Nincs kifogás! A piros betűs napokon is sportolhatsz, ha jólesik

Europress

„Én világrekordot döntöttem, úgyhogy téged sem állíthat meg” – mondja a maratoni futó.

Paula Radcliffe-nek épp azon a napon jött meg, amikor a Chicago Marathon rajtjához állt 2002 októberében. Ijedség helyett inkább új világrekordot állított fel, amivel a témával kapcsolatos kutatásokat is új alapra helyezte.

„A ciklus sportteljesítményre gyakorolt hatását mindenképpen vizsgálni kell. Még a profi sportban sem állnak rendelkezésünkre megfelelő eredmények” – jegyezte meg Dr. Richard Burden a BBC-nek, miután egy brit teniszező, Heather Watson a menstruációját hozta fel mentség gyanánt a 2015-ös Australian Open tornán elszenvedett elsőkörös vereségére.

Mi azért összegyűjtöttünk néhány általános érvényű tanácsot, amiket megfogadva sem az edzésprogramod nem szenved csorbát, sem pedig a közérzeted.


1. Figyelj a tested jelzéseire!

Hasznos, ha 2-3 hónapig naplót vezetsz róla, mennyire van kedved a mozgáshoz, illetve milyen a teljesítményed. Biztosan lesz valamilyen összefüggés a ciklusoddal, ne lepődj meg!


2. Óvatosan az alhasi vérbőséggel!

A legerősebb napokon lehetőség szerint kerüld el az olyan mozgásformákat, amik kifejezetten a hasizom alsó részét dolgoztatják, illetve nyomást gyakorolnak arra a területre.


3. Pótold a vasat!

A megfelelő vasbevitel mindig elengedhetetlen a vér oxigénszintjének megőrzéséhez – hát még akkor, ha vérveszteséggel is meg kell küzdened! Egyél májat, magvakat, hüvelyeseket, teljes kiőrlésű gabonát és leveles zöldségeket, szükség esetén pedig étrend-kiegészítő szedését is fontolóra veheted.


4. Ne a barátnőidre hallgass!

Van, aki meg sem tud moccanni a menstruációja alatt, míg más vígan fut tíz kilométereket, és nincs semmi baja. A tested egyedi, mint ahogy a sport iránti igényed is, éppen ezért ne félj saját szokásokat kialakítani.


Te azokon a napokon is szoktál mozogni?


Vásárolj kedvezményesen augusztus 27-28-29-én a szeptemberi JOY 102. oldalán található kuponokkal, például H&M, C&A, Clinique!