 kilométeres sebességet ér el.

Csak azóta visel pirosat, amióta a Coca-Cola reklámarcaként dolgozik

A Mikulásnak az évek során sokféle színes öltözéke volt - zöld, barna és kék -, de csak 1931 óta ismert, hogy elsősorban piros-fehér ruhát visel. Mindez a Coca-Cola vállalatnak köszönhető, amely a 30-as évek elején a Mikulást a kólatermékek eladására használta, és természetesen a márka védjegyének számító színekbe öltöztette. Ez azóta is így van, és a Mikulás ma is a Coca-Cola ünnepi reklámkampányának egyik központi eleme.

Sokáig agglegény volt

A Mikulás évszázadok óta létezik, és legalább az 1700-as évek vége óta része az amerikai kultúrának. Érdekes módon azonban csak a 19. század közepén merült fel az a kérdés, hogy vajon a Télapó valaha is feladja-e agglegény életmódját, és letelepedik-e valahol. Házastársát először egy 1849-es novellában (Egy karácsonyi legenda) fedte fel egy James Rees nevű philadelphiai misszionárius, Télapó felesége (Télanyó) pedig hamarosan rendszeres szereplője lett a karácsonyi meséknek. Végül 1889-től kezdve kezdett el széles körben terjedni a hír, miszerint a Mikulásnak már felesége van, és többé már nem agglegény. Tudomásunk szerint ez azóta sem változott, így az Északi-sarkon egyértelműen jobban működnek a párkapcsolatok, mint Hollywoodban.

A Mikulásnak hivatalos pilótaengedélye van

Bármennyire is meglepő (vagy pont, hogy nem?!), a Mikulásnak van pilótaengedélye! Az amerikai kormány ugyanis 1927-ben hivatalosan is kiállított a Télapónak egy pilótaengedélyt! Mondjuk ideje volt, hiszen már évszázadok óta a levegőben repkedett...

Egy óra alatt 22 millió gyereknek ad ajándékot

Számtalan film és történet szól arról, hogy a Mikulás képes egyetlen éjszaka alatt eljuttatni az ajándékokat a világ minden táján élő gyerekeknek. De hogy meghatározzák, hogyan tudná szétosztani az ajándékokat a világ minden táján anélkül, hogy elveszítené az otthonát, a The Atlantic a CIA adatai alapján összeszedte a számokat, és több tényező mérlegelése után úgy becsülte, hogy ahhoz, hogy teljesítse ünnepi kötelességeit, a Mikulásnak óránként 22 millió gyermeknek kell ajándékot szállítania. Ez 365 000 gyereket jelent egy perc alatt és 6100 gyereket egy másodperc alatt.

forrás: Télapu című film
Télapó és Charlie Calvin karaktere a Télapu című film egyik jelenetében

A Mikulásnak ráadásul van egy hatalmas meglepetése is számodra! Csak ma ugyanis 33%-os kedvezménnyel veheted meg a teljes JOY-napok Xmas Special kuponcsomagot az appban!