Így távolítsd el megfelelően otthon a gél lakkot!

Joy.hu

Igazából nem a gél lakk a nagyon káros a körmeidnek, hanem a nem megfelelő leszedése! Kövesd tippjeinket, ha biztosra akarsz menni!

Sokan összekeverik a gél lakkot a műkörömmel. A műköröm egy plusz réteg a saját körmön, ami hosszabbítást is szolgál. A gél lakk egy színezett, gél állagú lakk, amit UV vagy LED lámpával szilárdítják meg. A gél lakk önmagában nem károsítja a körmöket, sokkal inkább a helytelen leszedés vagy az elhanyagolás. - magyarázza Dasha Minina manikűrspecialista.

A szakértő, akinek egyébként saját körömerősítő márkája is van (Maxus Nails), azt ajánlja, mindenképp otthon, magadnak szedd le a gél lakkot, még mielőtt a szalonba mennél a manikűröshöz, mert így biztos elég időt tudsz szánni a leszedésre, és nem kell kaparni, reszelni.

Általában a lakk réteg reszelésekor sajnos a saját köröm felszíne is sérül. Minden alkalommal, mikor fémes tárggyal, reszelővel irritálod a felső körömlemezt, vagy kézzel próbálod lekaparni, lehúzni a lakkot, a felső rétegek lehúzódósától egyre vékonyabb lesz a köröm, sokkal gyengébb és könnyebben törik.

Ehelyett ezt az eljárást javasolja a gél lakk eltávolítására:

  1. Vegyél tiszta acetont (körömkellékes boltban biztosan találsz, de sok drogéria is árul.)
  2. Áztasd be a körmöd vele: a vattakorongos törölgetés nem elég, legyen bőven átnedvesített a vattakorong, minden körmödre tegyél 1-1-et, és hagyd ázni legalább 5-10 percig. (JOY-tipp: az még gyorsabb és hatékonyabb, ha kis tálba öntöd az acetont, és a folyadékba tartod a körmeidet.)
  3. Csak akkor húzd le a lakk réteget, ha már könnyedén lecsúszik - ne erővel, reszelővel, feszegetéssel!
  4. A művelet után kenj ápoló olajat vagy hidratáló krémet a körmökre és az ujjakra.
Nézd meg a galériánkat - 6 kép
Körömlakkszínek, amelyektől instant jobb lesz a hangulatod